Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
не треба многу да се радувате на поразот на интер,ако испаднат они потешка битка ќе се води за Скудето.
Да поминат ќе мора да играат на повеќе фронта ,а вака ќе се сконцентрираат само на Сериа А и ќе бидат поконкурентни ,Милан и вака и така оваа година се стреми за скудето.

Која битка за скудето бе, ко да не ни бил нас лани тренер хомо ди мерда. Има да ги изгуби наредните два меча Интер од Сампдорија и Џенова, мие да си го тепамо наполи и толку од битката за скудетото ! :)

Лани кој не попари манчестер ка вруќо кафе све ни тргна удоле. Ви текиња ??

Иначе ја си бев за Бајерн со цело срце , за четвртото место што го губи Серија А нека му ја мислат Рома, Лацио, Палермо и Јувентус :)
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Иначе ја си бев за Бајерн со цело срце , за четвртото место што го губи Серија А нека му ја мислат Рома, Лацио, Палермо и Јувентус :)
Mоре сега да видиш како се збираат гласови од италијанциве и како ќе порасне популарноста на Берлускони кај навивачите на горе наведените тимови. Кај и да е ќе излезе со некоја негова легендарна изјава дека во најскоро време ќе им го врати тоа четврто место на италијанците. Политичар прве класе маму му. Ем Милан повторно конкурентен од наредна сезона во ЛШ ем овие ќе можат квалификации да изиграат и да се надеваат на пласман во истата за едно 2-3 сезони
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Која битка за скудето бе, ко да не ни бил нас лани тренер хомо ди мерда. Има да ги изгуби наредните два меча Интер од Сампдорија и Џенова, мие да си го тепамо наполи и толку од битката за скудетото ! :)
хаха... добар си :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Агентот од Али Сисоко кажал дека Милан е заинтересиран за неговиот клиент
Би било добро да се земе овја играч !
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ај ди си ибам векот сонував дека со Наполи 0-0 сме изиграле :/
Не ќе да е на арно ова,и Иосоно сонувал дека ги распарчиле Баерн али го папаа,дај до понеделник немој да спиеш!

Молим те Панкаро титула е у прашање :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Кога сме веќе кај соновите...кога ги тепавме 1:5 Лацио во гости пред 2-3 години ја имав сонувано дека ке заврши со тој резултат. Цел ден им зборев ми се смееја сите дека сум забеган :)

Али ко за беља тогаш беа затворени сите кладилници нели нешто ги градеа/преградуваа и неможев да си ја уплатам на точен резултат :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Можна формација за против Наполи
(4-3-1-2): Abbiati; Abate, Nesta, Thiago Silva, Oddo; Gattuso, Van Bommel, Boateng; Robinho; Ibrahimovic, Pato.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Можна формација за против Наполи
(4-3-1-2): Abbiati; Abate, Nesta, Thiago Silva, Oddo; Gattuso, Van Bommel, Boateng; Robinho; Ibrahimovic, Pato.
Најдоброто во моментот ,но би можел Јепес да игра лев бек ,во едно интервју алегри рече дека ако Јепес игра лев штопер може и да игра лев бек...не е мометот Дидак да се ризикува со Наполи мислам дека треба да дебитира со Бари ако се направи 2-3 гола разлика...а за Јепес од мене има зелено светло. Но може и со емануелсон да проба на лев бек башка ке биде офанзивен бек и ке почнува акции ...абе се се али Одо лев бек не...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Дидак нема да дебитира сезонава! Барем според мене...
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Можна формација за против Наполи
(4-3-1-2): Abbiati; Abate, Nesta, Thiago Silva, [COLOR="#red"]Oddo[/COLOR]; Gattuso, Van Bommel, Boateng; Robinho; Ibrahimovic, Pato.
:costumed2 :violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1:

--- надополнето ---

Најдоброто во моментот ,но би можел Јепес да игра лев бек ,во едно интервју алегри рече дека ако Јепес игра лев штопер може и да игра лев бек...не е мометот Дидак да се ризикува со Наполи мислам дека треба да дебитира со Бари ако се направи 2-3 гола разлика...а за Јепес од мене има зелено светло. Но може и со емануелсон да проба на лев бек башка ке биде офанзивен бек и ке почнува акции ...абе се се али Одо лев бек не...
:se_ molam:cug:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Дидак никогаш нема да дебитира, ми мириса на талентите како Грими, Табаре, Кардачио, Матиони..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom