Фан клуб - РК Вардар

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Тоа што му треба на Вардар е добро дуо на голманска позиција кој и да е со Штербик нема рамнење без саглам одбрана џабе им е кој и да донесат голман и она штоим фали е во моментот е се други позиции кои не се покриени среден бек,одбранбени играчи валјда не мислат војводиќ да го играат уствари незнам ни официјално дали имаат некое засилување а и скаутингот им е беден по мое мислење уште еден проблем незнам што буџет ке имаат али играчи од Балканот,русија,шпанија,африканци може да привлечат ако мене ме прашувате има потенцијали сигурно
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Абе, ракомет не е некој популарен спорт. Најдеш некој супер атлет, ќе го истренираш за кусо ниво да биде на некое ниво. Види го Борозан, играше во една од најслабите екипи во Бундес, која и испадна од Бундес и после една сезона беше стартер во европски шампион и беше спортист на годината во Црна Гора. Има шанси за брз напредок ако си добар атлет и имаш физички предиспозиции. Плус и нема многу конкуренција, ни пари во спортот.

Самсоненко рече буџетот ќе биде за 10-15% помал оваа сезона. Со оглед дека Штербик си отиде, а за него се шпекулираше дека платата му е пола милион, а некои викаа 300.000 евра годишно (што ми е поверојатно). Тогаш избаци го него и Кањелас, Македа и буџетот е тој, без овие тројца.

Добро би било Житников да го донесат како се шпекулираше. Карачиќ не е на ниво на Циндрич, треба уште еден играч на таа позиција. Војводиќ мене ми се допаѓа, ама не го играат во ЛШ, така што тешко е да се процени неговиот вистински квалитет и потенцијал. А со самото тоа што не го ставаше Раул, ти кажува дека он може му ги знае ограничувањата.

Треба и лево крило. Иако Тоше Ончев ќе се врати од позајмица од Пелистер. Ама не знам дали на него ќе сметаат.

Крај на Јули почнуваат да се спремаат за новата сезона, се собира екипата. Така што, најверојатно до крај на Јуни ќе потпишат некои играчи. Ја предвидувам тројца дека ќе донесат. И дека ќе пробаат нов голман да најдат, Ѓорѓевски ќе го позајмуваат некаде, не е толку млад, тешко дека дополнително ќе се развива нешто.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе, ракомет не е некој популарен спорт. Најдеш некој супер атлет, ќе го истренираш за кусо ниво да биде на некое ниво. Види го Борозан, играше во една од најслабите екипи во Бундес, која и испадна од Бундес и после една сезона беше стартер во европски шампион и беше спортист на годината во Црна Гора. Има шанси за брз напредок ако си добар атлет и имаш физички предиспозиции. Плус и нема многу конкуренција, ни пари во спортот.
Јеп, прав си, Радуловиќ почна да игра ракомет на 19-20 години и играчиште беше. И тоа збориме за период во женскиот ракомет кога имаше страшна конкуренција.
 
L

Löwe

Гостин
Па Столе на европското 2011, кога беше октриктие на (24-25 години), кажа дека на 20-21 почнал поактивно со ракометот, ваљда и сама си поинформирана од мене :D
Јеп, прав си, Радуловиќ почна да игра ракомет на 19-20 години и играчиште беше. И тоа збориме за период во женскиот ракомет кога имаше страшна конкуренција.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па Столе на европското 2011, кога беше октриктие на (24-25 години), кажа дека на 20-21 почнал поактивно со ракометот, ваљда и сама си поинформирана од мене :D
Не, трета средно беше некаде, 17-18 ама пред тоа играше баскет од дете, така што имаше некоја атлетска позадина. Да ви покажам слики од него од средно на газ ќе паднеме, онаа висина + 20 кила сосе кревет беше, Карим Абдул Џабар. :D
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
http://www.pickhandball.hu/hirek/visszater-dean-bombac-mol-pick-szegedbe/ Бомбач назад у Сегед, се опамети изгледа, многу веројатно и си ја спаси кариерата. Пастор направи машина од него, а овие две сезони под капата на Талант едноставно исчезна. Се надевам ова значи дека Житников се сели у Скопје со оглед на тоа што во Сегед би ја делел позицијата со Скубе, Бомбач и Канељас по потреба.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Со оглед што овие го вратија Бомбач и го донесоа Канељас, стварно нема смисла да го држат Житников.

Ама па, чим Житников сам си изјави дека сака да си остане во Сегед, дали треба да се земе и играч кој нема некоја желба да дојде во Скопје?
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.673
Мене ми мириса на трампа Житников во Киелце а Бомбач во Сегед
Дај боже да грешам:tapp:
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Таму би бил втора виолина, тука најверојатно ќе биде стартер.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Што бара Житников во Киелце, он е далеку од прв бек за топ пласман, добар за ротација, ништо више.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom