Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.368
Поени од реакции
28.161
И јас се јавив кај тетката во karti.com.mk и ми кажа дека нема да има никаков проблем иако пдф документот не го отвора. Или ќе ни пуштат нов маил или ќе си ги земеме картите со картата што ја дава на маилот-без бар код. Како и да е ќе не известеле :)
Нема логика без бар код да ви дадат карти. Ако е така мејлот ќе го испринтам у 20 примероци и ќе идам у 10 сабајле пред сите и демек 20 карти ќе ми дадат. Нема теоретски шанси. Бар кодот можеби не се куца, али бројчето го гледаат. Мора да се препратат нови мејлови или на влез хаос ќе биде со карти.
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
Нема логика без бар код да ви дадат карти. Ако е така мејлот ќе го испринтам у 20 примероци и ќе идам у 10 сабајле пред сите и демек 20 карти ќе ми дадат. Нема теоретски шанси. Бар кодот можеби не се куца, али бројчето го гледаат. Мора да се препратат нови мејлови или на влез хаос ќе биде со карти.
Последниот пат кога бев ги бараа картите по име и презиме, на пликот си имаше напишано име и колку карти. Ни бар код ни бутур, проблемот е што не бараа лична карта да видат дали сум стварно јас. Како и да е, дива лига е работава, ќе видиме што ќе испадне.
Само што ми стигна порака дека дури сега ми симнале пари од картичка за картите :)
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Чекав во Југотон негде од 11:15,ги пуштија картите негде 11:45(порано 15 мин) и во тие 15 мин кој што купи карти купи,некој 50-80 карти се продадоа,после падна системот и толку беше.Таман дојдов на ред,позади цела колона луѓе чекаа,падна системот,по две минути таа што работеше во Југотон кажа дека картите од 500 и 300 денари се продадени онлајн,али повеќето од нив ги има купено Вардар(у превод ги дал Самсоненко во партија,сеа пред избори) и за нас курац.
Се изнервираа луѓе,затоа што чекаа(некои беа искочени од работа) а не се знаеше дали има уопште карти.Почна да ги смирува оваа дека ќе има карти за сите од тие позади гол,само чекаат да се оправи системот.Не помина ни една минута,се откочи системот и тие карти што останаа позади гол се продале онлајн и скоро сите што чекавме останавме без карти. Најмногу ме изнервира што кога видоа дека сите карти им се продадени и останаа само карти за позади гол од 250 денари ги покачија на 300,само за да ќарат повеќе :sick:(така ни кажаа од Југотон,никој не стигна да купи од нив)
Да не зборам што во One воопшто не ни пуштиле карти,а беа на најавени како продажни места.

Срамота! станаа ко Минчолург.Се прашувам дали и 1000 карти биле пуштени во продажба.Нека земе Самсоненко од сега да си прави приватни забави на натпревариве,како што прави Минчо во шталана,нека си ги дели по партии,фирми,на познати фаци,а ние другиве ќе си глеаме дома

Само ќе видам дали тие политичари,јаки фаци,шминкери,позеришта ќе му ја пунат салата за со Вакер Тун или било кој меч во групна фаза,да не зборам за Сеха лига (n)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.379
Поени од реакции
36.307
После утакмица ако не се вратиш дома со збогатен репертоар од минимум 5 нови пцовки не го бивало навивањето, тоа е факт. Еве јас имам фаворит од ЖРК - Савехоф, „да те ебам и тебе и тој што те офарба и да ти ги врати парите назад.“, наменето кон судијката. Тоа е тоа, а не дегенски селфиња.
"Да ти ебам тоа ретката брада, како полубричена лева нога си во фацата"

Пцовка упатена од мојот другар до Дувњак за време на Вардар - Хамбург. Неможев да се соземам од смеење.
 
