Фан клуб: РК Пелистер

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од ziko bt, 29 ноември 2008.

 1. ziko bt

  ziko bt Гостин

  mislam nema smisla velikano vo makedonskiot rakomet da nema svoj fan klub na forumov ajde kazete nesto dali rabotite ke trgnat na podobro za bitolskiot rakomet
   
  На Turlitava6 и Дим4е им се допаѓа ова.
 2. OMGWTFBBQ

  OMGWTFBBQ Bone for Tuna

  Член од:
  3 февруари 2007
  Мислења:
  8.786
  Допаѓања:
  4.391
  оооо битолчани.... кај се најдовте бе

  колку титули има клубов во македонскава лига?
   
 3. BoR4e

  BoR4e Manchester United

  Член од:
  28 февруари 2008
  Мислења:
  2.384
  Допаѓања:
  35
  пелистер имат ли младинска школа ?
   
 4. Марио Јовановски

  Марио Јовановски : )

  Член од:
  19 април 2007
  Мислења:
  629
  Допаѓања:
  36
  мислам не...тешко дека ке се вратат. Штета. :jaj:
   
 5. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.824
  Допаѓања:
  1.176
  оо здраво, ракометари па најпрво да прашам и јас како Бор4е да прашам дали имате кадети помлади деца да тренират???

  Инаку коо лига играте 1ва или 2ва !?:kesa::kesa:
   
 6. ziko bt

  ziko bt Гостин

  kako nemat imat i mladinci i kadeti i megu prvite se vo nivnite kategori

  1 liga sme vo sredinata so igraci proizlezeni od nivnata skola
   
 7. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.824
  Допаѓања:
  1.176
  Добро е, но знаеш ли некакви информации кога почнува кадетската лига , бидејки и ние сме пријавени не знаеме уште кога почнува лигата затоа прашувам?
  Бтв, Лани кое место земавте во кадетската лига ?
   
 8. Sidney Samson

  Sidney Samson

  Член од:
  2 декември 2008
  Мислења:
  773
  Допаѓања:
  342
  РК Пелистер Битола има само младинска екипа...Додека во кадети има други клубови како РК Конзули, РК Хераклеа...А младинска лига дечките се ТОП...ем сите 91/92ра година родени значи ем млади ем јаки...
  А за сениори... :(:(:( секоја утакмица е мачење...Сепак Пелистер во срце одиме до крај!!!
   
 9. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.824
  Допаѓања:
  1.176
  мора со подршка.


  Инаку имаш некакви информации кога започнува КАДЕТСКАТА ЛИГа и ако знаеш колку екипи има, знам дека има од Струмица(ние), Штип, Неготино, Кавадарци се надевам дека и има други ако ги знае некој кажете ги да знаеме дали има екипи и дали ке се одигра КАДЕТСКАТА ЛИГА, бидејки ја чекаме да започне никако да не дојде?
  Ако имате подетални информации кажете.

  -се извинувам за малиот оф топик.
  :kesa:
   
 10. Sidney Samson

  Sidney Samson

  Член од:
  2 декември 2008
  Мислења:
  773
  Допаѓања:
  342
  Некако се делат на региони...барем така беше лани дури играв за РК Конзули...На пример еден регион Битола Прилеп Ресен...и 4-5 екипи во тој регион играат секој со секој дома гости...па после плеј оф меѓу првите во регионите...Ама сеа гледам да земам лиценца за судија...малку се дистанцирав од активното играње ракомет...бај д веј колку шо знам овој месец почнува лигата...:salut:
   
 11. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.824
  Допаѓања:
  1.176
  Ок ти, фала многу можеби ке се видиме на некој натпревар?
  Но ти играш за некој или си судија како ?
   
 12. Sidney Samson

  Sidney Samson

  Член од:
  2 декември 2008
  Мислења:
  773
  Допаѓања:
  342
  Престанав со активно играње заради X причини...тренер ова она...
  И сега гледам да положам то тестојте па свирката и само по 2 прста да кревам:vozbud:
  Џаст кидинг
   
 13. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.824
  Допаѓања:
  1.176
  Убава работа е судија да бидеш.

  Инаку лани кое место бевте?
   
 14. Sidney Samson

  Sidney Samson

  Член од:
  2 декември 2008
  Мислења:
  773
  Допаѓања:
  342
  3ти бевме во група...само прилепчани зад нас беа...ама прва сезона нова екипа и ко малце збунети бевме...
   
 15. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.824
  Допаѓања:
  1.176
  И ние сме нова екипа сега во кадетската лига па затоа прашувам кога ке започне одвај чекаме да се натпреваруваме :)
   

Сподели преку: