Фан клуб: РК Пелистер

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.970
Поени од реакции
7.634
sea shampioni sme struga decata ke gi pustame neka osvojva vardar malce :D
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
209
Поени од реакции
395
Procitav, mislam na gol.mk deka ke ucestvuvame na turnir vo Ohrid na kraj na avgust.
E sega dali ke ucestvuvame i na Struskiot turnir, ne vervam oti mnogu zbien e kalendarot za tri turniri vo tolku kus rok.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
912
Поени од реакции
1.233
Ne znam kako stoj so dogovor ama yusuf faruk desniot bek na granoles top e 19 godini ima ama deckoto partal napraj vo evropskata ova godina,dobro bi ni doslo da mozat da go donesat.
Играч на Киелце е, можно е да го вратат назад оти се останати само со Душебаев на таа позиција.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.291
Поени од реакции
6.381
Ne znam kako stoj so dogovor ama yusuf faruk desniot bek na granoles top e 19 godini ima ama deckoto partal napraj vo evropskata ova godina,dobro bi ni doslo da mozat da go donesat.
Хаха, кога ќе ми текни дека Бутел на 15 години ќе го потпишуваше :D

Уште не ми е најјасно што стана со таа приказна... Очигледно беше дека е талент уште на СП во Скопје...
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
566
Поени од реакции
938
Хаха, кога ќе ми текни дека Бутел на 15 години ќе го потпишуваше :D

Уште не ми е најјасно што стана со таа приказна... Очигледно беше дека е талент уште на СП во Скопје...
potpisa za grobistata togas ne ke go potpisvaja, pred da dojdi skopje kielce izleze so ponuda i go sorba deckoto e stvarno talent
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
912
Поени од реакции
1.233
Незнам али во последниве 2-3 години десните бекови кои драстично отскокнуваат и се горе долу во топ10 десни бекови а немаат 190cm, oд Гитсел (Фуксе) , Венсдорф (ГОГ), Кико (Спортинг) , Бос (Монпеље), Фарук (Гранолес), Магнусон и Смит (Магдебург).
Оваа година има мн голема промена во ракометот и отскокнуваат експлозивни играчи кој до последен момент и под фал не шутираат/додават.
Се е во ротацијата и колку е долга клупата за да се издржи високото темпо.
Се надевам дека максимално се спремни за пазарење (во висина на буџетот се разбира) и дека ќе донесат квалитет.
Се надевам дека наредниот десен бек кој се планира да биде промовиран нема да е хрват кој во последните 10 год наваму сосила има изиграно 100 утакмици потајно се надевам на чехот но за него ќе треба да одврзат ќесето (за оштета не за плата).
Цехте се надевам летово ќе ја преброди повредата на рамо која ја има и дека ќе дава партии шо ги даваше во Хановер.
Доколку го носат Марко Милосављевиќ ќе биде интересно но барем ако платат оштетување (до 40к) да го обврзат на 3 години оти е солиден бек.
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2022
Мислења
209
Поени од реакции
395
Visok i snazen piker koj igra vo dva pravci. Ni trebase uste eden pikar za rotacija.
Ovaa godina ke imame mnogu poveke teski utakmici pa samo so dva pikeri ke bese mnogu tesko. Za finaleto na kupot se povredi Vasilev i ostanavme samo so Pesevsku, cista sreka so imase uste dve kala.
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
659
Поени од реакции
1.074
Изгледа не одат преговорите со србино во правилна насока, ќе има др опција за лев бек.
Штета. Милосављевиќ таман ќе легнеше, млад, полетен, игра во два правци...Ја тупи Адемар Леон секако....А и со толку пари за оштета ако се во игра ќе земат 2 играчи место еден или ќе ги искористат за друго...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom