Фан клуб: РК Пелистер

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
оооо битолчани.... кај се најдовте бе

колку титули има клубов во македонскава лига?
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
пелистер имат ли младинска школа ?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
оо здраво, ракометари па најпрво да прашам и јас како Бор4е да прашам дали имате кадети помлади деца да тренират???

Инаку коо лига играте 1ва или 2ва !?:kesa::kesa:
 
Z

ziko bt

Гостин
пелистер имат ли младинска школа ?
kako nemat imat i mladinci i kadeti i megu prvite se vo nivnite kategori

оо здраво, ракометари па најпрво да прашам и јас како Бор4е да прашам дали имате кадети помлади деца да тренират???

Инаку коо лига играте 1ва или 2ва !?:kesa::kesa:
1 liga sme vo sredinata so igraci proizlezeni od nivnata skola
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
kako nemat imat i mladinci i kadeti i megu prvite se vo nivnite kategori


1 liga sme vo sredinata so igraci proizlezeni od nivnata skola
Добро е, но знаеш ли некакви информации кога почнува кадетската лига , бидејки и ние сме пријавени не знаеме уште кога почнува лигата затоа прашувам?
Бтв, Лани кое место земавте во кадетската лига ?
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
РК Пелистер Битола има само младинска екипа...Додека во кадети има други клубови како РК Конзули, РК Хераклеа...А младинска лига дечките се ТОП...ем сите 91/92ра година родени значи ем млади ем јаки...
А за сениори... :(:(:( секоја утакмица е мачење...Сепак Пелистер во срце одиме до крај!!!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
РК Пелистер Битола има само младинска екипа...Додека во кадети има други клубови како РК Конзули, РК Хераклеа...А младинска лига дечките се ТОП...ем сите 91/92ра година родени значи ем млади ем јаки...
А за сениори... :(:(:( секоја утакмица е мачење...Сепак Пелистер во срце одиме до крај!!!
мора со подршка.


Инаку имаш некакви информации кога започнува КАДЕТСКАТА ЛИГа и ако знаеш колку екипи има, знам дека има од Струмица(ние), Штип, Неготино, Кавадарци се надевам дека и има други ако ги знае некој кажете ги да знаеме дали има екипи и дали ке се одигра КАДЕТСКАТА ЛИГА, бидејки ја чекаме да започне никако да не дојде?
Ако имате подетални информации кажете.

-се извинувам за малиот оф топик.
:kesa:
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
мора со подршка.


Инаку имаш некакви информации кога започнува КАДЕТСКАТА ЛИГа и ако знаеш колку екипи има, знам дека има од Струмица(ние), Штип, Неготино, Кавадарци се надевам дека и има други ако ги знае некој кажете ги да знаеме дали има екипи и дали ке се одигра КАДЕТСКАТА ЛИГА, бидејки ја чекаме да започне никако да не дојде?
Ако имате подетални информации кажете.

-се извинувам за малиот оф топик.
:kesa:
Некако се делат на региони...барем така беше лани дури играв за РК Конзули...На пример еден регион Битола Прилеп Ресен...и 4-5 екипи во тој регион играат секој со секој дома гости...па после плеј оф меѓу првите во регионите...Ама сеа гледам да земам лиценца за судија...малку се дистанцирав од активното играње ракомет...бај д веј колку шо знам овој месец почнува лигата...:salut:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Некако се делат на региони...барем така беше лани дури играв за РК Конзули...На пример еден регион Битола Прилеп Ресен...и 4-5 екипи во тој регион играат секој со секој дома гости...па после плеј оф меѓу првите во регионите...Ама сеа гледам да земам лиценца за судија...малку се дистанцирав од активното играње ракомет...бај д веј колку шо знам овој месец почнува лигата...:salut:
Ок ти, фала многу можеби ке се видиме на некој натпревар?
Но ти играш за некој или си судија како ?
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Престанав со активно играње заради X причини...тренер ова она...
И сега гледам да положам то тестојте па свирката и само по 2 прста да кревам:vozbud:
Џаст кидинг
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Престанав со активно играње заради X причини...тренер ова она...
И сега гледам да положам то тестојте па свирката и само по 2 прста да кревам:vozbud:
Џаст кидинг
Убава работа е судија да бидеш.

Инаку лани кое место бевте?
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
3ти бевме во група...само прилепчани зад нас беа...ама прва сезона нова екипа и ко малце збунети бевме...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
3ти бевме во група...само прилепчани зад нас беа...ама прва сезона нова екипа и ко малце збунети бевме...
И ние сме нова екипа сега во кадетската лига па затоа прашувам кога ке започне одвај чекаме да се натпреваруваме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom