Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.088
Поени од реакции
5.966
Немој жити се, не ми го прај ова.....
не се фурам,и не праам филмови,ко што ми кажаа јас така и ви пренесувам.
и на мене солзи и мрсули ми потекоа,од муабетов,чесно!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.625
Поени од реакции
31.196
не се фурам,и не праам филмови,ко што ми кажаа јас така и ви пренесувам.
и на мене солзи и мрсули ми потекоа,од муабетов,чесно!
Не викам дека праиш филмови ама самата помисла на тоа да ги иаме пак у тим Илија и Игор ме хајпа до максимум иако не верувам финансиски да се средиме, цело време се вртиме во круг.

Имаше некоја статија пред некој ден на нашиве портали дека Михајло нашол спонзори и пак ќе спрема тим ама искрено ја изигнорирав.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.142
Поени од реакции
181.206
А вие го мислевте Михо дека нема снага за вакво нешто :icon_lol: Сигурно викендов кралот си дреме на Вајбер и смара играчи
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
450
Поени од реакции
412
Ако ти е постов мамка за порталите да видиш дали пак ќе препишуваат, тогаш си геј
Ако е реален муабет... Останува да чекаме. Па може и боље ќе биде вака што решија со фајналфор.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.088
Поени од реакции
5.966
Имаше некоја статија пред некој ден на нашиве портали дека Михајло нашол спонзори и пак ќе спрема тим ама искрено ја изигнорирав.
И јас ја прелистав,ама денес по муабетов ја барав статијава едно 40мин да ја прочитам.

Сигурно викендов кралот си дреме на Вајбер и смара играчи
Ако Илија и Игор имаат одврзани раце,најприродно би било да се вратат во Скопје.
Максимумот на двајцата им е исполнет во кариерите.Екстра големи пари послем оваа криза нема да заработат на друго место.
Двајцата се македонски зетови,и во Скопје им е топ.
Шанса да доиграат 2-3сезони на квалитетно ниво,и да се пензионираат ко легенди
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.142
Поени од реакции
181.206
И јас ја прелистав,ама денес по муабетов ја барав статијава едно 40мин да ја прочитам.


Ако Илија и Игор имаат одврзани раце,најприродно би било да се вратат во Скопје.
Максимумот на двајцата им е исполнет во кариерите.Екстра големи пари послем оваа криза нема да заработат на друго место.
Двајцата се македонски зетови,и во Скопје им е топ.
Шанса да доиграат 2-3сезони на квалитетно ниво,и да се пензионираат ко легенди
Во статијата пишуваше дека преговара со спонзори, и јас ја читав истата а и последно и јас што имам разбрано е дека е во преговори. Има дужници куп стариот, верувам ќе откопа нешто.

За Игор и Илија мислам дека е најмал проблем, да можат пешки би тргнале.
 
  • Љубов
Reactions: MSE

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.088
Поени од реакции
5.966
Ако ти е постов мамка за порталите да видиш дали пак ќе препишуваат, тогаш си геј
Ако е реален муабет... Останува да чекаме. Па може и боље ќе биде вака што решија со фајналфор.
Има работи со кој може да се заебава а со кој неможе.
Мислиш ли дека во вакво емотивно време за клубот јас би се зезал на ваква тема? 20200426_144616.jpg
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
450
Поени од реакции
412
Има работи со кој може да се заебава а со кој неможе.
Мислиш ли дека во вакво емотивно време за клубот јас би се зезал на ваква тема?Прегледај го приврзокот 247488
Дека е некако премногу добро за да биде вистинито, ама дај боже. Уствари они би се вратиле, само Михајло да среди све и да го преземе Вардар чист.
П.С Очекувај денес - утре на порталите: Бомба!!! Абутовиќ и Карачиќ назад во Вардар!
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.088
Поени од реакции
5.966
Дека е некако премногу добро за да биде вистинито, ама дај боже. Уствари они би се вратиле, само Михајло да среди све и да го преземе Вардар чист.
П.С Очекувај денес - утре на порталите: Бомба!!! Абутовиќ и Карачиќ назад во Вардар!
Да премногу е не реално за да биде вистина.
Јас не реков дека е 100%,тоа што ми кажуваат и кас кажувам.
Ама да не но подценуваме стариот.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
638
Поени од реакции
1.422
Ех, каков само потенцијал лежи во овој Вардар..
Да се стабилизира финансиски, Михо да го земе, Самс да се повлече и да исплати се, наводно и на нотар потпишале акт дека ќе ги исплати, т.е ќе мора ако е такаж
Но, што е со објектите кој ги поседува Самс?
Нема сигурно да ги даде туку така, или па ќе остане и он како сопственик од сенка.
Да се среди се, да се случи најубаво сценаријо, овој Вардар може да се претвори во машина која ќе гази се, но и клуб кој може да поставува нови стандарди во други сегменти, публика, атмосфера, исполнета сала, огромна фан база..
Само да има барем еден човек кој го сака клубот на права позиција..
Но, кој знае што ќе носи периодов после Ковид 19...
како ќе се одрази воопшто на ракометот па и после на нас како земја.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
450
Поени од реакции
412
Да премногу е не реално за да биде вистина.
Јас не реков дека е 100%,тоа што ми кажуваат и кас кажувам.
Ама да не но подценуваме стариот.
Таман работа, мала шала беше тоа со заебавањето. До сеа се што си кажал, било реално, без разлика дали се исполнило или не.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.142
Поени од реакции
181.206
Јакото е што ако би се исполнила оваа играчка балканска спојка знаете и сами дека од инат со заби ќе ги јадат противнициве :icon_lol:
 
На врв Bottom