Фан клуб: Работнички

Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
Кажете ми нешто фан шоп за дресови маички каде има Работнички ?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
http://sportmedia.mk/kosharka/domashno-prvenstvo/mozhebi-za-prvpat-vo-istorijata-rabotnichki-odnapred-se-otkazhuva-od
Ако е точно ова, браво за Работнички. Ко нивен поддржувач мислам дека прават паметен потег што ќе им се исплати за некоја година, а и младиве ќе добијат искуство и минутажа па може ќе излеземе од таа посрана Б-дивизија во младинските категории.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Браво, едно големо браво од мене. Покажавте дека можете да се носите со фаворитот на хартија како и против искусни кошаркари. Искрено очекував ваков резултат, ама за Кожув, во однос на нашата сегашна состојба. Од втора четвртина се ни тргна и мечот го контролиравме. Па ни со Чековски и Гечевски вака не го домолиравме Кожув. XD :D
Се гледа дека има разиграност и хемија во тимот. Што и да биде во финалето, јас сум веќе задоволен. Само напред! :bravobe::aplauz::)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Чекај, чекај, од кога сме го прибрале дрвоно Ѓуроски и како тоа он да биде играчот:icon_mrgr::icon_mrgr: со најмногу поени на натпревар. :eek:
 
A

Aruna_Kone

Гостин
http://sportmedia.mk/kosharka/domashno-prvenstvo/eks-selektorot-doagja-vo-gradski-park-dzhikikj-kje-raboti-so-talentite-i

За пофалба е тоа што Работнички го прави.
Докузовски, Гечевски, Блажевски.... Пример што треба да го применат сите.
Почнување од НУЛА од ОСНОВА од ДЕЦА.
Браво, искрено се надевам дека ќе продолжат во насоката која ја имаат зацртано.
Сатисфакцијата да нешто створиш уместо да купиш треба да е мото не само у спортот него и у животот.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Rabotnicki razvivaat mladi igraci 4-5 sezoni veke. Se e mackanje na oci, za 5 godini moze mak liga da se prekrsti vo internacionalna liga.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Абе не е така тие млади под палка на Џикиќ и на Марин и да играат редовно прва лига ако некој има талент и сака да напредува да не се умислува звезда може да успее
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Па вие цвеќиња сте, Сагадин кога дрндаше за младинци во екипа и слични ваши тренери.
Pa kaj procita deka nie sme poarni aj kazi mi?
Gleas deka pisav za 5 god nema eden mak igrac da ima radi politikata na klubovite sto rabotat bez koncept.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Леле Цого што беше кај нас :D
lilueioreowroe.png

Хит ми е типчево, како е уфилман тоа е нешто ненормално :pos::pos::pos:
Јакиот играч, па уште се потсмева на Брчков :pos::pos::pos:
Па во коментари Караколев му напишал, КОЈ Е ТОЈ ЃУРОСКИ ПРВ ПАТ СЛУШАМ, и овој одговорил сепак подобар е од вратарот (Брчков) :pos::pos::pos:
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Прегледај го приврзокот 130185

Хит ми е типчево, како е уфилман тоа е нешто ненормално :pos::pos::pos:
Јакиот играч, па уште се потсмева на Брчков :pos::pos::pos:
Па во коментари Караколев му напишал, КОЈ Е ТОЈ ЃУРОСКИ ПРВ ПАТ СЛУШАМ, и овој одговорил сепак подобар е од вратарот (Брчков) :pos::pos::pos:
Се гледаше дека е будала уште кога играше во куманово и гостуваа на градски. Кога настана тепачката па и овој ќе се тепал, се с'скаше. Нема многу памет, јака женска има патем, тоа вреди кај него. :D ;)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Прегледај го приврзокот 130185

Хит ми е типчево, како е уфилман тоа е нешто ненормално os:os:os:
Јакиот играч, па уште се потсмева на Брчков os:os:os:
Па во коментари Караколев му напишал, КОЈ Е ТОЈ ЃУРОСКИ ПРВ ПАТ СЛУШАМ, и овој одговорил сепак подобар е од вратарот (Брчков) os:os:os:
На фејсбук Мишковиќ беше објавил слика со Врањеш и Мандиќ и овој кретенов напишал "најјачи трио" и Мишко го прашува во коментар "Како си брате јел играш негде", а овој му одговара " Па кад зовну у диско играм у диско, кад идем на свадби играм и тамо и тако ".

Се курчи Цого го памтам и на загревање во Куманово глупости изведуваше и се ширеше по градот, комедии е детето.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom