Фан клуб - РК Вардар

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не ми ја спомнувај утакмицата со Шпанија. Убедливо најглуп и најфрустрирачките натпревар на кој сум присуствувал.
Ај што не избушија Шпанциве и што нашиве ракометари се влечеа на терен ко да дошле на натпревар директно од работа, туку и навивањето беше ВРВ. Копиљаци, тетки, бебиња... Не дека сум хард-кор навивач јас, ама бар викам и покажувам емоции. Ова со Шпанија беше мрсулковци на кило. Дури и Германците покажуваа повеќе емоции од нашиве. Атмосферата беше толку очајна што од „режија“ мораа да пуштаат претходно снимени свирежи и навивачки песни за време на натпреварот (нешто што во принцип не е дозволено).
Истото се случува и на овие лигашкиве утакмици по ракометов, еве бев на последниве неколку на ЖРК, дојдени тетки и типци ваљда државно што работат на пауза да утепаат некој саат, јас и Клипче сме фатиле уауеуауаууаееа (зошто нели се доаѓа на утакмица да извадиш фрустрации од себе, да навиваш, да свириш, да урлаш) овие нсе вртат и не гледаат, као демек не им сметајте на ракометарките :pos: Или па најнова мода, дошле во СЦБТ без разлика дали на РК или ЖРК и дремат на FB. Немаме ние култура за на стадион или сала. Сите мислат дека ќе им замери некој или не е културно да се понашаш како „мајмун“ :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.368
Поени од реакции
28.161
Ах, да го имаме менталитетот на Германците како навивачи... Барем пола. На дерби стадионот е пун 2 саати пред утакмица, кај нас по можност на полувреме, има такви и на продужетак што влагаат. Строго задолжително да не се вика само аплауз да се дава и секој што урла е мајмун. И секако да се чекираш на фејсбук иначе не си бил.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Истото се случува и на овие лигашкиве утакмици по ракометов, еве бев на последниве неколку на ЖРК, дојдени тетки и типци ваљда државно што работат на пауза да утепаат некој саат, јас и Клипче сме фатиле уауеуауаууаееа (зошто нели се доаѓа на утакмица да извадиш фрустрации од себе, да навиваш, да свириш, да урлаш) овие нсе вртат и не гледаат, као демек не им сметајте на ракометарките :pos: Или па најнова мода, дошле во СЦБТ без разлика дали на РК или ЖРК и дремат на FB. Немаме ние култура за на стадион или сала. Сите мислат дека ќе им замери некој или не е културно да се понашаш како „мајмун“ :)
Да, тие што се на телефон повеќе и што не гледаат ни пола од утакмицата најмногу ме нервираат. И одат во тоалет кога ќе почне утакмицата да им ги видат штиклите и латексот али многу забегани фаца сезонава сум начекал. Пример со Барса кога играше Вардар имаше еден живчан пред мене со женска му дошол глас снема на полувреме од што викаше и кога ќе промашеше некој или немаше да дадеме гол ја стискаше женска му во фаца и се внесуваше а кога ќе дадеа ја бацуваше. :pos:
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Боље уопште нека не пуштат карти у продажба. Нека поделат по фирми, штабови, бордели и нека си ибат мајката. На нас нека ни постават бим на кеј и ќе си гледаме, ебате тоа шупаците
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
После утакмица ако не се вратиш дома со збогатен репертоар од минимум 5 нови пцовки не го бивало навивањето, тоа е факт. Еве јас имам фаворит од ЖРК - Савехоф, „да те ебам и тебе и тој што те офарба и да ти ги врати парите назад.“, наменето кон судијката. Тоа е тоа, а не дегенски селфиња.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
„Да ти ебам мајката, цел живот црн да останеш“ за мене е врвот. :D
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
На некој ако му улетаат карти, нека се обажда :D Обеќав уште пред две недели и отидов у сити мол и останав со прстот у рака и сеа и под камен треба да барам карти. Дебело плаќам :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
На некој ако му улетаат карти, нека се обажда :D Обеќав уште пред две недели и отидов у сити мол и останав со прстот у рака и сеа и под камен треба да барам карти. Дебело плаќам :D
Пробај пак не знам како ама за со Хамбург имаше карти и у 4 сат.Имаше од ониа од 600,и од 400,ваљда од сезонските што се откажале,пробај си ја среќата пак.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
Боље уопште нека не пуштат карти у продажба. Нека поделат по фирми, штабови, бордели и нека си ибат мајката. На нас нека ни постават бим на кеј и ќе си гледаме, ебате тоа шупаците
Убаво пиша некој, нека не органзираат и за домашната на видео бимот да се гела ушет од сега.
За случки со идоти што да кажуваш, идам на жрк со кој играа, мајката со синот седат, и оваа си земала таблет некој поглем од мониторов мој , и се звери у тоа а не да прати утакмица.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Види сеа вака ич не е убаво вака што збориш?мислам секако дека мора да има карти за Комити и за ониа најверните фанови на Вардар.ама секој си има право да иде на ракомет нели?е сега некој не е од Ск па не може да иде на сите утакмици,некој има свој обрвски.Ете ја лично успеав да земем 3 карти,ама јбг таму дремев уште од 10 сат.Крај краева на кој каква му е среќата,јбг тоа е.
Онак сака да им ебе маме на тие на кои им поделиле гратис карти, не на нас. :D


