Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Се испотресов у ПМ. Ебате Фб и глупите луѓе кои направиле групи рип касано.
Мамата нивна, срце ми застана додека не проверив за сигурно.
2 видов, двете ги пријавив.
Глупи одвратни бесчуствителни луѓе.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Хахаха, кога ќе ми текни на почеток од сезона викавте Тиаво најдобро засилување (зошто немало да го гледаме Антонини) е сега барајте го Антонини...
Искрено Пато колку и да го сакам и поштовам го кривам за оваа изгуба. Тој да беше сигурно ќе ги наполневме.. Па преку куров со повредите, нека му дадат уште една шанса ако пак се повреди на зима ако не го продадат на лето обавезно! Може некогаш ќе си тупаме глава за тоа ама и вака немат лезет. Но под услов парите паметно да се искористат за играч кој ќе го седни на клупа Вам Бомел, и нешто поголемо на местото од Аквилани или Ночерино. И фала богу некој што ќе игра лев бек зошто грев ми е кај што го гледам Замброта како не може да се врати назад, а пак ми се повраќат кога ги гледам Цреп 1, Цреп 2 и Цреп 3 (Тиаво).
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Aбе ќе се опорави Касано не се секирај ... А тие што пишуваат глупости за било кој фудбалер што посакуваат да умре, на нив дома да им скисне целиот ајвар па да јадат цело зиме леб и вегета ...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Добро е што го спомнавте Пато зошто го заборавив јас :pos:
Кај е човеков бе мисли да се враќа назад ? Ако мисли тогаш кога планира пак да заигра ?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.436
Поени од реакции
47.200
Изигра така што мора да си помислиш дека Милан е хендикепиран со повредата на Антонини. :)

Галамете колку сакате, но од тоа што до сега видовме, откако почна сезонава, Антонини игра подобро од Таиво. Е, сега, останува Алегри и Тасоти да направат нешто пристојоно од Таиво.

За натпреврот... Ночерино веќе два натпревари игра доста слабо, Аквилани не изигра ништо посебно, а Робињо моментално е во слаба форма. Тој секогаш промашувал шанси, но сега брзо губи топка, лоши пасови... А вие уште прашувајте се зошто ’глупиот жабар, со морбидна фаца’ не го ставил Тавио пред Замброта против Рома.
рака на срце ја не би се фрлил одма со такви критики врз Таиво. На Антонини ( не ми се верува дека озбилно во предвид е ) ова му е максимумот во кариерата, он подобра форма од ова не може да има никогаш, пошто е 28/9 години, а оваа форма сите гледаме дека не е доволна.

Замброта е старо магаре со бела коса, кој најверојатно ќе се пензионира догодина и сходно на тоа е надвор од комбинации за иднина.

Врти-сучи, Таиво од трите опции има најголеми изгледи за успех колку и да му се подпросечни утакмициве што ги игра. Помлад е, искусен е за негова возраст и што е најбитно е чист левак за разлика од другиве двајца. Не знам дали е уште под импресии, дали се срами да не ја посере, дали е глупичок и не си ја разбира улогата ама дефитнивно заслужува да се форсира.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Добро е што го спомнавте Пато зошто го заборавив јас :pos:
Кај е човеков бе мисли да се враќа назад ? Ако мисли тогаш кога планира пак да заигра ?
Молете се Касано да се врати, од Пато ајр голем немаме се враќа на 2 утакмици и пак си зема одмор.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Молете се Касано да се врати, од Пато ајр голем немаме се враќа на 2 утакмици и пак си зема одмор.
Абе да и мене некогаш ми е преку таквото со неговите повреди и во тие моменти би го мењал и за Мазнов но реално гледано премногу рано е да се откажеме од еден таков фудбалер.Демек ги имаме најдобрите лекари па се надевам дека конечно ќе откријат што е проблемот со Патката и дека ќе се стави точка на истиот.Има огромен потенцијал во него и тоа го има докажано неколку пати,талентот е неспорен кај него но неможе да се развие само заради тие повреди.Еве сега отсуствува пак подолг период па се надевам дека конечно проблемот со повредите кај Пато ќе биде решен.Денес да беше тој на местото на Робињо 99,9% ќе погодеше но тоа е тоа.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.965
Поени од реакции
14.013
рака на срце ја не би се фрлил одма со такви критики врз Таиво. На Антонини ( не ми се верува дека озбилно во предвид е ) ова му е максимумот во кариерата, он подобра форма од ова не може да има никогаш, пошто е 28/9 години, а оваа форма сите гледаме дека не е доволна.

Замброта е старо магаре со бела коса, кој најверојатно ќе се пензионира догодина и сходно на тоа е надвор од комбинации за иднина.

Врти-сучи, Таиво од трите опции има најголеми изгледи за успех колку и да му се подпросечни утакмициве што ги игра. Помлад е, искусен е за негова возраст и што е најбитно е чист левак за разлика од другиве двајца. Не знам дали е уште под импресии, дали се срами да не ја посере, дали е глупичок и не си ја разбира улогата ама дефитнивно заслужува да се форсира.
Антонини е само да доволи колку слабо изигра Таиво.

Јасно ми е дека Таиво е единствена надеж, разбирам и зашто го бараат фановите на Милан, но навистина игра лошо, а и неодговорно. Истекуваат последни минути, бркаме победа, легендата се рашутирал од 20 метра... :))) Умрев од смеење кога го видов. Мене ми е симпатичен, и се надевам дека ќе има прогрес кај него, нешто како со Абате, но сега на поважните натпреаври мислам дека не треба да е во преден план, далеку од тоа дека морал да игра против Рома, па го плукаа Алегри што не го ставил. Башка кога Тасоти и Алегри и од Антонини направија да личи на нешто, па и од Бонера, не дека се добри, но не се до толку катастрофи како на времето, тогаш за овој постојат големи шанси.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Абе да и мене некогаш ми е преку таквото со неговите повреди и во тие моменти би го мењал и за Мазнов но реално гледано премногу рано е да се откажеме од еден таков фудбалер.Демек ги имаме најдобрите лекари па се надевам дека конечно ќе откријат што е проблемот со Патката и дека ќе се стави точка на истиот.Има огромен потенцијал во него и тоа го има докажано неколку пати,талентот е неспорен кај него но неможе да се развие само заради тие повреди.Еве сега отсуствува пак подолг период па се надевам дека конечно проблемот со повредите кај Пато ќе биде решен.Денес да беше тој на местото на Робињо 99,9% ќе погодеше но тоа е тоа.
Немат збор за талентот, годините и све то, ама немат лезет неговото. Ако после оваа повреда се повреди пак и осуствува повторно подолг периот, тогаш е по корисно да се продаде, зашто вака мислиме дека имаме играч а уствари немаме. Вечерва и то како ни беше потребен Пато против еден БАТЕ!? А против Барса кога ќе играме? Или ќе се молиме на господа на Робињо да му е денот за да погоди гол од 10 метри.
Него баталите и ЛШ, јас не одам предалеку со надежите и фантазиите, ако 1/8 ни се падни по лесен ќе се извадиме некако, ако не тешко, имаме квалитетни играчи но за жал се во поодминати години и не можат на 2 фронта. Здравје до в година ако се подзасилиме (а мораме, многу играчи би требало да заминат во пензија) може да се надеваме до финале ЛШ.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
За ЛШ и јас не се надевам на повеќе од 1/4финале.
Може ќе имавме некој шанси да стигнеме до самиот крај ако не си играа ку*рот ќелавиците со Мистер Иксот.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Пато не мрда од екипава нека ви биде тоа јасно.

Преку таквиов веќе со менаџер муабетите, 21 година има детето помал е од повеќето на форумов, расте уште, става мускулна маса можно е да има повреди.

Hint: Меси беше сличен случај на негови години.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Пато не мрда од екипава нека ви биде тоа јасно.

Преку таквиов веќе со менаџер муабетите, 21 година има детето помал е од повеќето на форумов, расте уште, става мускулна маса можно е да има повреди.

Hint: Меси беше сличен случај на негови години.
На тоа се надевам и јас ... на годините.
Со текот на времето ќе треба да биде се посилен и посилен и таквите проблеми да исчезнат.Сигурно за ова време додека отсуствува се работи со него на таа повреда која што го мачи подолго време пред се мислам на јакнење на мускулите преку вежби.
Милан како тим ќе направи се што е во нивна моќ само да се реши еднаш засекогаш овој проблем кај идниот предводник на Милан.
 
Член од
26 август 2011
Мислења
517
Поени од реакции
114
Аман бре и до такфи ли глупости стигна овој народ да праи.Човекот жив и здрав се опоравува во болница овие гроб му копат.ЦЦЦЦ прост народ е имало на тај свет и ќе си има (n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom