Фан клуб - РК Вардар

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.529
Самс ги тренира 2 години, немаат гајле сеа играчиве


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Сигурно нема да им се допадне ова на играчиве на Барса и ќе сакаат да си заминат некои, така да ете одлична шанса да дојдат кај нас и да не ги плаќаме подобро од Барса :cool:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.710
Поени од реакции
2.540
Сигурно нема да им се допадне ова на играчиве на Барса и ќе сакаат да си заминат некои, така да ете одлична шанса да дојдат кај нас и да не ги плаќаме подобро од Барса :cool:
Многу добра опција во случај д абеше Вардар стабилен вака .. не им е сигурно да дојдат не знаат што ке бидне следнс година

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
287
Поени од реакции
354
„Ние ја следите ситуацијата со ширењето на коронавирусот, но без оглед на тоа Управниот одбор на клубот одлучи дека нема да има кратење на платите во овие четири месеци. Покрај тоа до крајот на сезоната ќе бидат исплатени сите долгови кон ракометари“, изјави извршниот директор на Вардар, Давор Стојаноски.за 24Ракомет.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
199
Поени од реакции
245
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.856
Поени од реакции
2.737
Значи од изјавиве на Давор и Скубе можеме да заклучиме дека се обезбедени пари за до крај на сезона, исто и на крај за да бидат исплатени сите досегашни долгови на ракометарите. Од друга страна Скубе изјавува дека Самс више нема да биде на чело на клубот, па сега повторно се отвара прашањето дали и кој би влегол на негово место во клубот?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
218
Поени од реакции
253
Еве им простор на "јунациве" што бараа Самс аут. Мада после ова со коронава тешко некој да се нафати. Што бидна со Газпром шпекулацијата?

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
287
Поени од реакции
354
Значи од изјавиве на Давор и Скубе можеме да заклучиме дека се обезбедени пари за до крај на сезона, исто и на крај за да бидат исплатени сите досегашни долгови на ракометарите. Од друга страна Скубе изјавува дека Самс више нема да биде на чело на клубот, па сега повторно се отвара прашањето дали и кој би влегол на негово место во клубот?
Се прават напори клубот да се даде на моќна компанија..
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.084
Поени од реакции
15.954
Треба споменик на Самс да му се направи пред сала, а не да се плука по него.
Да да апсолутно. Секој момент ќе го постават само не се уште сигурни дали да го прават со одело као бизнисмен или у тренерка као тренер коа беше на Вардар.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.558
Поени од реакции
3.150
Има Live Barca - Vardar реприза од полуфиналете во моментов на каналот на ЕХФ на јутјуб.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
278
Поени од реакции
339
Читав една статија дека Кристопанс и колегите се откажувале од платите во Фуксе Берлин за да би опстанал тимот. Не знам колку е ова точно. А ако е, малку ми е нелогично што Кристопанс избега од Вардар заради неисплаќање на платата, па во Фуксе од истата да се откажува (за тим кој ќе го смени, со оглед на тоа што за неколку месеци ќе игра за ПСЖ).
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
218
Поени од реакции
253
Непланирано беше, глобална солидарност. Некој пиша дека Фуксе му исплатиле све унапред за до крај на сезона.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.919
Поени од реакции
46.888
Какво лудило беше второто полувреме во Келн, сега го гледам прв пат уствари хаха
Стварно малку не фаворизирале судииве на крај :D
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
218
Поени од реакции
253
Какво лудило беше второто полувреме во Келн, сега го гледам прв пат уствари хаха
Стварно малку не фаворизирале судииве на крај :D
Па Барса повеќе сакаа да изнудат пробивање наместо да изиграат добра одбрана. И јас мислев дека се апла пробивања, па сум ги враќал ситуациите по 5-6 пати. Не се статични во ниедна ситуација, него се движат, се маваат во играчот што е во напад и се фрлаат наназад. Можда не беше за црвен фаулот врз Крис.Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
На врв Bottom