Еве јас имам фаворит .
Кон судијата беше: Имаш ќерка? Па фала богу немаш кога си педер пичка ти материна. :pos:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Онак сака да им ебе маме на тие на кои им поделиле гратис карти, не на нас. :D




Кон судијата беше: Имаш ќерка? Па фала богу немаш кога си педер пичка ти материна.
Ма слободно нека ни ебе матер и нас:D,а на тија што цел живот земаат и чекаат гратиси богами и ја би им ебал матер.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Убаво пиша некој, нека не органзираат и за домашната на видео бимот да се гела ушет од сега.
За случки со идоти што да кажуваш, идам на жрк со кој играа, мајката со синот седат, и оваа си земала таблет некој поглем од мониторов мој , и се звери у тоа а не да прати утакмица.
Па зарем епизодата од Фатмаѓул да ја пропушти, не се заебавај. Ставрно многу нервираат такви личности. Исто на жрк ме нервираше што таман ќе почне пола блок да урла некоја песна, а ваквите само се вртат ко да се прашуваат од кое село се дојдени овие, и многу јасно ќе престане и песна и се.
 
Последно уредено:

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Пробај пак не знам како ама за со Хамбург имаше карти и у 4 сат.Имаше од ониа од 600,и од 400,ваљда од сезонските што се откажале,пробај си ја среќата пак.
Абе ќе улетаат карти од негде, ама ќее се изедам од нервоза до тогаш
Убаво пиша некој, нека не органзираат и за домашната на видео бимот да се гела ушет од сега.
За случки со идоти што да кажуваш, идам на жрк со кој играа, мајката со синот седат, и оваа си земала таблет некој поглем од мониторов мој , и се звери у тоа а не да прати утакмица.
Ја нема да забораам еднаш на стадион кога играше репрезентација, имаше една чавка цела утакмица кукаше за хулахопките, како требало подебели да облече
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Боље уопште нека не пуштат карти у продажба. Нека поделат по фирми, штабови, бордели и нека си ибат мајката. На нас нека ни постават бим на кеј и ќе си гледаме, ебате тоа шупаците
Види тоа е со 7К сала ,да имаме сала од 15-20 000 не би бил овој проблем али не може да правиш сала од 15 000 за 10-15 натпревари годишно.Да можеа МЗТ и Работнички да наполнат 15 000 сала барем уште 10-15 пати годишно и да имаше концерти и некој манифестации па да почнеш да бараш спонзори за градење на сала али вака нема шанса.

Интересот е огромен и во која и да си држава во ваква ситуација повеќе од 2000 карти не би биле пуштени во продажба и тоа пак вака позади трибина.Јас оваа сезона само за Валкер Тун успеав карти да земам од ЛШ и сега еве чекам ако успеам од поделените да купам од негде.
 
Последно уредено:
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
И јас се јавив кај тетката во karti.com.mk и ми кажа дека нема да има никаков проблем иако пдф документот не го отвора. Или ќе ни пуштат нов маил или ќе си ги земеме картите со картата што ја дава на маилот-без бар код. Како и да е ќе не известеле :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom