Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.454
нормални играчи кога се на клупа се трудат повеќе на тренинзи, пуштаат агенти да вршат притисоци, претат дека ќе си отидат, а Пато директ у центар на проблемов му влезе :) и затоа е најавен со Наполи од старт.
Исто така и Јанкуловски е најавен да игра прв пат годинава и мора да даде некој придонес за сезонава. Одо го даде на минатата со Наполи сеа он мора. Само нека го исчува Маџо и задоволен сум. Нешто посебно у напад нејќам од него, нека зафаќа место и нека го брка него.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Има некоја најава за првиот тим? Јас би играл вака:
Абиати, Абате, Неста, Тиаго, Емануелсон, Гатузо, Бомел, Боатенг, Робињо, Пато, Ибра. :toe:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
^
На местото од Емануелсон ќе игра Јанкуловски/Одо, другите би требало да са наведените
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
нормални играчи кога се на клупа се трудат повеќе на тренинзи, пуштаат агенти да вршат притисоци, претат дека ќе си отидат, а Пато директ у центар на проблемов му влезе :) и затоа е најавен со Наполи од старт.
Исто така и Јанкуловски е најавен да игра прв пат годинава и мора да даде некој придонес за сезонава. Одо го даде на минатата со Наполи сеа он мора. Само нека го исчува Маџо и задоволен сум. Нешто посебно у напад нејќам од него, нека зафаќа место и нека го брка него.
Старите кажале една јака поговорка,,, Не го ставај к...т таму каде што јадеш леб,, ова што го прави Пато е ризично за него али ке видиме што ке се случи....
 

kpb

Rossonero
Член од
13 јануари 2011
Мислења
183
Поени од реакции
33
Некој заинтересиран да глеаме организирано негде у понеделник?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Какво организирано бе не се заебавајте :)
Оние од фан пејџот на ФБ а се соберат Милан или губи или нерешено игра :icon_lol:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Барбара помалата од Берлускони демантирала све во врска со Пато и рекла дека са just a friends и сликите биле стари
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Какво организирано бе не се заебавајте :)
Оние од фан пејџот на ФБ а се соберат Милан или губи или нерешено игра :icon_lol:
Може со нас ќе биде обратно од кај знаеш, може ќе тепаат ако се збереме ние:)))
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Јас и Cuore Rossonero ќе идеме со тие од фејсбук па ајде ако има некои заинтересирани од тука да се собереме во поголем број.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom