Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.153
Поени од реакции
1.518
Имаве нешто помош од судиите во вторто полувреме, иако малку и судеа против нас во прво, ама имаше неколку ситуации кај што ни беа наклонети. Мора да се биде искрен.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.335
Поени од реакции
1.248
Па Барса повеќе сакаа да изнудат пробивање наместо да изиграат добра одбрана. И јас мислев дека се апла пробивања, па сум ги враќал ситуациите по 5-6 пати. Не се статични во ниедна ситуација, него се движат, се маваат во играчот што е во напад и се фрлаат наназад. Можда не беше за црвен фаулот врз Крис.Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
@Клипче дај одговори му на човекот хахахаха.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.296
Поени од реакции
884
Лошо.Изгледа оваа криза ќе не докрајчи.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
286
Поени од реакции
354
Ќе донесе Михајло играчи како на времето и тоа ќе биде тоа.. Толку од овој тим и Сергеј.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.153
Поени од реакции
1.518
Стар е Михајло, а и искрено не делува дека здравствено е во топ форма за негови години. Кој знае колку сила и пари има он да го оддржува клубот.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.855
Поени од реакции
2.735
Пред неколку дена Скубе имаше изјава дека шансите да остане се 50-50, а претходно имаше изјави како се обезбедени пари за до крај на сезона, а на крај на сезона ќе бидат подмирени сите претходни долгови. Со оглед на заминувањето на Скубе очигледно ништо и од тие ветувања, или па уште се работи на обезбедување на потенцијален спонзор. Ништо не ни иде од рука, ова ситуацијава со корона вирусов не дотепа.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.296
Поени од реакции
884
Кризата ќе ги принуди богатите клубови да го скратат буџетот а финансиски нестабилните клубови ќе ги остави на нула.Многу клубови веќе нема да бидат тоа што се за жал.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.113
Поени од реакции
181.115
не делува дека здравствено е во топ форма за негови години.
Не бе ќерка му бранеше докторат пред месец дена, главен беше, гајле нема. Проблем е што во моментов буквално и да сака некој нешто да направи, не може.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.855
Поени од реакции
2.735
Мешков Брест го претставиле Скубе на начин мислиш Брест е Њујорк. Скубе као го прашува словенецов Разгор кој веќе е во Брест, како е тамо, што има? А одговориве на типов се у стилу, мани се од тоа селото дојди овде е Њујорк:ROFLMAO:.
 
На врв Bottom