Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Абе најголем слепец да си ќе знаеш дека не треба да го извадиш Аквилани и да го ставиш Сидорф во таа формација и во таа средина, само изгубивме на креативност и идеја и од тој момент се знаеше каков ќе биде епилогот на крај .... абе притисокот ми го дигна Алегри со таа измена како не му е срам само да се задоволува со 1-1. Тренер без муда си ти Алегри, класична жабарска школа е чоеков, толку многу сакам да го извреѓам али ај , а Робињо што можеше да ја реши утакмицата уште на полувреме и да си свиркаат цело 2ро Милан, па нека им поклонува судијава пенали до утре ако сака. Преку глава ми се екцесиве на Алегри што многу често се случуваа и лани а еве истата приказна продолжува и годинава мислев дека човек учи од своите грешки али дефинитивно за чоеков тоа правило не важи. А послем утакмицава и да донесат засилувања какви и што најавуваа со овој на клупа никогаш нема да видиме повеќе од скудето ...
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Па мамицата да му ја ебам на тоа копилето дебело у сиво што трчаше , гејчиште! крвта гадна усмрдена !

Не сум толку нервозен што Барса ќе биде 1 место тоа и така се знаеше, се нервирам што кога играме против вакви тимови ова ни се случува,конкретно за оваа утакмица.
Треба да се плашите само од Барса за нокаут фаза,а колку што знам неможе да ни се падне барса,така да сеедно ми е ,1 или 2 место,сите други се на наше ниво,можеме кого било да тепаме :) Једино реал би правел проблем...на ниеден друг не му се плашете.
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Ништо страшно, Барса ќе ја наполниме дома и ќе си бидеме прво место :)
Eее баш така(y):tapp:Само што нашиов среден ред е 5 класи послаб од тој на Барса...па ни останува или да извадиме на сила и на среќа некако нерешено или да примиме 3,4 гола и да не спуштат на земја.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Коа шутна боатенг на 2 пати, еднаш тој ја извади со рака од гол или јас сум грешка ? :)
Koja мин беше тоа овоа од линкот сецкаше и каснеше не се гледаше убаво. А и ништо чудно да е тоа два непостоечки офсајди
297842_303018133061504_219306974765954_1155961_849853741_n.jpg
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Не ја глеав од старт, фатив негде 35та мин... а за шансава ако се нашол Робињо во непостоечки офсајд, нека не ви е криво и така ќе промашел и ќе сте го пцуеле сеа.. :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Аквилани и Робињо промашиле сами пред гол?
ништо чудно :D
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Ахх тој судијатаа... Па ќор е? Од авион се гледаше дека кога шутна Боатенг, овој со рака ја извади то беше чист ПЕНАЛ !
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
rofl Barcelona vi e kriva sea? hahahahah abe patetiki, ke apnete petarda na vaseto stadionce na 22 pa posle da te vidam sto ke zboris..

Mizerii


Чим на Кам НОу не дадовте овде Фарса може само да седне на трња.Плус даааааа имаме мало „стадионче“ дааа:pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875


Чим на Кам НОу не дадовте овде Фарса може само да седне на трња.Плус даааааа имаме мало „стадионче“ дааа:pos:
Ќе видеш дали е мал стадионто :D Од Курва Суд ќе се исплашат како Џери од Том :pos:

 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Колку што судиите ја поебаа работата, толку и Милан самиот си се заеба. Требаше каде каде подобра реализација да се има. Него јас онака кулирачки ќе го гледав натпреварот и гајле ќе ми беше што вака заврши, ама на ливче ја имам па затоа не ми беше сеедно
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Дај бе не плачете за грешки на судиите зошто срамота е тим како Милан да се вади на грешки на судии кога игра против Бате !Робињо по којзнае кој пат докажа дека не е за напаѓач и дека има мизерна реализација но не е тој крив што мора таму да игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom