Фан клуб: Работнички

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
Temava ja otvaram posto gleam aerodromcive se zestat na nivnata...

kako idese taa: ........ . . . . . . . .TITULA!!!!!!!!!(umesto Tequila)
prasanje do Family: koga ke ne "izraduvate" so nekoe vakvo pesnice???




CPB forever!!!!!!
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
хмм да не си отворил у грешен под-форум ?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Buci напиша:
Абе што ви е ова Forever? Не сте се собрале на ниедна утакмица повеке од 50 луѓе и тука ми продаваш муда за бубрези. ДОјди да видиш кај нас што е кога играме со било кого. Немора да е дерби па со закани да не соберат колку да се рече дека постоиме. Вчера со Фени бевме 300-400 души. ВИе толку се немате собрано 5-6 години. Вие сте вештачка створевина
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Da da ja kolku pati sum bil vo park na utakmica niso 50 dusi,a u Mzt po 100 i poeke to e to
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
Billa Bong напиша:
Da da ja kolku pati sum bil vo park na utakmica niso 50 dusi,a u Mzt po 100 i poeke to e to
taka e mnogu malku imaat im trebaat poveke navivaci
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
CPB зар постојат тие?Да ја поставеше темава пред 5-6 години ок, али сега... :pos:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Family da imat tim sto e prv vo liga i sto ima osvoeno poveke tituli mislam deka ke bide strasno da se igre vo MZT :D :D

eJ Buci ili nekoj drug od city parki boys neka pise tuka ste go jadele kalpot od ajducite ste begale niz terenot , hehe barem ste nabijale kondicija zosto sega ke dojde na red i MZT e tama ke treba da ste se napijale redbul za da mozate da letate zosto beganjeto nema da ve spasi :D :D
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Абе Мзт ке дојде на ред ама нема да има инциденти ако не се прчат навивачите на Работнички а ајдуците ке го јадат од Фемили кога тогашto e to
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Навивачи на Работнички не дошле во Аеродром веке 3-4 години а и сум убеден дека нема да дојдат на 31, зашто тогаш ако му треба на Мзт победата толку многу + роденденот на Family и навивачите на Панатинакос нема жива глава да извлечат од Јане Сандански а не City Park Boys
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Radical Boy напиша:
Навивачи на Работнички не дошле во Аеродром веке 3-4 години а и сум убеден дека нема да дојдат на 31, зашто тогаш ако му треба на Мзт победата толку многу + роденденот на Family и навивачите на Панатинакос нема жива глава да извлечат од Јане Сандански а не City Park Boys
Еј ако треба победа ја доаѓам сигурно преполна ке биде салата за Сити Парк Бојс ке нема место:baeh:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Billa Bong напиша:
Абе Мзт ке дојде на ред ама нема да има инциденти ако не се прчат навивачите на Работнички а ајдуците ке го јадат од Фемили кога тогашto e to
2pati bea vo MZT pa nisto neka dojde Femeli vo strumica pa ke vidame dali ke go jade cim vo sk ne go jadese vo sr nema sansi
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
iLe напиша:
2pati bea vo MZT pa nisto neka dojde Femeli vo strumica pa ke vidame dali ke go jade cim vo sk ne go jadese vo sr nema sansi
Па фала богу ти што очекуваш.На темиве како да не се збори за кошарка туку за тепачки пресметки и други глупости:toe:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Pa ti vikas deka ajducite ke go jadele od femeli ...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
iLe напиша:
Neka dojde femeli vo sr ke vidame
Знам дека ми е многу испод ниво да ти одговорам на ваков пост, ама јеби га, ме испровоцира твојата неупатеност и сељачки локал-патриотизам.

Прво, кога дојдоа т.н навивачи од Струмица, во бројка од околу 50тина души, ги чуваше специјална полиција во бројка од 100 внатре и 100 надвор, значи 200 специјалци. Затоа толку се јачате. Да беа обични џандари имаше и во Парк а посебно кај нас да го јадете, па да не ви дојде на памет во Скопје да дојдете ни на шопинг.

Второ и основно.... Family и ниту било која друга група неможе да излезе од Скопје, поради тоа што немате услови таму во селото да ја одржувате безбедноста на потребното ниво. Се што имате се сељачки џандари кои ке едвај чекаат да дојдат скопјани и да удрат по нив (поради комплексот на нижа вредност) и поради недостатокот на Специјалните единици, МВР не дозволува ние да патуваме надвор од Скопје, прво заради наша безбедност (како што реков од џандарите) и второ за безбедност на недолжните граѓани кои ке се најдат на нашиот пат
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Radical Boy напиша:
Знам дека ми е многу испод ниво да ти одговорам на ваков пост, ама јеби га, ме испровоцира твојата неупатеност и сељачки локал-патриотизам.

Прво, кога дојдоа т.н навивачи од Струмица, во бројка од околу 50тина души, ги чуваше специјална полиција во бројка од 100 внатре и 100 надвор, значи 200 специјалци. Затоа толку се јачате. Да беа обични џандари имаше и во Парк а посебно кај нас да го јадете, па да не ви дојде на памет во Скопје да дојдете ни на шопинг.

Второ и основно.... Family и ниту било која друга група неможе да излезе од Скопје, поради тоа што немате услови таму во селото да ја одржувате безбедноста на потребното ниво. Се што имате се сељачки џандари кои ке едвај чекаат да дојдат скопјани и да удрат по нив (поради комплексот на нижа вредност) и поради недостатокот на Специјалните единици, МВР не дозволува ние да патуваме надвор од Скопје, прво заради наша безбедност (како што реков од џандарите) и второ за безбедност на недолжните граѓани кои ке се најдат на нашиот пат
Леле Радикал полека бе Иле не го изазивај и самиот знаеш дека најдобра и најјака публика е нашата фемилу а шо ајдуци четници не се признава тоа Фемили е далеку попозната публика од Ајдуците поправо ајдуците не ни постојат за повекето
додека Фемили се на далеку познати:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom