Фан клуб - РК Металург

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Архивист, 26 ноември 2007.

 1. Архивист

  Архивист Ултрас

  Член од:
  10 мај 2007
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  606
  Мислам дека и Металург заслужува да има фан клуб.
  па ајде тие сто навиваат за Металург нека го дадат своето мислење за квалитетите на овој клуб од скопската населба Автокоманда.
  плус тоа оваа година Металург се пласирасе во 1/8 финалето на ЕХФ купот победувајќи го на двапати шведскиот тим Савехоф.
   
  На Baby_Pink и divva им се допаѓа ова.
 2. Архивист

  Архивист Ултрас

  Член од:
  10 мај 2007
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  606
  Металург во 1/8 финалето од ЕХф купот ќе игра со Гренобелс од Шпанија
   
 3. fantomX

  fantomX Гостин

  Му паднале можда и најтешките можни противници, ама тоа не значи и дека се непобедливи. И плус, од најсилната светска лига се, па со победа и Металург може многу да добие.
   
 4. Архивист

  Архивист Ултрас

  Член од:
  10 мај 2007
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  606
  Ovaa godina i ne kojznae sto Spancite bidejki momentalno se 12ti od 16 ekipi.
  Prviot natprevar se igra na 9/10 fevruari idnata godina,a revansot e 7 dena potoa vo Spanija
   
 5. Сапун

  Сапун . . .

  Член од:
  10 јули 2007
  Мислења:
  1.642
  Допаѓања:
  4
  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] По пауза од две години, Металург повторно ќе има можност да ги одмери силите со еден шпански прволигаш. Тогаш беше елиминиран од Ваљадолид во Купот на победниците на куповите и сега ќе има можност да се реваншира преку дуелот со Гранолерс во осминафиналето на Купот на ЕХФ. Првата средба се игра во Автокоманда на 9/10 февруари, а реваншот е една недела подоцна.
  Некогашниот двократен победник во ова натпреварување (во сезоната 1994/95 се сретна и со Вардар) денес не котира меѓу гигантите на шпанскиот ракомет и едвај преживува во АСОБАЛ лигата, каде што е на 13. место од 16 екипи.
  - Не можеме да бидеме сосема задоволни од исходот на ждрепката, но она што ме радува е што станува збор за атрактивен противник, убав за гледање. Но, кога го минавме Севехоф, одиме понатаму и нема да излеземе на теренот колку да одиграме. Притоа мора да се биде и реален и да се прифати на кое ниво се шпанскиот и македонскиот ракомет. Имаме сила да се бориме против секоја екипа - беше првиот коментар на тренерот Јошко Петковиќ.
  Од играчкиот кадар на Гранолерс нема кој да се истакне. Единствените интернационалци во екипата се Србинот Чутура, Црногорецот Свитлица, Исланѓанецот Сигтригсон и Полјакот Новак.
  Откако не патуваа на реваншот во Шведска, неизвесна е иднината на Колев, Зубиќ и на Наумоски во редовите на Металург.
  - Сите тие се добри дечки и добро работат, но спорен е нивниот квалитет. Најголемиот проблем ми е голманската позиција, каде што Ристовски нема доволна поддршка од Колев и Грчевски. Ќе се обидеме да најдеме нешто на полусезоната, но сега тешко се доаѓа до квалитетни засилувања - вели Петковиќ.
  Останати двојки: Каустик-Дункерк, Нордхорн-СКИФ Краснодар, Цимос-Лемго/Архус, Дунафер-КАИ Арагон, Казарано-Портовик, Шамбери-Вива Кјелце, Осиек-Копенхаген.

  www.vest.com.mk
  [/FONT]
   
 6. AquaCool

  AquaCool Sound Factory

  Член од:
  25 ноември 2007
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  0
  типична екипа од јака лига, брз центар, брзи крила, јак пивот.Имаат еден од најдобри голмани во Шпанија, и добар плеј. Се на се сметам дека Металург ке иде понатаму, пред се поради подолгиот список на добри играчи.Колку што можев да видам минатава недела ги глеав, мислам со Сарагоса играа, немаат добра клупа.така да НАПРЕД МЕТАЛУРГ!
   
 7. Архивист

  Архивист Ултрас

  Член од:
  10 мај 2007
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  606
  Во сабота Металург го игра првиот натпревар од 1/8 финалето на ЕХФ купот против Гранолерс од Шпанија
  Натпреварот се игра во салата во Автокоманда со почеток од 18:30
   
 8. Архивист

  Архивист Ултрас

  Член од:
  10 мај 2007
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  606
  На полувреме Металург-Гранолерс 12:13
   
 9. Архивист

  Архивист Ултрас

  Член од:
  10 мај 2007
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  606
  Металург-Гранолерс 29:26 конечен резултат,реваншот е следната недела во Шпзнија
   
 10. L'Avvocato

  L'Avvocato

  Член од:
  4 декември 2007
  Мислења:
  346
  Допаѓања:
  24
  Металург денес од 12:30 го игра реваншот со Грањолес.Арно ама нема да има пренос ни на радио ни на ТВ.Е сега стварно не им плаќам радиодифузна такса.:tv::nenene: Да се надеваме на поволен резултат и на пласман понатаму
   
 11. AquaCool

  AquaCool Sound Factory

  Член од:
  25 ноември 2007
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  0
  Резултат некој да не има случајно?Макар од полувреме?
   
 12. Smesko

  Smesko

  Член од:
  25 јуни 2007
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  2
  metalurg odi ponatamu izgubi so 2razlika 27:25 no toa sega ne e vazno vazno e deka odi ponatamu vidov na eden stranski forum deka borko odbranil vo poslednata sekunda pak:vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2:
   
 13. Chombe_United

  Chombe_United Да ми бричите ташаците!

  Член од:
  14 декември 2007
  Мислења:
  8.810
  Допаѓања:
  450
  Браво дечки, браво од се СРЦЕ!
  Ми го разубавија денот ракометарите на Металург!
  Искрени честитки и успех понатаму во ЕХФ купот:smir:
   
 14. Ред Девил

  Ред Девил

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  12.407
  Допаѓања:
  542
  Хохохо, браво за Металург! Борко пак одбранил, а? Респект за Борко, неверојатен голман е.
  Не очекував дека Металург може да помине, ама пројде!
  И мене ми го разубави денот ваквата позитивна вест!
   
 15. Macedonia2007

  Macedonia2007 RED DEVIL

  Член од:
  20 декември 2007
  Мислења:
  1.273
  Допаѓања:
  3
  алал нека им е
  само нека се множат успесите
   

Сподели преку: