Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.823
Кога играчите потшишуваат за екипи од рангот на Мешков јасно е до каде е дојдена ситуацијата кај нас...:popce:
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.153
Поени од реакции
1.518
Кога играчите потшишуваат за екипи од рангот на Мешков јасно е до каде е дојдена ситуацијата кај нас...:popce:
Од Мешков секогаш викаат дека нудат подобри финансиски услови од многу други појаки клубови, ама проблем е што играчи неќат да одат во Белорусија.

Многу играчи од екс-ју што играле таму викаат дека здравството им е на ептен ниско ниво, и од клубот ги советуваат да си одат на прегледи, операции во матичните земји, пошто кај нив крш се условите.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.823
Утре ќе го има полуфиналето од 2017 Вардар-Барса на спортскиот канал на МРТ од 16 часот.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.007
Поени од реакции
7.379
Молба до сите ако некој може да ја сними утакмицава на МРТ3 вечерва
Почнува во 00:00


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.823
Заврши за нас сезоната,не елиминираа гомната од ЕХФ.

За нас можеби и подобро вака,барем нема да се бламираме без играчи,вака во наредните 20 години ќе ги дупиме сите дека се плашат од Вардар па го исфрлаат неправедно. :D
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.710
Поени од реакции
2.540
Заврши за нас сезоната,не елиминираа гомната од ЕХФ.

За нас можеби и подобро вака,барем нема да се бламираме без играчи,вака во наредните 20 години ќе ги дупиме сите дека се плашат од Вардар па го исфрлаат неправедно.
Не фер спрема другите тимови, сите знаат дека во плеј офот од секогаш мало луди уткамици. Колку да не ги сакам мислам дека е неправда спрема Киелце имаат солиден состав годинава а на крај на маса се пласираа Барса ПСЖ Везпрем и Кил. Унгарските педери пак нема да освојат мое мислење е Кил-ПСЖ финале

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
957
Поени од реакции
1.986
Настрана сето ова со ЕХФ. Има ли некаков абер за каква ќе биде судбината на клубов? Сте чуле некаков си муабет, информација било каква или не очекува исход 5 пати полош од оној на Металург пред пар години?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.710
Поени од реакции
2.540
Настрана сето ова со ЕХФ. Има ли некаков абер за каква ќе биде судбината на клубов? Сте чуле некаков си муабет, информација било каква или не очекува исход 5 пати полош од оној на Металург пред пар години?
После коронава и сите рестрикции на економски план тешко дека ке се најдат спонзори да дадат големи пари, пак ако е некој поупатен нека дава инфо

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.529
Иначе откако започна овој концепт на ЛШ..

НИКОГАШ СИТЕ 4 ЕКИПИ ШТО БИЛЕ НА ПРВИТЕ ДВЕ ПОЗИЦИИ ПОСЛЕ ГРУПНА ФАЗА НЕ СЕ ПЛАСИРАЛЕ ВО ФАЈНЛ ФОР

И не само тоа

ДВЕ СЕЗОНИ ПО РЕД ШАМПИОНОТ НА ЛШ НЕ Е ЕКИПА ШТО БИЛА МЕЃУ ПРВИТЕ 4 ПОСЛЕ ГРУПНАТА ФАЗА

Не само тоа, туку сезоната пред Вардар да освои титула и ФИНАЛЕТО беше меѓу две такви екипи

Асполутен аматеризам е ова
 
Член од
4 март 2017
Мислења
957
Поени од реакции
1.986
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
201
Поени од реакции
394
Катастрофална одлука од ЕХФ секако, но смешни се коментарите од типот “ЕХФ не му дава шанса на Вардар да ја одбрани титулата“.
Вардар нема комплетен состав за македонското првенство а камоли за ЛШ. Факт е дека ЕХФ овој пат го спаси Вардар од уште едно понижување.

Штета за Киелце и Сегед кои што имаа реални шанси да играат на Ф4.
 
На врв Bottom