Фан клуб - РК Вардар

Член од
29 септември 2011
Мислења
1.293
Поени од реакции
883

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.053
Поени од реакции
5.883

Во моментов Еурофарм делува поозбилно него Вардар

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Абе доста се акате од земја,доста! стоп! споредувате екипа формирана пред еден месец со двократен европски шампион.
Иди си кај нив на страма и таму дркај го...
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.899
Поени од реакции
46.778
Абе доста се акате од земја,доста! стоп! споредувате екипа формирана пред еден месец со двократен европски шампион.
Иди си кај нив на страма и таму дркај го...
Смирено, ништо нереално не напиша. Нема потреба од трескање глупости.

Реално, во моментов работите не се добри и како што кажаа погоре, без пари нема сериозност.
Засега дознавме дека еден играч од првата постава (Шишкарев) сигурно си заминува, за друг играч (Дисингер) се најавува дека потпишал со друг клуб и го имаме Криштопанс, кој потпиша со друг клуб уште во минатата сезона. Ова се тројца играчи кои или се првотимци или се во преден план во составот.
На голем дел од играчите договорите им истекуваат, а ако состојбата е таква каква што ја најавува Дибиров, тогаш и тие што се под договор, може да си побараат раскинување.
Во ракометот е така, ако отиде спонзорот, се' ќе се сруши како кула од карти, не е важно какви се минатите успеси на клубот.
Нови играчи (за наредна сезона) се потпишуваат овој период или веќе требаше да ги имаме потпишано, после веќе е доцна.
Ова е доволно за да заклучиме дека Вардар пропаѓа и буџетот константно се намалува. Можеби сезонава ќе бидеме шампиони, но од наредната тешко дека би опстоиле на повисоко ниво ако продолжиме во овој надолен тренд. Нормално е некоја друга екипа да се издигне, не може монопол да држиме во лигата толку години :D Лошо е што ние пропаѓаме, да бевме поасални, одлично ќе беше што екипа од Битола ќе ни биде конкурент во првенството и склопува тим на повисоко ниво.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
218
Поени од реакции
252
Абе доста се акате од земја,доста! стоп! споредувате екипа формирана пред еден месец со двократен европски шампион.
Иди си кај нив на страма и таму дркај го...
Де. Форум е. Не само хвалоспеви.
Цело време чекам нешто да се смени на подобро, па ко ќе прочитам нешто вакво, така малце тешко ми паѓа. Смири хормони.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.053
Поени од реакции
5.883
Сите знаеме во што гомна сме...и искрено ме боли qур,за тоа што се дешава во друг клуб !
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.899
Поени од реакции
46.778
не,јас сам,не го избришав
Go izbisaa postot za severdzanite ili ti go brisese ????
Јас го избришав.
Си имате теми за Генерална дискусија за ЕП или Случувања во Македонија каде што може да си дискутирате на тие теми. Тотален оф топик кој ќе развие некоја глупа дискусија.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
194
Поени од реакции
238
Јас го избришав.
Си имате теми за Генерална дискусија за ЕП или Случувања во Македонија каде што може да си дискутирате на тие теми. Тотален оф топик кој ќе развие некоја глупа дискусија.
Ne e toa of topik, tuku realnost
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.899
Поени од реакции
46.778
Да имаме планови за иднината, Косоротов и Санталов одлично би дошле во репрезентацијата. Дополнително, има интересни играчи од други репрезентации кои би можеле да ги привлечеме, пред се' од Португалија.
Атман е во очајно слаба форма, не само што е слаб во Вардар туку и за Русија беше најслаб играч на теренот.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.558
Поени од реакции
3.149
Да имаме планови за иднината, Косоротов и Санталов одлично би дошле во репрезентацијата. Дополнително, има интересни играчи од други репрезентации кои би можеле да ги привлечеме, пред се' од Португалија.
Атман е во очајно слаба форма, не само што е слаб во Вардар туку и за Русија беше најслаб играч на теренот.
Косоротов каде игра и кога му истекува договорот?
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.053
Поени од реакции
5.883
Косоротов каде игра и кога му истекува договорот?
Косоротов игра за Чеховски Медведи и заработува 5000€ месечно (најплатен играч у Чехов)Иначе за добра понуда не би го држеле,и би го пуштиле без поголеми проблеми!
Да имаме планови за иднината, Косоротов и Санталов одлично би дошле во репрезентацијата. Дополнително, има интересни играчи од други репрезентации кои би можеле да ги привлечеме, пред се' од Португалија.
Атман е во очајно слаба форма, не само што е слаб во Вардар туку и за Русија беше најслаб играч на теренот.
Во врска со постот мислам дека не праведно ми е избришан,ама ти си модератор ти си знаеш.
Португалците ќе ги лапаат у Германски и Французки клубови,и Веспрем се разбира.Најубавите круши,свињите ги јадат!
Да не си гаиже лажни илузии.
 
На врв Bottom