Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
P

PewDiePie

Гостин
Дидак нема да дебитира сезонава! Барем според мене...
Дидак нема да дебитира никогаш. Очигледно е тешко дупе штом до сега не доби никаква шанса а не е дека Алегри нема гз да стави копиљаци во прв состав(Меркел и Страсер)сигурно е како талентите Грими,Кардачио,Адија и останати.

Не ми е јасно само зошто ќе се изглупира така лошо Алегри и ќе го стави Одо лев бек,јест да со Наполи тогаш имаше 2 асистенции ама нека не претерува и он сега. Емануелсон би го ставил ич око нема да ми трепне.

Агентот на Бомел изјавил дека тој само размислува за Милан и ќе одлучи на крајот на сезоната каде ќе ја продолжи кариерата.
Агентот на Сисоко изјавил дека Милан пак биле заинтересирани за него,по мене му прави лоша услуга сака да му качи цена и на крај овој пак ќе си остане во Лион.
Исто како агентот на Пирло кога изјави дека го бараат и од Италија и од Шпанија,класичен потег за да извади некое милионче плус за новиот договор на Пирло,среќа што Галијани не паѓа на такви финти.(до душа он и ги измислил тие финти :tv:)

Интересна изјава имаше Ибра после натпреварот со Тотенхем у стил демек оваа година немаме доволно силен состав за Л.Ш. но веќе наредната ќе имаме и ќе се бориме и на тој фронт.Ми се допадна проектот (на владата) и затоа сум тука.
Ова би требало да значи квалитетен трансфер пазар на Лето.

Со Наполи реално гледно нема да биде лесно ама јас мислам дека ќе тепаме и ќе си зголемиме предност пред нашиот главен конкурент за Скудето годинава(да интераши добро прочитавте ;) )
На миланњус имаше статија дека Меркел ќе добиел предност пред Боатенг зошто ќе му требало уште некоја утакмица на Ботенг да се врати во формата пред повредата.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Разбуди се бе брат СОНУВАШ! :icon_lol:

Назад во реалноста............ќе ги дупнеме Наполи.
Мора да ги тепаме Наполи.Срамота ќе биде ако не ги тепаме бе :pos: Играа со Виљареал па со Катанија и сега пак со Виљарел на гости мора да паднат на Сан Сиро !
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Дидак нема да дебитира никогаш. Очигледно е тешко дупе штом до сега не доби никаква шанса а не е дека Алегри нема гз да стави копиљаци во прв состав(Меркел и Страсер)сигурно е како талентите Грими,Кардачио,Адија и останати.

Не ми е јасно само зошто ќе се изглупира така лошо Алегри и ќе го стави Одо лев бек,јест да со Наполи тогаш имаше 2 асистенции ама нека не претерува и он сега. Емануелсон би го ставил ич око нема да ми трепне.
Зорт брате зорт... што мислиш средниот ред да ни беше фит дека Меркел и Страсер ќе заиграле? Ма јоок бе... ептен само што се нема, па мора они... А за лев бек се дур има идиоти ка Бонера и Одо на кој не им е проблем дали ќе играат лево или десно, дал ќе бидат напаѓачи или крила тешко дека ќе видимо шанса да добиваат помладите (Емануелсон, Дидач, Де Вито)... а и не е сигурно дека Одо ќе игра лев бек, Јанкуловски како што знам арен си е, а и Замброта почнал да тренира...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Треба да бидеме среќни што во тим имаме играчи како Бонера и Одо ! :nesvest:
Кога фали штопер овие може да играат,кога фали лев/десен бек пак можат овие да го заменат,кога фали крило пак овие мењаат со еден збор ФУДБАЛЕРИШТА ! Кај и да ги ставиш таму ќе играат очекувајте на некоја утакмица и како голман да искочи некој од овие двајца :tapp:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Треба да бидеме среќни што во тим имаме играчи како Бонера и Одо ! :nesvest:
Кога фали штопер овие може да играат,кога фали лев/десен бек пак можат овие да го заменат,кога фали крило пак овие мењаат со еден збор ФУДБАЛЕРИШТА ! Кај и да ги ставиш таму ќе играат очекувајте на некоја утакмица и како голман да искочи некој од овие двајца :tapp:
Гризни јазик, баксуз сме со пвредиве, дене си се повредат утре сите голмани.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Зорт брате зорт... што мислиш средниот ред да ни беше фит дека Меркел и Страсер ќе заиграле? Ма јоок бе... ептен само што се нема, па мора они... А за лев бек се дур има идиоти ка Бонера и Одо на кој не им е проблем дали ќе играат лево или десно, дал ќе бидат напаѓачи или крила тешко дека ќе видимо шанса да добиваат помладите (Емануелсон, Дидач, Де Вито)... а и не е сигурно дека Одо ќе игра лев бек, Јанкуловски како што знам арен си е, а и Замброта почнал да тренира...
Јас би рекол се додека има идиот кој ќе ги пушта ќе играат и лево и десно .. :smir:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Доколку Милан успее да го донеси Рамос, Пато нема да биди дел од преговорите. Исто така Браида бил во Марсеј во средата за да го гледа Таиво и најверојатно левиот бек кој ќе го купиме налето ќе биди Таиво или Сисоко.
извор миланњус
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Одо може да изигра на ниво али како десен бек и една утакмица да го пушташ месечно. За Бонера да не прајме муабет мизерија е човекот кулминација доживеа со Удинезе и летово мора да се отарасиме и од двајцата како и од Јанко а со тие пари од тројцата да се земе Сисико или со доплата Коентрао,Коларов,Таиво или било кој класа лев бек (позиција која е најдефицитна на фудбалскиот пазар и која држи цена како еден расен Напагач).
Иначе добро е што се вратија доста играчи освен Пирло (Амбро и не е толку битен),ме радува вракањето на Боатенг кој е битен за средниот ред,и неиграњето на Лавеци ке биде олеснителна околкност за нас.
Се надевам дека Пато ке биде стартер ,не дека изигра добро со Киево туку дека е играчиште ,со оглед на тоа дека играме на три фронта Алегри мегу другото треба да ги истакне своите менаџерски способности и на (Ибра ,Пато,Бинјо и Касано) им овозможи да изиграат така да нема ,,војна,, мегу нив.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Кој и да дојде од овие двајца (Сисоко / Таиво) супер ќе биде :)
Се збори дека Замброта ќе биде фит за со Наполи :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Јанкуловски да игра лево или евентуално Емануелсон секој друг избор би идел на душа на Алегри и ке го колнам следните 2 дена!

Не треба да си посебен стручњак за да знаеш дека Одо на лева бековска е најлошото нешто што фудбалскиот свет го видел! Уствари има и полошо, лани Одо кога играш стопер!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Каков Антонини,Одо нека се опорави Замброта и за со Тотенхем и Наполи нека игра он оти не можам да ги гледам вие двајца горе Абате нека игра само срединава е мал проблем бар во Серија А имаме повеќе опции сега се врати Боатенг друго е а Пирло и Амборзини кога се враќаат се знае ли?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom