Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
1.855
Поени од реакции
2.735
Потписот на Ивиќ у Целје најдобро ја опишува ситуацијата кај нас.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.084
Поени од реакции
5.962
Ах беее,абе срце ми се пара кога гледам што изгубивме.Лука,Игор,Алекс,Македа...ах маме му ебем.

незнам колку пратите Шампионат на Африка.Египет со Парондо,хараат.Јес да конкуренцијата е мала,али ипак.
И незнам што кур му е на ова Гедбанов'за Алжир сосема ОК брани
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.529
Ах беее,абе срце ми се пара кога гледам што изгубивме.Лука,Игор,Алекс,Македа...ах маме му ебем.

незнам колку пратите Шампионат на Африка.Египет со Парондо,хараат.Јес да конкуренцијата е мала,али ипак.
И незнам што кур му е на ова Гедбанов'за Алжир сосема ОК брани
Еве сега ради постов реков да видам што како се дешава кај нив

Ех, хараат, со најотепани репрезентации

Се знае таму каква е приказната, Тунис прво место, Египет второ

Ако ги победи Тунис во финале онда е за пофалба.

Ама тоа е причата таму генерално, Тунис и Египет секад играле израмнети финалиња па што биде нека биде

А за Гебдан нека не те чуди, ипак не е аматер голман он....а на првенствово ваљда игра против полуаматерски репрезентации :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.855
Поени од реакции
2.735
Многу лош пазар со голмани напраивме годинава. Па Ашанин да го земевме ќе бевме на коњ.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.550
Поени од реакции
7.035
Против оние Афрички репрезентации и Македонија ке хара со мене како селектор не па Египет со Парондо
Гледам сеа играат со Еурофарм Пелистер има некој инфо кој играат за Вардар во моментов или некој стрим нешто за гледање
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.710
Поени од реакции
953
Против оние Афрички репрезентации и Македонија ке хара со мене како селектор не па Египет со Парондо
Гледам сеа играат со Еурофарм Пелистер има некој инфо кој играат за Вардар во моментов или некој стрим нешто за гледање
Освен Гебдан и Кизиќ сите се на располагање. Затворен тип е мечот.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
957
Поени од реакции
1.986
Против оние Афрички репрезентации и Македонија ке хара со мене како селектор не па Египет со Парондо
Гледам сеа играат со Еурофарм Пелистер има некој инфо кој играат за Вардар во моментов или некој стрим нешто за гледање
Нема, натпреварот е од затворен карактер.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.855
Поени од реакции
2.735

Победа во пријателската со Еурофарм 32-28.
 
На врв Bottom