Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.079
Поени од реакции
5.948
Еве сега ради постов реков да видам што како се дешава кај нив

Ех, хараат, со најотепани репрезентации

Се знае таму каква е приказната, Тунис прво место, Египет второ

Ако ги победи Тунис во финале онда е за пофалба.

Ама тоа е причата таму генерално, Тунис и Египет секад играле израмнети финалиња па што биде нека биде

А за Гебдан нека не те чуди, ипак не е аматер голман он....а на првенствово ваљда игра против полуаматерски репрезентации :D
се играат шампионати на Африка,Азија,Америки па можеше да следат некако,бар двајца играчи да селектираат.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
218
Поени од реакции
253
Толедо пак не играл. Отиден е за Бразил на тоа америчкото првенство?
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.550
Поени од реакции
7.035
се играат шампионати на Африка,Азија,Америки па можеше да следат некако,бар двајца играчи да селектираат.
Нека се фокусираат особено на Боливија :ROFLMAO:
Толедо пак не играл. Отиден е за Бразил на тоа америчкото првенство?
Не е во ростерот на Бразил
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.550
Поени од реакции
7.035
знаев дека ќе се најдат тролови на тој коментар.
Брат чим Аљушон го кладоја за тренер се знајт шо можат да земат али искрено ги пратам сиве шо ги наброја иако е претешко да најш некој стрим реално нивото им е смешно освен кај Јапанците шо видов нешто напредок остали се исто ниво а тие тешко да се одлучат за навака
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.710
Поени од реакции
2.540
Брат чим Аљушон го кладоја за тренер се знајт шо можат да земат али искрено ги пратам сиве шо ги наброја иако е претешко да најш некој стрим реално нивото им е смешно освен кај Јапанците шо видов нешто напредок остали се исто ниво а тие тешко да се одлучат за навака
Јапонците имаат Исланѓанец за тренер мислам. Така да очекувам на Олимпијада да растурат од сенка. Баш затоа и го земаа човеков 4 ходини ги спрема више мислам дека идат по медал лабаво

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.079
Поени од реакции
5.948
Брат чим Аљушон го кладоја за тренер се знајт шо можат да земат али искрено ги пратам сиве шо ги наброја иако е претешко да најш некој стрим реално нивото им е смешно освен кај Јапанците шо видов нешто напредок остали се исто ниво а тие тешко да се одлучат за навака
www.livetv.ru
Има некој добри Афрички играчи,освен во Тунис,Алжир и Египет,можат да се најдат и во рандом тимови,самп треба да се следи и да се препознаат. Пример,Леандро Семедо од Порто, репрезентативец на Капо Верде ))))
Автоматски споено мислење:

Јапонците имаат Исланѓанец за тренер мислам. Така да очекувам на Олимпијада да растурат од сенка. Баш затоа и го земаа човеков 4 ходини ги спрема више мислам дека идат по медал лабаво

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Сигурдсон им е тренер што зема злато со Германија 2016 .Јапонците се добри,страшно брзи.Имаат неколку играчи во Франција што играат и еден натурализиран Француз
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.153
Поени од реакции
1.517
Апа и овој Толедо, до кога ќе паузира? Почетокот на Август се оперираше, најавуваа дека во Ноември ќе биде спремен, еве февруари стигнавме, он уште не игра. На трибини беше денес.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.079
Поени од реакции
5.948
Апа и овој Толедо, до кога ќе паузира? Почетокот на Август се оперираше, најавуваа дека во Ноември ќе биде спремен, еве февруари стигнавме, он уште не игра. На трибини беше денес.
ја глеав интервју со него,вели спремен е топ.уште пред 40 дена бил спремен ама намерно го одложиле да исллучат и најмал ризик.Иначе тренира со пуна пареа
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.550
Поени од реакции
7.035
Јапонците имаат Исланѓанец за тренер мислам. Така да очекувам на Олимпијада да растурат од сенка. Баш затоа и го земаа човеков 4 ходини ги спрема више мислам дека идат по медал лабаво

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Крастајца ке земат али имаат напредок сеуште им фалат некои сегменти да ги подобрат во играта приметив дека градат некој стил сличен на Норвешкиот само шо поке личт на Норвешка за сиромашни али од СП лани се далеку поозбилни
www.livetv.ru
Има некој добри Афрички играчи,освен во Тунис,Алжир и Египет,можат да се најдат и во рандом тимови,самп треба да се следи и да се препознаат. Пример,Леандро Семедо од Порто, репрезентативец на Капо Верде ))))
Афринакците не се за врвни тимови ја непамтам некој Африканец да успеал во силен клуб имаат проблем во мозокот,доста се лимитирани во некој сегменти од играта и ретко можеш да надоградиш они врвот го имааат многу рано и стагнираат во развој.
Вардар да се пметни се фокусираат па имаат Балкан пред себе ебан расадник за ракометари плус имаа младинско СП во нивна сала практично се одржауваше али очигледно не се заинтересирани за некој вложувања понатака.
Кажав со ангажманот на Аљуш незнам шо ке постигнат имаа тренер кој ке им изградеше тим со малку средства али го набркаа тука ја направија најголемата грешка и после тоа све им тргна низ брдо шо и го очекував почнаа да личат на Мики Маус клуб со некој одлуки незнам каква им е хиерархијата таму од директор ама очигледно немаат појма
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
218
Поени од реакции
253
ја глеав интервју со него,вели спремен е топ.уште пред 40 дена бил спремен ама намерно го одложиле да исллучат и најмал ризик.Иначе тренира со пуна пареа
Томе Радује!

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.296
Поени од реакции
884
Овој Кокшаров бил јак играч на времето гледам бил во ол стар тим на Европско и меѓу најдобрите стрелци баш кога Русија била првак мислам.
 
На врв Bottom