Фан клуб - РК Вардар

Член од
29 ноември 2008
Мислења
218
Поени од реакции
252
Косоротов игра за Чеховски Медведи и заработува 5000€ месечно (најплатен играч у Чехов)Иначе за добра понуда не би го држеле,и би го пуштиле без поголеми проблеми!

Во врска со постот мислам дека не праведно ми е избришан,ама ти си модератор ти си знаеш.
Португалците ќе ги лапаат у Германски и Французки клубови,и Веспрем се разбира.Најубавите круши,свињите ги јадат!
Да не си гаиже лажни илузии.
Тогаш ништо и од Санталов. Или?

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.895
Поени од реакции
46.756
Косоротов игра за Чеховски Медведи и заработува 5000€ месечно (најплатен играч у Чехов)Иначе за добра понуда не би го држеле,и би го пуштиле без поголеми проблеми!
Абе што екипа е таа Чеховски Медведи, за доброто на рускиот ракомет ќе го дадат и за без пари ако сакаме да го земеме ние. Работава е што кај нас изгледа не се најсјани работите.
Чеховски ми е ко втора екипа на Вардар, најдобрите играчи од таму треба без проблем да ги земаме.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.043
Поени од реакции
5.851
Абе што екипа е таа Чеховски Медведи, за доброто на рускиот ракомет ќе го дадат и за без пари ако сакаме да го земеме ние. Работава е што кај нас изгледа не се најсјани работите.
Чеховски ми е ко втора екипа на Вардар, најдобрите играчи од таму треба без проблем да ги земаме.
не е како тоа време кога ги земавме Дибиров,Шишкаров,Чипурин и Растворцев а металург,Атман,сега се стабилни финансиски постабилни од нас,нажалост.Таму е Максимов 200 години тренер и играат застарен ракомет.
Иначе да Вардар е во предност за купување играчи од Чехов,пред било кој друг клуб.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.895
Поени од реакции
46.756
По првово полувреме на Русите, може да се види колку е далеку Вардар од светскиот ракомет.
Далеку се Русите од врвот на модерниот светски ракомет. Очајно ни треба да бараме играчи и на друго место.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
190
По првово полувреме на Русите, може да се види колку е далеку Вардар од светскиот ракомет.
Далеку се Русите од врвот на модерниот светски ракомет. Очајно ни треба да бараме играчи и на друго место.
или толку им разбира трењерот ракомет... ;)
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.043
Поени од реакции
5.851
По првово полувреме на Русите, може да се види колку е далеку Вардар од светскиот ракомет.
Далеку се Русите од врвот на модерниот светски ракомет. Очајно ни треба да бараме играчи и на друго место.
далеку се од врвот на светскиот ракомет Шишкарев (претседателот на ракометен сојуз на Русија) и другар му Кокошаров.
Ко Вардар-Кил да глеам..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.558
Поени од реакции
3.147
По првово полувреме на Русите, може да се види колку е далеку Вардар од светскиот ракомет.
Далеку се Русите од врвот на модерниот светски ракомет. Очајно ни треба да бараме играчи и на друго место.
За жал, повеќе е до Кокшаров отколку до играчите.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.377
Поени од реакции
3.873
Ќе го сменат ли Писонеро од кормилото на Русија?
Вардар со Кокшаров се врати на времето кога Самсоненко беше тренер. Кога ќе погледнеш каква луѓе се во организација, успесите на Вардар изгледаат страшно нереално.
 
Член од
5 април 2015
Мислења
93
Поени од реакции
270
Брестовац да има доблест и да си даде оставка.
Борко никогаш повеќе да не ни се појави пред ТВ екраните.

Убаво беше да се гледаат сите овие години асистенциите Лазаров-Стоилов. Страшна комбинација..

:pivo2:
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.043
Поени од реакции
5.851
Прилично одморени ќе се вратат интернационалциве од Европсково

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
и прилично одморени ќе продужиме наступ у ЛШ
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.292
Поени од реакции
883
И Портнер го испуштивме пиши пропало.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.043
Поени од реакции
5.851
И Портнер го испуштивме пиши пропало.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
портнер го испуштивме уше летоска у полза на Кугис.
Ивич потпишал за Цеље,за Цеље еј
 
На врв Bottom