Фан клуб - РК Вардар

Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.164
Поени од реакции
7.110
Да бидеме реални немаше да се пласираме на Ф4. Сезона како лани една се дешава, затоа е послатка од таа во 2017. Тогаш Вардар имаше прејак тим за разлика од лани.
Проблемот е што се фаворизираат тимови, што во последните години јаделе тешки шамари од underdog тимови како Вардар, а притоа не им се дава можност на останатите да се докажат. Требаше да ја прекинат сезоната или да продолжи летово. Вака ЕХФ јасно си кажува за кого е мајка, а за кого маќеа.
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.080
Поени од реакции
15.931
Океј реални сме и немаше да се пласираме. Ама реално и никогаш не се десило на шампионот да не му се даде шанса да ја одбрани титулата. Одлукава на ЕХФ е чист аматеризам. Игравме ЛШ со Самсоненко како тренер, на голот сме го имале Малумбрес, ги газевме Барселона, ПСЖ, Веспрем со 3 пати послаб состав, ако ништо друго требаше да ни се даде шанса да изненадиме, макар и изгубиле со 20 разлика.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.855
Поени од реакции
2.735
Погледајте само од аспект во ситуацијата во која сме ние да беше не пример Кил, Барса или ПСЖ дали ке им беше одземено правото да ја бранат титулата?? Секако дека не. Без разлика што сме во ситуација каква што сме, ние моравме да бидеме еден од тимовите кој ке биде дел од Ф4 турнирот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.625
Поени од реакции
31.193
Погледајте само од аспект во ситуацијата во која сме ние да беше не пример Кил, Барса или ПСЖ дали ке им беше одземено правото да ја бранат титулата?? Секако дека не. Без разлика што сме во ситуација каква што сме, ние моравме да бидеме еден од тимовите кој ке биде дел од Ф4 турнирот.
Не би се согласил зашо вакво сценарио е неприфатливо со било какви комбинации, има тимови ко Сегед, Киелце, па тука ќе ги ставам и Порто кои покрај нас вложуваат многу пари за да стигнат до тој ф4.

Кањелас на инстаграм на објавата на ЕХФ има наредено 20 фејспалмс.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.834
Поени од реакции
9.991
Не би се согласил зашо вакво сценарио е неприфатливо со било какви комбинации, има тимови ко Сегед, Киелце, па тука ќе ги ставам и Порто кои покрај нас вложуваат многу пари за да стигнат до тој ф4.

Кањелас на инстаграм на објавата на ЕХФ има наредено 20 фејспалмс.
Без разлика, идиотски е да не му дадеш прилика на минатогодишен шампион да ја одбрани титулата, колку и да се наоѓа тој у лоша ситуација.
A Кањељас шипак нека јаде, едина титула у ЛШ ќе му биде со тимот кој му дужи пари :icon_lol:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.710
Поени од реакции
2.540
Како што реков не само спрема Вардар туку спрема цела останата лига е неправда па Порто ги истресе Кил, Монпељ(ј)е со Веспрем играа тесно ако не се лажам ако не следна година да не се игра воопшто ЛШ? Нека си играат 4ве екипи меѓу себе од старт

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.855
Поени од реакции
2.735
Не би се согласил зашо вакво сценарио е неприфатливо со било какви комбинации, има тимови ко Сегед, Киелце, па тука ќе ги ставам и Порто кои покрај нас вложуваат многу пари за да стигнат до тој ф4.

Кањелас на инстаграм на објавата на ЕХФ има наредено 20 фејспалмс.
Зборуваме за актуелен Европски првак. Ни Киелце, ни Пик Сегед немаат таков кредит кој го носи титулата актуелен Европски шампион и во никој случај не смее на тој начин да му се одземе шансата да ја брани титулата ( и покрај тоа што знаеме дека за тоа нема шанса). Плус ние бевме екипа која обезбеди осминафинале, не е да речеш дека бевме последни во група. Ама ок, секој има различно мислење.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.710
Поени од реакции
2.540
Зборуваме за актуелен Европски првак. Ни Киелце, ни Пик Сегед немаат таков кредит кој го носи титулата актуелен Европски шампион и во никој случај не смее на тој начин да му се одземе шансата да ја брани титулата ( и покрај тоа што знаеме дека за тоа нема шанса). Плус ние бевме екипа која обезбеди осминафинале, не е да речеш дека бевме последни во група. Ама ок, секој има различно мислење.
На шкрги дишеме реално без Криштопанс не гледам како би изиграле а да не е посрамотиме

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.111
Поени од реакции
2.577
Глупа одлука во секој случај
Наместо директно Ф4 можеше да си се игра стандард, со тоа што осмина и четврт финале ќе се игра по 1 утакмица на неутрален терен наместо 2 дома-гости
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.028
Поени од реакции
3.208
Мислам дека иако сме апла слаби да допуштеа да се доигра се како треба може и ќе можевме до некаде да го изненадиме барем Сегед. Сегед се распушти и плус се прилично стара екипа со неколку свилени европјани што може и да не прифатеа да играат ако им се наложеше сега да се игра.

Од друга страна ние имаме сопствена сала и хотел, така да мислам дека ќе бевме по спремни плус сме смеса на руско балканска екипа што сигурно ќе играше без премногу да размислува.

Како и да е би сакал Вардар да побара секаде да си стои фуцнота дека не му било дозволено да го одбрани трофејот.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
275
Поени од реакции
338
Мислам дека иако сме апла слаби да допуштеа да се доигра се како треба може и ќе можевме до некаде да го изненадиме барем Сегед.
А со кого ќе го изненадевме Сегед? Еве јас сум баш оптимист кога станува збор за ракомет, за репрезентација, за Вардар... Скубе си замина, не игра веќе за Вардар па макар наесен се играло против Сегед. Толедо во кој сите се крстеа испадна најголемо промашување - и тој ќе си оди.

Убаво рече некој тука, одлуката е океј од страна на тоа што сега ние може да викаме како ЕХФ не скратил, како било нефер и дека сите ни се плашат.
А за искуство за помладите да, верувам дека уште подобро би било Вардар да игра против Сегед и да би загубил на двете утакмици. Одлуката е безвезе, ама и тие сакаат да извлечат некој профит/максимум од ова. И во женската ЛШ е слично.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.028
Поени од реакции
3.208
А со кого ќе го изненадевме Сегед? Еве јас сум баш оптимист кога станува збор за ракомет, за репрезентација, за Вардар... Скубе си замина, не игра веќе за Вардар па макар наесен се играло против Сегед. Толедо во кој сите се крстеа испадна најголемо промашување - и тој ќе си оди.

Убаво рече некој тука, одлуката е океј од страна на тоа што сега ние може да викаме како ЕХФ не скратил, како било нефер и дека сите ни се плашат.
А за искуство за помладите да, верувам дека уште подобро би било Вардар да игра против Сегед и да би загубил на двете утакмици. Одлуката е безвезе, ама и тие сакаат да извлечат некој профит/максимум од ова. И во женската ЛШ е слично.

Зборев да се играше сега, значи да дозволеа да играме мај со забрзано темпо како што имаше еден предлог. Во таков случај Скубе ќе играше. Сегед се распушти па дур се собере ќе немаа баш време за припрема додека ние сме на купче.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.855
Поени од реакции
2.735
Не е поетата дали ние сме кадарни да се бориме за титулата ( нормално дека не сме), поентата е дека мораше да ни се даде можност да ја браниме како актуелен шампион.
Автоматски споено мислење:

На шкрги дишеме реално без Криштопанс не гледам како би изиграле а да не е посрамотиме

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Не е поетата дали ние сме кадарни да се бориме за титулата ( нормално дека не сме), поентата е дека мораше да ни се даде можност да ја браниме како актуелен шампион.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.079
Поени од реакции
5.958
Дечки добар ден,

жалам што неможам принтскрин од разговорот да прикачам,бидејќи разговоарав преку гласовни а не пишани пораки на вацап.

Значи на Илија од РНЛ му кажале дека може да се бара нов клуб,и он не би имал против да се врати дома.
Истото е и со Игор.
Доколку се гарантира финансиска стабилност,они би се вратиле.
Михо веќе остварил контакт со двајцата.
Ми го спомнаа и еден ваков муабет.
Цитирам.
Да,Виве е готов,Алекс најверојатно у ПСЖ ќе оди.А у Вардар,крајните и пикерите т.е Дибиров,Чупич,Глеб и Столе остануваат бидејки се согласиле на помала плата.Да речеме ќе се вратат Игор и Илија,и ако од некде Михо најде екстра пари за нив може да се додадат Зарабец и Волф.
Толедо уште се колеба.
и ете имаш пак банда за титула!

Незнам што да кажам.
 
На врв Bottom