Фан клуб: РК Пелистер

Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Каков Циндриќ, не си правете филмови тоа е тотално нереално...

Треба фокус на помлади играчи, што имаа простор за напредок... Вакви ѕвезди ниту е реално, ниту пак има смисла на еден играч цел буџет да го потрошат...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
@toplinka
То го зборам веќе година дена, дека овај град не заслужва апсолутно ништо, никаков спорт, пушти таму се распадија, по втора лига со Овче Поле, Осогово и Радовиш да играт, па ни роднините да не ги гледат и кога на спортски план последните години сме на врвот како град, стално има плукачи и џаболебари, разочарувачки за тие шо се решиле да вложват тука, шајка не треба да клат, не пак сала и стадион, гради таму старски домови и локум фест да ни биди најголема манифестација.
Без коментар.....

п.с. За Цехте прашање на време беше само....
Мислам ќе ни треба уште еден левак за пред Цехте да игра, повеќе корисен ми гледа за одбрана отколку напад, треба поатрактивен играч за офанзива.
Деки бој и Фитиљ некст ? :гик:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
п.с. За Цехте прашање на време беше само....
Мислам ќе ни треба уште еден левак за пред Цехте да игра, повеќе корисен ми гледа за одбрана отколку напад, треба поатрактивен играч за офанзива.
Деки бој и Фитиљ некст ? :гик:
Грешка би било да се носи Манасков. А со оглед дека го пуштија Ојлески кој веќе долго е клубот и остави трага, мислам и дека не планираат ваков трансфер. Треба да си ги развиваат Петар Атанасијевиќ и Кузманоски - се друго на лево крило е бесмислено.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2011
Мислења
638
Поени од реакции
2.613
@toplinka
То го зборам веќе година дена, дека овај град не заслужва апсолутно ништо, никаков спорт, пушти таму се распадија, по втора лига со Овче Поле, Осогово и Радовиш да играт, па ни роднините да не ги гледат и кога на спортски план последните години сме на врвот како град, стално има плукачи и џаболебари, разочарувачки за тие шо се решиле да вложват тука, шајка не треба да клат, не пак сала и стадион, гради таму старски домови и локум фест да ни биди најголема манифестација.
Без коментар.....

п.с. За Цехте прашање на време беше само....
Мислам ќе ни треба уште еден левак за пред Цехте да игра, повеќе корисен ми гледа за одбрана отколку напад, треба поатрактивен играч за офанзива.
Деки бој и Фитиљ некст ? :гик:
Целосно се сложвам, наместо да знајме да препознајме момент и да се искачиме како група и општо како публика скалило погоре да се изгради победничка атмосфера со самото то да му кажиме на сите во државата дека Битола заслужва спорт и заслужва спортска инфраструктура и сме желни за успеси , тоа се искажва само преку масовно присуство и искажвање љубов спрема клубот на милион начини вака кај и да одам се некој нешто мрчи, не му чини, без потребни празни муабети, никаква констрултивна критика или недај боже да се поткрени некоја иницијатива , туку баш онака битолски си гледаме сеир и си коментираме. Само за илустрација во ФК и РК продаени се нешто околу 200 сезонски , тоа е податок шо треба да загрижва…
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Ќе играт бе тие шо го сакат клубот, шо не му чинат спонзорите. Оние храбро шо ќе го одбранат клубот од злите намери на спонзорите. Таман ќе можат да фатат ливче тогаш, оти троши џипооо
 
Член од
23 март 2020
Мислења
43
Поени од реакции
101
Ајде да бидиме реални Манасков е најдобрата опција за нас, ќе ни биди еден огромен update. Со Цветан и Петар неможиме цела сезона, Цветан по пола година е повреден а ние треба да играме вгодина озбилен Ракомет не како досега
.
Манасков, Кузмановски, некој среден низок ( Некој од Словенците), десен уште еден и Пикер некој две метри да игра на централна во одбрана и да за е некој напад по мое мислење би било идеално.
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
696
Поени од реакции
908
Poketo od tuka karavte po babic pa po valter , karavte po madalinic , hosni i red drugi. Ne vi cinese igrata , bavna bila , pa mnogu brzale . Karavte po mane , karavte po babunski , karate po upravata.Kazvate za mestenki ili kupvanja . Da ne baram mislenja pa da gi postiram si znajte deka e taka . Del odevte na vardar da gledate evropski rakomet kako vljubenici vo rakometot i oti bile makedonci . Ne znaevte kaj e salata do pred nekoja godina klubot ko prezivuvase i v sala se broevme lugeto na prsti , a vie zelni za uspeh slukavte i na rabotnik . Go sakate pelister deka ima uspeh , ko ke zackripi malku odma ke se javite so negativnite komentari , za razlika od mene so ne komentirav nisto od ova pogore . I vo pravo e za sajkite toj so pisa , tocno e taka ne treba oti eden dogovor ne znajte da ispocituvate i zato e na ova deredze gradot , podelen ,del se prodavat za uspeh , za partii , za vrabotvanja . I zavrsam so citat od rivalska grupa i ne pisam pojke a ke me ima nekogas ako zackripi ( da se nadevame deka nema )
NE MI TREBA MENE TITULA , ZA TEBE VERNO JAS DA NAVIVAM
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Цехте уште лани требаше да дојди , ама се сменал планот :)
Имаше потпишано за Вардар лани, пред да испадне дека се исфрлени од ЛШ...

Автоматски споено мислење:

Ајде да бидиме реални Манасков е најдобрата опција за нас, ќе ни биди еден огромен update. Со Цветан и Петар неможиме цела сезона, Цветан по пола година е повреден а ние треба да играме вгодина озбилен Ракомет не како досега
.
Манасков, Кузмановски, некој среден низок ( Некој од Словенците), десен уште еден и Пикер некој две метри да игра на централна во одбрана и да за е некој напад по мое мислење би било идеално.
Кој нормален клуб има 3 сениорски леви крила? Ако се повреди едно од двете, игра другиот и се носи некое дете од школата за привремено за секој случај. Така работи и Кил и Барселона и сите...

Само Пелистер ќе фрла пари на 3то лево крило... Ако се носи Манасков, треба еден од постоечките да си замине...
Автоматски споено мислење:

a za trener so prajme?
Остануваат заедно со Шундовски и за идната сезона...

 
Последно уредено:
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
Kakov Manaskov ne si prajte bajram so umot za kuro nie toj pickata , na krilo sme taman mozi edino na desno krilo radovic ne e konstanten posto, plus piker eden ni treba vo stilot na ovaj hrvato so bese kaj nas pred dve godini kako mj bese imeto sreden mozi peric da go vratime uba opcija e
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
638
Поени од реакции
2.613
Poketo od tuka karavte po babic pa po valter , karavte po madalinic , hosni i red drugi. Ne vi cinese igrata , bavna bila , pa mnogu brzale . Karavte po mane , karavte po babunski , karate po upravata.Kazvate za mestenki ili kupvanja . Da ne baram mislenja pa da gi postiram si znajte deka e taka . Del odevte na vardar da gledate evropski rakomet kako vljubenici vo rakometot i oti bile makedonci . Ne znaevte kaj e salata do pred nekoja godina klubot ko prezivuvase i v sala se broevme lugeto na prsti , a vie zelni za uspeh slukavte i na rabotnik . Go sakate pelister deka ima uspeh , ko ke zackripi malku odma ke se javite so negativnite komentari , za razlika od mene so ne komentirav nisto od ova pogore . I vo pravo e za sajkite toj so pisa , tocno e taka ne treba oti eden dogovor ne znajte da ispocituvate i zato e na ova deredze gradot , podelen ,del se prodavat za uspeh , za partii , za vrabotvanja . I zavrsam so citat od rivalska grupa i ne pisam pojke a ke me ima nekogas ako zackripi ( da se nadevame deka nema )
NE MI TREBA MENE TITULA , ZA TEBE VERNO JAS DA NAVIVAM
Знаев дека ќе се пронајдиш во мојот пост, немам намера да напаѓам некој ни да навлегвам во дискуси , целта ни е иста , само давам мое видување на настаните за прошла сезона две. Целосно се согласвам со тебе во горе напишаното од А до Ш е така. Но многу енергија и внимание и значај се обраќа на небитни негативни работи кој и те како се одразват на луѓето и атмосферата општо. Муабетот шо го прајш ти , уште од 10 души го имам слушнато од типот одеа на металург да го гледат Скопје , сега први Чкембари се прат.Или за дечките од верна дружина се изначитав глупости како не можеле да видат Чкембари итн. Се вперва одма прстот во друг самите си се делиме на еден куп основи од то кој е верен кој не, кој партиски пиун, итн. А сосема е небитна работа шо 10 души пред 8 години гледале ракомет СК, во време кога мрднаја работите од мртва точка Мене искрено ништо од ова не ме интересира , САМО Пелистер и неговиот напредок како клуб без разлика ФК РК КК…Побитно ми е да се напрај притисок врз Кромберт, Елем IW connect да инвестират и тие нешто да се фати моментот не само во ракометот туку и во ФК.
Нешто не штима работата во најаката сезона на спортска Битола ние сме најподелени, и копот е најпразен… остатокот од трибините еднаш годишно се полни… титулата без Чкембари се прослави 18 години луѓе се отепаја од молење,жртва дадоја и се најзаслужни шо РК е таму кај шо е не се издрадваја како шо треба е то ме боли најпоќе. Поздрав се одјавувам до на есен :)
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2022
Мислења
96
Поени од реакции
775
Ќе сркнеше чкембе чорба наместо 10ка со кромид еден градоначалник Т.М денес во Битола
 

Kajgana Shop

На врв Bottom