Фан клуб - РК Металург

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.513
Ја незнам шо сакаат со оној ростер , поглуп потег неможат да повлечат ако е ова вистина.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.703
Поени од реакции
5.668
Мислам дека на децава им треба некој "старомоден" тренер од типот Лино,Вујо,Јошко,Каменица итн.
Не им треба којзнае каква тактика,мислам дека побитно е да им даде некој мотивација,довереба еден во друг,борбеност.
Брестовац е помодерен тренер ама џабе да црта и да измислува некој акции кога ќе им падне топката уште во второ додавање.
Јовиќ би бил огромна утка доколку го вратат,едноставно нема појма
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Мислам дека на децава им треба некој "старомоден" тренер од типот Лино,Вујо,Јошко,Каменица итн.
Не им треба којзнае каква тактика,мислам дека побитно е да им даде некој мотивација,довереба еден во друг,борбеност.
Брестовац е помодерен тренер ама џабе да црта и да измислува некој акции кога ќе им падне топката уште во второ додавање.
Јовиќ би бил огромна утка доколку го вратат,едноставно нема појма
Не им треба никаков старомоден тренер според мене, туку едноставно управата треба да сфати дека со ваков ростер по автоматизам амбициите мора да се помали, и поразите против екипи од ЛШ и СЕХА се неизбежни. Реално Металург во моментот нема состав ни за 2ро место во македонската лига а не за повеќе.

Единствена мана на Брестовац е што не го игра Серафимов (а тоа е голема мана). Донекаде и фактот што заради максимален фокус на ЛШ мислам дека прокоцка 2 победи во СЕХА. Се друго е ок и резултатите се ок.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.703
Поени од реакции
5.668
Со овие неколку засилувања што ги донесоа,не се којзнае колку далеку од Работник,сите гледам викаат сигурно 2ро ќе бидат Работник,ама освен Кузмановски што е подобар од останатите,да ги споредиме составите ќе дојдат сосема изедначени.
Голмани Чаневски-Томовски може да кажеме исто ниво,крилата Димитриоски,Токиќ-Ојлески,Џукиќ и тука може да кажеме исто.
Освен кај бековите што имаат повеќе искуство друга предност не гледам,а и тука по квалитет се изедначени реално,Крстевски,Чурлевски не се ништо повеќе од Танкоски.
Ќе видиме ќе биде интересно во плеј оф,јас типувам металурзите пак 2ри да бидат,очекувам и Пелистер да се засили ништо чудно и они барем еднаш да го земат скалпот на Еурофарм,знаеме каква атмосфра имаше лани во сала сега мислам дека уште по мотивирани ќе бидат,еве Дрогата го собраа,да донесат уште еден десен бек асален ќе можат да се умешаат и они во борбата за 2ро место
Ќе видиме ако ништо друго барем ќе гледаме најинтересен плеј оф по распадот на Металург
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Ќе го јаде Минчо затворот за некое време, толку ќе биде и од Металург изгледа. Барем такви се најавите низ Скопје.
Веројатно некој од пулените кои им беа низ годиниве ќе го превземе ракометниот клуб и ќе форсираат млади кадри. Сепак, Металург кој го имаа пред некоја година, нема да се врати никогаш.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Ќе го јаде Минчо затворот за некое време, толку ќе биде и од Металург изгледа. Барем такви се најавите низ Скопје.
Веројатно некој од пулените кои им беа низ годиниве ќе го превземе ракометниот клуб и ќе форсираат млади кадри. Сепак, Металург кој го имаа пред некоја година, нема да се врати никогаш.
Минчо во затвор? Дали си сериозен?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
А, Самсоненко? Него му ги бутнаа бизнис партнерите Камчев и Панделески во притвор. Да не го соберат и него, па после Еурофарм да ни биде шампион.
 
Член од
23 октомври 2012
Мислења
36
Поени од реакции
93
како ви се допаѓа пазарот на металург ова лето??

По мене паметна политика, да го соберат најдоброто достапно од државава и балканов, и со неколку искусни играчи како тој црногорецот, пецакот и чантурија, да се направи микс на младоста и искуството.

Се надевам ќе го соберат уште Мишевски. Исто така и потписот на Ѓорѓевски ми се допаѓа, заслужи шанса на високо ниво да се види дали ке го биде или не во кариерата.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
како ви се допаѓа пазарот на металург ова лето??

По мене паметна политика, да го соберат најдоброто достапно од државава и балканов, и со неколку искусни играчи како тој црногорецот, пецакот и чантурија, да се направи микс на младоста и искуството.

Се надевам ќе го соберат уште Мишевски. Исто така и потписот на Ѓорѓевски ми се допаѓа, заслужи шанса на високо ниво да се види дали ке го биде или не во кариерата.
Да ги испуштиш од раце младите таленти на сметка на стари играчи кои се во надолна линија на својата кариера. Според мене катастрофално лето имаа и како тргнале не само што не покажуваат знаци на битка со Еурофарм туку одат во обратна насока.

Задржување на Танкоски/Серафимов/Димитрисоки/Томовски/Лазаревски/Арсеновски/Шилегов мораше да биде приоритет. Најголем дел од нив им заминаа....
 
Член од
23 октомври 2012
Мислења
36
Поени од реакции
93
kaj zaminaa, osven za tomovski i dimitrioski, nemam procitano? Jas moeto mislenje go temelev na toa shto gi zadrzale niv, no sega se pagja vo voda.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom