Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Потписот на Ивиќ у Целје најдобро ја опишува ситуацијата кај нас.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Ах беее,абе срце ми се пара кога гледам што изгубивме.Лука,Игор,Алекс,Македа...ах маме му ебем.

незнам колку пратите Шампионат на Африка.Египет со Парондо,хараат.Јес да конкуренцијата е мала,али ипак.
И незнам што кур му е на ова Гедбанов'за Алжир сосема ОК брани
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Ах беее,абе срце ми се пара кога гледам што изгубивме.Лука,Игор,Алекс,Македа...ах маме му ебем.

незнам колку пратите Шампионат на Африка.Египет со Парондо,хараат.Јес да конкуренцијата е мала,али ипак.
И незнам што кур му е на ова Гедбанов'за Алжир сосема ОК брани
Еве сега ради постов реков да видам што како се дешава кај нив

Ех, хараат, со најотепани репрезентации

Се знае таму каква е приказната, Тунис прво место, Египет второ

Ако ги победи Тунис во финале онда е за пофалба.

Ама тоа е причата таму генерално, Тунис и Египет секад играле израмнети финалиња па што биде нека биде

А за Гебдан нека не те чуди, ипак не е аматер голман он....а на првенствово ваљда игра против полуаматерски репрезентации :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Многу лош пазар со голмани напраивме годинава. Па Ашанин да го земевме ќе бевме на коњ.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Против оние Афрички репрезентации и Македонија ке хара со мене како селектор не па Египет со Парондо
Гледам сеа играат со Еурофарм Пелистер има некој инфо кој играат за Вардар во моментов или некој стрим нешто за гледање
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Против оние Афрички репрезентации и Македонија ке хара со мене како селектор не па Египет со Парондо
Гледам сеа играат со Еурофарм Пелистер има некој инфо кој играат за Вардар во моментов или некој стрим нешто за гледање
Освен Гебдан и Кизиќ сите се на располагање. Затворен тип е мечот.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Против оние Афрички репрезентации и Македонија ке хара со мене како селектор не па Египет со Парондо
Гледам сеа играат со Еурофарм Пелистер има некој инфо кој играат за Вардар во моментов или некој стрим нешто за гледање
Нема, натпреварот е од затворен карактер.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000

Победа во пријателската со Еурофарм 32-28.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom