Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
боље играат без Санчез :) а таиво ако не се опоравил незнам што ќе праиме со Антонини :(
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Таиво ќе се врати за со Барса ? Со Боатенг се е во ред или ... ?
Држел тренинзи, готов ќе биде со Барса ама не се знае дали ќе го стави Алегри ! Сеа читав на Миланњус, немало ништо сериозно со Боа, ќе патувал за Каталонија !
Мали се шансите да заигра Таиво.
Тој ќе биде опоравен, за играње ќе одлучи Алегри !;)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Фарса некако слабо игра денеска, Милан мора да го искористи тоа ;) Ех да сум на местото на Алегри одма го ставам овај состав: Абиати; Абате, Мексес,Силва, Замброта/Таиво; Боатенг, Аквилани, Сидорф/Емануелсон; Касано/Робињо;
Пато, Ибрахимович :) :D
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
НИКАКО АНТОНИНИ човекот еднаставно не е за да игра во Милан јбга се труди ама тоа е тоа уз труд мора да се има и малце мозок,Лацио 2 гола ни даде од таа негова страна ваљда го сфати тоа Алегри ако не наебавме искрено..
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
НИКАКО АНТОНИНИ човекот еднаставно не е за да игра во Милан јбга се труди ама тоа е тоа уз труд мора да се има и малце мозок,Лацио 2 гола ни даде од таа негова страна ваљда го сфати тоа Алегри ако не наебавме искрено..
Батали ги киксовите во одбрана.. Центра шутовите му се најзакон или ќе е неупотреблив центрашут на прва статива или пак автомацки оди во аут или голаут..
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Фарса некако слабо игра денеска, Милан мора да го искористи тоа ;) Ех да сум на местото на Алегри одма го ставам овај состав: Абиати; Абате, Мексес,Силва, Замброта/Таиво; Боатенг, Аквилани, Сидорф/Емануелсон; Касано/Робињо;
Пато, Ибрахимович :) :D
Како ќе го ставиш Мексес кога е повреден? :D

Инаку фарса ми зедоја 6 стотки со тоа шо не тепаја вечерва.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Како ќе го ставиш Мексес кога е повреден? :D

Инаку фарса ми зедоја 6 стотки со тоа шо не тепаја вечерва.
Мене за поголеми пари ме заеба Барса и Милан наш, туку кога се кај то
http://www.betexplorer.com/soccer/international/champions-league-2011-2012/nextmatch.php?matchid=6833742
скоро 11 коефициент, со 100 че мојт да си повратиме парите..
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Како ќе го ставиш Мексес кога е повреден? :D

Инаку фарса ми зедоја 6 стотки со тоа шо не тепаја вечерва.
А ти сигурен ли си дека е уште е повреден :pos: има шанси да се врати за ЛШ ;) Стави го затоа шо јас така би играл а не дека така треба да биде ;)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Батали ги киксовите во одбрана.. Центра шутовите му се најзакон или ќе е неупотреблив центрашут на прва статива или пак автомацки оди во аут или голаут..
Џабе мува без глава е трча незнае каде трча кога ти треба нигде го нема а ако не му даеш топка се буни xD...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.441
Поени од реакции
7.907
Лош почеток реално гледано...
Антонини немам зборови за типот, стварно е брука, па мајку му да сум ја на негово место за доброто на тимот би се фрлил од 12ти спрат...
Неста киксаше многу, НЕОПРОСТЛИВО МНОГУ ... откако дојде од лацио ми е омилен играч во Милан, ама од километар се гледа дека веќе е премногу спор, и тоа за 30 годишњаци од типот на клозе и сисе, а за некои побрзи играчи да не збориме... затоа и пред некој ден кога праев анализа на составот и кои би биле моите 11мина не го ставив... Гатузо и Амброзини реално треба торбите да си ги спакуваат...
Аквилани имаше и добри и лоши моменти, само некако многу ми е мрза, ај ваљда ќе го биде(мора на тоа да се надевам иако го хејтам) ...
Се виде дека фали робињо, по средината немаше никаква иницијативе, цело време се пробуваше по страна ама некако не не биваше...
АБАТЕ МАШИНЕРИЈА!!!!!!!!! ЦАР!!!!!!
Ибрахимович не ми беше јасен, цело време оди по страна, дрибла, наместо да чека центаршут...
Боатенг исто така солидно ја одигра утакмицата, само неможе да игра АМ, никако! робињо треба таму да игра...
Сеуште е рано, ама мислам дека МНОГУ ТЕШКО дека че дојдеме до одбрана на титулата, гледаме ист милан од лани, со неколку стари играчи(90%од средината) а другите екипи се уште појаки(Наполи,Рома,Јувентус) ... ќе биде тврда оваа сезона...
Ако испаднеме флоп оваа сезона ќе биде благодарение на галијани и никој друг!
Со барса очекувам да се држиме, и да изгубиме не е страшно, само да не се обрукаме таму...Поздрав и Forza milan!
 
Член од
10 август 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
Лош почеток реално гледано...
Антонини немам зборови за типот, стварно е брука, па мајку му да сум ја на негово место за доброто на тимот би се фрлил од 12ти спрат...
Неста киксаше многу, НЕОПРОСТЛИВО МНОГУ ... откако дојде од лацио ми е омилен играч во Милан, ама од километар се гледа дека веќе е премногу спор, и тоа за 30 годишњаци од типот на клозе и сисе, а за некои побрзи играчи да не збориме... затоа и пред некој ден кога праев анализа на составот и кои би биле моите 11мина не го ставив... Гатузо и Амброзини реално треба торбите да си ги спакуваат...
Аквилани имаше и добри и лоши моменти, само некако многу ми е мрза, ај ваљда ќе го биде(мора на тоа да се надевам иако го хејтам) ...
Се виде дека фали робињо, по средината немаше никаква иницијативе, цело време се пробуваше по страна ама некако не не биваше...
АБАТЕ МАШИНЕРИЈА!!!!!!!!! ЦАР!!!!!!
Ибрахимович не ми беше јасен, цело време оди по страна, дрибла, наместо да чека центаршут...
Боатенг исто така солидно ја одигра утакмицата, само неможе да игра АМ, никако! робињо треба таму да игра...
Сеуште е рано, ама мислам дека МНОГУ ТЕШКО дека че дојдеме до одбрана на титулата, гледаме ист милан од лани, со неколку стари играчи(90%од средината) а другите екипи се уште појаки(Наполи,Рома,Јувентус) ... ќе биде тврда оваа сезона...
Ако испаднеме флоп оваа сезона ќе биде благодарение на галијани и никој друг!
Со барса очекувам да се држиме, и да изгубиме не е страшно, само да не се обрукаме таму...Поздрав и Forza milan!
ne bidi siguren roma se pojaca go kupi bojan krkic i lamela go prodade vucinic za juventus dodeka sine onie se vklopat ke nastane treta svetska vojna inter se izbruka preodniov rok napoli osven pandev nisto seriozno dodeka milan seuste go ima najdobriot napad ako nemame povredeni van bomel so boateng akvilani i rubinjo (sredina) odbrana abate mexses t.silva taiwo super samo da nemame premnogu povredi sezonava
 

Kajgana Shop

На врв Bottom