Член од
12 мај 2012
Мислења
133
Поени од реакции
218
Ако случајно му се наоѓа на некој карта нека пише пп, плаќам 5 пати поише :D
 
Член од
10 август 2008
Мислења
698
Поени од реакции
1.898
Поучен од натпреварот со Хамбург каде не се влезе поради добропознатите причини, викам ај ќе одам ќе купам карти сепак дочекав клубот да ми игра во 1/4 финале не се пропушта таква шанса, иако срце боли што нема да си на местото каде што треба да бидеш.
Одам во ONE, редица како за пензија, ама ај викам ќе имам среќа и што се случува откако почна продажбата типката од ONE си испечати над 20 карти сигурно, пред мене чекаат исфеминизирани типци и оропсичиња кој главен муабет им беше: Лее пеер мора Столе да го видиме и со Алекс да се сликаме....:facepalm: Го слушнав ова и си отидов, со помислата: Ни го украдоа Вардар на тие што се цел живот со него.
Ете ви дерби и гратис навивачи, педерчиња, ороспичиња, повелете уживајте со вашите смартфони киснете на фб заедно со цела политичка и бизнис елита што ќе биде таму и гледајте ракомет, а за нас што ко будали го следиме РК Вардар доволна ќе биде некоја маалска кафана.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.611
Поени од реакции
70.145
Затоа брат највеќе мрзам дерби дуели :)
Нашето си до однавивавме во Нови Сад, си го однавивавме во СЕХА во текот на цела година, па и пред некој ден со Јуниор.
За жал ваквите дуели клубовите ги гледаат повеќе за заработка. Мислат дека ако поделат карти по партии и по фирми дека може ќе добијат спонзор плус во иднина.

Претходниот меч со Хамбург кога не навивавме, депресија ме фати откако видов какви ликови седат во другиот дел од салата.
Ама тоа е тоа...

Им дале милион карти на Стара Гарда (ВМРО гарда) и вчера еден дечко од маало ми вика си земав карта од нив. Правиме после муабет, му кажувам дека Марковиќ се изнауткал со Металург Јуниор (патем не следи и еден фан на Металург и ми вика "а што е тоа Јуниор?") и дечково ми вика А КОЈ Е ТОЈ МАРКОВИЌ? Fuck this shit, и тоа он оди на голем дел од мечевите, а за другите прв пат што добиле карти што да се каже...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Кај беа истите тие на Столе да му дадат поддршка проблеми коа имаше во кариерата.... позери. Тоа е Македонија. Ќе се изнаслушаш сеа на трибини да влезе Столе место Алекс или Дибиров место Чипурин.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
А да си се собереме во кафана па да си изгледаме утакмциата на раат, што викате, ни да се замараме со груевски, ни со партии, ни со некој нашминкани што се дотерале ко да идат којзнае каде а не во сала, ни со попедерчени деца, што ќутат к ода се неми.
Па пак после коа ќе помине утакмциава со Фленсбург ќе идеме во мак лига. :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Другар ми наруча 5 карти, му стигнале само 2 со изговор дека им паднал системот и дека ќе му ги пуштат за два часа сите 5.
И к*р, останаа само тие две.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Аман бе, не плачете! Немало карти за правите фанови. А ние другите, што не сме фанови на ФК Вардар, што? Хендикепирани ли сме, не знаеме да навиваме? Не сум хипстер и не сум тренди, туку го сакам спортот, посебно кога е репрезентација во прашање или македонски клуб.
Од Штип сум, немам тотално никаква врска со Вардар (освен со фудбалскиот клуб каде што сме играле фудбал против нив кога играле со Брегалница).
И нели смееме да дојдеме во сала на 26-ти, местото ви го земаме нешто, ова она?
Мразеле дерби дуели? Ма немој... Ајде да умираме ние од внатрешноста што не сме во можност да сме секоја утакмица на трибини.

И да, имам 4 карти и здравје ќе идеме со другарите на 26-ти

Disclaimer - Картите не ми се од партија, штаб, Самсоненко, Минчо, ВМРО, СДСМ, ТАТ или од богати евреи, туку се купени регуларно со пари
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
7.819
Аман бе, не плачете! Немало карти за правите фанови. А ние другите, што не сме фанови на ФК Вардар, што? Хендикепирани ли сме, не знаеме да навиваме? Не сум хипстер и не сум тренди, туку го сакам спортот, посебно кога е репрезентација во прашање или македонски клуб.
Од Штип сум, немам тотално никаква врска со Вардар (освен со фудбалскиот клуб каде што сме играле фудбал против нив кога играле со Брегалница).
И нели смееме да дојдеме во сала на 26-ти, местото ви го земаме нешто, ова она?
Мразеле дерби дуели? Ма немој... Ајде да умираме ние од внатрешноста што не сме во можност да сме секоја утакмица на трибини.

И да, имам 4 карти и здравје ќе идеме со другарите на 26-ти
Во европски услови на оние правите фанови им се дефинирани картите, за битни натпревари за клубот не може кој стигне да купи карта, затоа и сме помали. Прво се нудат картите на човек што го следи клубот од бебе а после на оние шо сакат да се сликаат селфие за на фб.
Не дека те етикетирам некако, те сваќам дека немаш можност меѓутоа со ова не си во право. Тоа е разликата од твој клуб и не твој клуб.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.917
Поени од реакции
17.734
Нема плачење,ама коа сам си кажуваш немаш тотална врска со вардар дури и си против нив коа играле со Брегалница..што бараш на утакмицава:icon_lol:
Не е фората да не смееш,клуб е ова не е репрезентација и нема потреба да доаѓате ако не сте навивачи на клубот...и тоа ај да идевте на други утакмици ама кај баш за вакви коа има навалица ги наоѓате сите карти :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Во европски услови на оние правите фанови им се дефинирани картите, за битни натпревари за клубот не може кој стигне да купи карта, затоа и сме помали. Прво се нудат картите на човек што го следи клубот од бебе а после на оние шо сакат да се сликаат селфие за на фб.
Не дека те етикетирам некако, те сваќам дека немаш можност меѓутоа со ова не си во право. Тоа е разликата од твој клуб и не твој клуб.

Тоа си е ОК, ама реално колку луѓе го пратат Вардар како прави фанови? Сигурно не се цела сала.
Плус и во Европа секаде не можеш да кажеш дека полуфиналиња, финалиња на трибина само се фанови?
И јас сакам на Баерн да сум секој викенд, ама гледам таму некои жени и деца. Ама pare buse gde burgija nece[DOUBLEPOST=1397743189][/DOUBLEPOST]
Нема плачење,ама коа сам си кажуваш немаш тотална врска со вардар дури и си против нив коа играле со Брегалница..што бараш на утакмицава:icon_lol:
Не е фората да не смееш,клуб е ова не е репрезентација и нема потреба да доаѓате ако не сте навивачи на клубот...и тоа ај да идевте на други утакмици ама кај баш за вакви коа има навалица ги наоѓате сите карти :D
Епа затоа не не бива како народ, немало потреба да доаѓаме. А јас од Кенија ли сум? Мислеш ли дека не знам ниеден играч на Вардар и за клубот што, како?
Седете си со "правите" скопски фанови. Идиотски ти е овој локал-патриотизам.

Jaс барем си признавам дека не сум од Скопје, со тоа автоматски се знае дека не сум навивач на Вардар. А што правиме со позерите од Скопје кои во секое време можат да кажат - Еј Вардаре, те сакам :rolleyes:

Подразмислете малку да беше обратна ситуацијата, клуб од Штип да играше во Европа и да имавме сала како во Скопје. Немаше да сакате да најдете карти нели?
Само што јас немаше да плачам како пичка и да се жалам како хипстери од Скопје ќе ми го земат местото. Не сум се снашол, немам карта и тоа е тоа. Без разлика дали навивам за клубот од 1903 или не. Навивањето е избор, не е наследство од дедо ти, па ти да кажуваш кој смее да биде на трибина, кој не.

Не бидете како Охриѓани, и они се бањаат у езерото од бебиња, па кога ве видат вас од Скопје или нас од Штип плакаат како најголеми плачипички бидејќи им го земате/земаме местото на плажите.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.917
Поени од реакции
17.734
Епа затоа не не бива како народ, немало потреба да доаѓаме. А јас од Кенија ли сум? Мислеш ли дека не знам ниеден играч на Вардар и за клубот што, како?
Седете си со "правите" скопски фанови. Идиотски ти е овој локал-патриотизам
Нема везе скопски,или си фан или не си.Ти сеа кажа не си,и ај тоа ама не идеш со Тун,со Динамо да дадеш подршка туку кога ќе има најголема туча за карти.
Али ај да не спамирам најмалце се луѓето криви што иаме стадион од 35 000 и мизерен фудбал а сала од 6000 и врвен ракомет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom