Фан клуб - РК Вардар

Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Ау какво славје беше тоа.
Веројатно најтурбулентната сезона во РК. Прво испаднавме од магдебург/гумесбарх во кале со еден гол разлика и промашен зицер за победа. Се сеќавам ѕидовите се потеа, пеколна атмосфера имаше.
После тоа нерешеното во струмица и купот. Во купот се сеќавам имаше некои фрки во комити, лф навиваме од карши. Имавме напад за нерешено и сите на вујо му викаа да напаѓа со 7 играчи во поле, овој ладно се сврте и само ни кажа не.
Последната со металург си е приказна сама за себе. Кале мислам дека никогаш не било пополно, цела утакмица стоев буквално на една нога, чудо како не умре некој. Кога улетавме во терен се сеќавам само дека теренот се напуни, се вртам накај трибина и ја гледам трибината фулл крца, нема игла кај да се фрли, а веќе 500 луѓе имаш на терен.
Упм носталгија ми се разбуди, скролав по грулата на фб од маало, по 20 луѓе одевме само од две три улици, секој викенд обавезно дружби пред утакмица. :place:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Со Металург и Магдебург игравме во рок од 2-3 недели.
Тоа беше натпреварот во кој Прибак победи со удар од 9 метри по истекот на 60-те минути.
Пред некој ден ми текна на една песна што ја пеевме, која беше составена откако Металург ги растури Петерсбург во ЛШ и ептен ги кренаа акциите.

Металург, Магдебург,
кечап и помфрит,
Вардар не е Петерсбург,
ќе јадете кур:kuracc:
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
После турново мислам дека сите веруваа и беа убедени дека ќе го плеснеме металург, таква напалена оптимистичка атмосвера владееше, и така и се деси. Нешто слично беше и за реваншот со висла плок ко не здрвија у гости ама цело скопје веруваше дека вардар иде даље и тука ги тепавме 11-12 разлика.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
со засилувања како стои клубов?
Сега за сега, три.
Сергеј Горбок од Пик Сегед
Димитри Кисељев од Сант Петерсбург
Дејан Милосављев од Партизан

Се збореше и за Житников од Сегед и Алексис Боргес, пикер од Барселона кој сега е без клуб.

Иако читав некои германски форуми, таму во медиуми се зборело дека Вардар е во финансиска криза и дека екипата нема да постои во овој облик во следната година. Кањељас даде интервју за шпански медиуми за време на европското првенство дека не земал плата со месеци. Самсоненко во интервју за гол.мк сам кажа дека платите доцнат 2 години веќе.

Со сите овие информации во јавност, прашање и играчи од некој калибар дали би се одлучиле да дојдат да играат за Вардар.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Овие три засилувања се договорени за 5мин без договарање на стара слава на Вардар што се вика.
Горбок да не беше Вардар најверојатно ќе идеше во пензија,тука дошол дека фамилијата му живее овде и веројатно му излегле во пресрет.
За другиве двајца премија е што ќе играат ЛШ за тоа и дошле.
Милосављев од Партизан каде играл само српска лига,а Киселев од Сант петерзбург исто само домашна лига играл,ако не беше Вардар прашање е дали ќе направеа трансфер во друг тим.
Јас искрено сум скептик некако иако сите викаат ќе се погодат.
Ова голманчето трет голман во српска репка имал некој настап во младински категории и тоа е тоа,во српска лига е добар ама таа лига е на рамниште со нашава ако не и подоле.
Киселев има некој настап за Руска репка,нема некоја голема минутажа таму,не ми фатил око некако,доста цврст играч за одбрана е добар ама напад нема ич скок шут изграден,цело време бара игра еден на еден и пробува на сила.
Јас мислам дека се ќе се види до полусезона ако нема плати ќе си заминат Борозан и Караџич,и со тоа Вардар би бил на рамниште на Загреб,Цеље,Мотор и сл ако не и подоле.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.703
Абе знае некој што се случи со Жаре Ангеловски? Одамна не сум налетал на таа легенда, жив ли е? Класичен пример на навивач на Металург беа со онаа Моника Потер Бауер или како и да се викаше. Таа знам се резилеше со експертизите за ракомет, па после и нешо со влијателни/твитер и политика и на крај си се прослави со она за што највеќе ја бива - гнетење, али Жаре тотално ми се изгуби со падот на Металург.
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Абе знае некој што се случи со Жаре Ангеловски? Одамна не сум налетал на таа легенда, жив ли е? Класичен пример на навивач на Металург беа со онаа Моника Потер Бауер или како и да се викаше. Таа знам се резилеше со експертизите за ракомет, па после и нешо со влијателни/твитер и политика и на крај си се прослави со она за што највеќе ја бива - гнетење, али Жаре тотално ми се изгуби со падот на Металург.
хахах човекот имаше 20 профила на фб
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Абе знае некој што се случи со Жаре Ангеловски? Одамна не сум налетал на таа легенда, жив ли е? Класичен пример на навивач на Металург беа со онаа Моника Потер Бауер или како и да се викаше. Таа знам се резилеше со експертизите за ракомет, па после и нешо со влијателни/твитер и политика и на крај си се прослави со она за што највеќе ја бива - гнетење, али Жаре тотално ми се изгуби со падот на Металург.
Се префрли на Работнички со Чокре. :) Не шала на страна, човекот имаше некои проблеми со главата. Знам го збореа дека носи куп лекови у педерушата. Типот скокна од терасана у салана у Автокоманда, над купите на играчите, зошто жените изиграа нерешено со Вардар и искрши нога. И аче и вие си имате еден таков, го имам приметено на итакмици против металург у Јане, а и сеа последнава у Автокоманда, стоеше у прв ред кај Комити, повозрасен човек, копи-пејст на Жаре.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе знае некој што се случи со Жаре Ангеловски? Одамна не сум налетал на таа легенда, жив ли е? Класичен пример на навивач на Металург беа со онаа Моника Потер Бауер или како и да се викаше. Таа знам се резилеше со експертизите за ракомет, па после и нешо со влијателни/твитер и политика и на крај си се прослави со она за што највеќе ја бива - гнетење, али Жаре тотално ми се изгуби со падот на Металург.
Kako ja opisa svaka cast (y) najtragicno e sto od edna strana se pravese hardcore Metalurg a od druga strana se vlaznese koga ke go videse Stole.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
И аче и вие си имате еден таков, го имам приметено на итакмици против металург у Јане, а и сеа последнава у Автокоманда, стоеше у прв ред кај Комити, повозрасен човек, копи-пејст на Жаре.
Да не е еден крупничок тип со бела коса?
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Да не е еден крупничок тип со бела коса?
Па не му е нешто многу бела, иначе многу се внесува у утакмиците и скока, мавта со раце накај сите, носеше дрес од Вардар. Предходно го немам приметено ни на Кале, ни у Борис.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Па не му е нешто многу бела, иначе многу се внесува у утакмиците и скока, мавта со раце накај сите, носеше дрес од Вардар. Предходно го немам приметено ни на Кале, ни у Борис.
Тој ја на кој мислам е така со сива коса, накај 40+ години, крупен. И на ЖРК и на РК Вардар е редовен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom