Фан клуб - РК Вардар

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.443
Тој ја на кој мислам е така со сива коса, накај 40+ години, крупен. И на ЖРК и на РК Вардар е редовен.
лево од комити у аголот? често е со некој си извесен жустри
редовно мава по шипките, као пуштете ме мамата ке им ја ебам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
лево од комити у аголот? често е со некој си извесен жустри
редовно мава по шипките, као пуштете ме мамата ке им ја ебам


Sent from my iPhone using Tapatalk
Акo дoaѓa и нa ЖРК, тoгaш збoрите зa еднa легендa oд Дрaчевo :-D
Oн иде нa Вaрдaр oд кoгa знaм зa мене.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Овој ја на кој мислам стално е во дрес.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.071
Поени од реакции
22.112
Na radio spomnaa dekta zamena za Sterbik ke bil golmanot na islandskata reprezentacija. Pregovorite bile u tek i trebal da potpise posle sredbite na repkata denovive.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Овој ја на кој мислам стално е во дрес.
Слаб, со побелена коса и бркови? :D
И он веќе неколку сезони се врти по саливе и човекот има некои пречки во развојот.
Од Чаир е, сите добро го знаат :icon_mrgr:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Na radio spomnaa dekta zamena za Sterbik ke bil golmanot na islandskata reprezentacija. Pregovorite bile u tek i trebal da potpise posle sredbite na repkata denovive.
Вики вика дека во Скјерн ќе одел....а баш би бил одлично засилување
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Ако зборуваме за Густавсон он оди во Скјерн. Така да претпоставувам дека се зборувало за Едвардсон. Искрено не ми се верува дека би дошол у Вардар, а ниту пак дека Вардар има интерес за него кога веќе има два голмани, односно три ако го рачунаме и Ѓорѓески.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Шпекулацијава е so out of depth.. :D
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Го имам гледано типов за Исланд. Го памтам по тоа што е доста висок.

Како што е спомнато, скандинавци тешко дека ќе се наканат да дојдат тука. Иако, бољи овој него трите алтернативи кои ги има Вардар во моментов.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Јас па баш мислам дека воопшто не би го кренал нивото на квалитет, на исто ниво на Страхиња ми е - просечен европски голман. Плус сум голем противник на идејата за скандинавци во екипа од овие простори.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.420
Јас па баш мислам дека воопшто не би го кренал нивото на квалитет, на исто ниво на Страхиња ми е - просечен европски голман. Плус сум голем противник на идејата за скандинавци во екипа од овие простори.
Ако збориме за Густавсон, типот е Штербик за Страхиња :) Инаку и јас не верувам дека ќе се нафати некој скандинавец да дојде тука да работи со дебили. Поинтересна ќе биде следната сезона, нема да се толку јаки Вардар :D
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Ако збориме за Густавсон, типот е Штербик за Страхиња :) Инаку и јас не верувам дека ќе се нафати некој скандинавец да дојде тука да работи со дебили. Поинтересна ќе биде следната сезона, нема да се толку јаки Вардар :D
За Едвардсон се збори, не бранеше на европсково у Хрватска некој помлад голман беше втора опција после Густавсон ако не се лажам. Густавсон е класа над нема збор, со години играше у Германија.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Јас па баш мислам дека воопшто не би го кренал нивото на квалитет, на исто ниво на Страхиња ми е - просечен европски голман. Плус сум голем противник на идејата за скандинавци во екипа од овие простори.
Јас лично би го шутнал Милиќ, немам лично ништо против него амa не ми е јасно како не го баталија човеков лани. Имаше проблеми во српска репрезентација, се алкохолизираше таму на собири пред некоја година. Се направи балон, па цела сезона го слабееа. Очигледно си има човекот проблеми со дисциплина. Не може да играш за европски првак, да си професионален спортист во тим кој инвестира буквално милиони, а да си дозволиш да качуваш толку килажа.

Овој Едвардсон, не го знам добро. Сум го гледал 2-3 пати за Исланд како брани. Само памтам дека е доста висок. Над 2 метри е дечкото. Ама барем може да крене нога. Милиќ до половина дали може да ја дигне. Овој има интернационално искуство, млад е. Тој од Партизан е тотален X фактор. Пробав да го гледам на youtube нешто, не може да се процени, тоа српската лига е послаба од нашата. Вака не делува ко нешто посебно. Ќе видиме.

За оној Ѓорѓевски немам некое позитивно мислење, го гледав во СЕХА што му даваа да брани. Една утакмица блесна против Војводина мислам беше, ама реално сите топки во него одеа.

Инаку се согласувам дека бројот на стварно квалитетни голмани е мал. Штета што Иван Пешиќ од Брест не успеа да го договорат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom