Фан клуб: РК Пелистер

Член од
27 јуни 2018
Мислења
131
Поени од реакции
266
Ubo karantinot samo ne mi e jasno zosto Struga, Ohrid fatile mozese Molika i mirna glata vaka treba da patuvaat sat i kusur pak pred debito a utakmicata ako ja zagubime ke bidi samo poradi trenerot zavisi koj ke go igra i kako a ako pobedime ke bidi po zasluga na odbranata i golmanite se drugo e prikazni za deca najvazno ke bidi da pobedime se drugo paga vo voda karti spremanje, mvr, rfm itn...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Каде Молика? Не ќе смеат од хотел да излезат, пролет дојде, умрени сме за в планина, не ќе имаше ефект карантинот, горе не можи да се скријат од нас, па дури и во Охрид, вака Струга башка е.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Џабе пишат по Фејзбук неможе да спијат до 11и30 и да нема карти да плачат. 10и30 ГТ седев и купивме 10 карти,а ни врски ништо немавме.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Џабе пишат по Фејзбук неможе да спијат до 11и30 и да нема карти да плачат. 10и30 ГТ седев и купивме 10 карти,а ни врски ништо немавме.
Епа то е проблемот, ако пишеше од 12 продажба тогаш продажбата требаше да почни во 12. И во с травел ако пишеше дека ќе има карти требаше да има а не да речат во 12 и 15 нема да има карти кај нас. Имаше луѓе шо излегоја од работа во 12 за да си купат карти, не можат од 10 и пол да седат во ГТ па кога ќе има ќе земат.
 
П

Пљампач

Гостин
Во преговори биле со Домагој Павлович, среден бек, моментално играл во Мелсинген - бундес лига.
До 2019 бил во Загреб...

Ваљда другата недела ќе го официјализираат.
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Во преговори биле со Домагој Павлович, среден бек, моментално играл во Мелсинген - бундес лига.
До 2019 бил во Загреб...

Ваљда другата недела ќе го официјализираат.
Хммм.... Не знам што да кажам искрено. Павловиќ беше сериозен талент едно време, стана и најдобар играч на Загреб пред 5-6 години, па направи трансфер во бундеслигата, но никогаш не се снајде на некое повисоко ниво. Играше, ама некако цело време во втор план во Мелсунген. Го отепаа повредите, доста стаклен играч, би рекол може доста паралели меѓу него и Мандалиниќ да се направат без разлика што станува збор за комплетно поинаков профил на ракометар. Во најдобрите денови (последните сезони во Загреб) беше и член на хрватската репрезентација, оттогаш некако е само тек тук на поширок список ако не грешам (толку многу средни бекови имаат хрватите што не е ни чудно). Не знам кога последно настапувал за Хрватска. Во принцип играч од рангот на за нас познатите Мандалиниќ, Гаџа, Јотиќ на пример - поширок список на хрватска репрезентација (топ 25-30). Бундеслигата кај нас се прати така-така, ама тие што ја прателе СЕХА лигата во првите години од постоењето сигурно добро се сеќаваат на него преку настапите за Загреб.

Стил на игра, тотално различен од Периќ. Поблиску би рекол до Кузмановски, вака од нешто што ни е поблиско до нас. Повеќе би рекол дека е замена за Табоада отколку што е за Периќ. Поинтелигентен, но помалку експлозивен од Табоада, ~190cm, во принцип треба да може да игра два правци, но се ближи кон 30 + многу повреди, ќе видиме во тој аспект каде ќе му се движи кариерата. Интелигентен, модерен играч, но се зависи од здравјето. Многу многу повреди имаше, и којзнае во каква форма/здравствена состојба ќе биде идниве години....
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
131
Поени од реакции
266
Изгледа дека пак се во преговори со Пешевски, сепак не пропаднаа последниот пат.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Седи бе маШ. Уште од денес сте разбегани сите по селата од кај што потекнувате па Битола ќе иделе тие 800... :pos:
20220430_124444.jpg
Автоматски споено мислење:

@Pelisterec u pravo si matuf
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763

Kajgana Shop

На врв Bottom