Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Боатенг, нека го вадат, Пато на негово место, Касано позади Ибра и Пато, максимално офанзивно, ако се оди на победа...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Ахх.. го видов ДИДА, после толку време! :love:

и еве го, брадоњава... да го видимо и него
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.864
Поени од реакции
8.706
Не ми прае мерак одбранава на Милан... поточно Неста.

ама затоа мерак ми прае Аквилани! Уште од прва утакмица покажуе дека може да го замени Пирло.
- Аквилани - Касано - Ибра ГОЛЛ
- Аквилани - Касано ГОЛЛ

и мерак ми прае фризурата на Боатенг :rolleyes: уште да знаев со што ја прае таке... :D:D:D
Пиво става или лубеница, така цврста стое :pos:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Џабе... и 10 мин. да дадеше кога нејќе да влезе, нејќе... =\\
--- надополнето: Sep 9, 2011 8:40 PM ---
Пиво става или лубеница, така цврста стое :pos:
треба значи да се проба со пиво... со лубеница нема шанса :D
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Како бе Неста да небил сега ќе фалеле скудета? Па секој со своја заслуга! За Кака викавме дека он не извлече 2сезони, за Шева 3-4сезони, за Ибра лани. Па не сум знаел дека сме освоиле 10титули у последни 10години :eek:
И ја го поштувам Неста, од поомилените играчи ми е, ама кога треба критика треба, а не коментари и муабети од типот кога играше ама сега пензија чека. Лани у клучни моменти Јепес кинеше, ама тоа брзо го заборавате!
За играва што да кажам? Нече среча поштеног човека! ЈБГ
Денес нешо Ибра ми изглеаше ко напнат не му дала жена му ноќеска за да нема запалење препони. Цел меч со Касано се полемизираа како требало да му пушти пас, да му даде понапред и сакаше се преку него да оди. Алегри мора да му пушти еден муабет у соблекувална да не се праи многу курназ и да игра колективно.
Абиати 2-3 истрчувања у празно, али среќа Неста спаси на најкритичното (ете чоекот за тоа си заслужи пофалба)
Ај ќе видиме до кај сме со Барса и дали требаше да останеме со овој колектив +2-3ца просеци или мораше да се тргне на нешто помрсно ;)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Тоа е тоа ни скина Неста 2 бода ... :)
Во 2 полувреме требаше да создадеме повеќе шанси но Алегри го извади Аквилани,Пато на клупа,Робињо на трибина, Бомел клупа...
Од прикажаната игра никако не сум задоволен поготово од таа во 2 полувреме.
Средниот ред е каде каде по цврст кога игра Бомел пред Гатузо.Аквилани мора да игра прва постава се гледа дека има техника во него.
Ибра ништо не покажа на утакмицава очекував многу повеќе од него но на крај ништо.
Штета што лошо стартувавме но од 2 коло па натака очекувам друг Милан.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Одлична игра после постигнувањето на голот на Ибра па се до крајот на мечот. Фалеше малце среќа за 3-2 .. Што е - тука е, не е ништо страшно .. Лацио може да биде презадоволен со 2-2.
 
P

PewDiePie

Гостин
Неста ваква у 5 години еднаш игра,не го ругајте човекот нема смисла.

Боатенг треба да се руга,тоест може не тој туку Алегри што го игра полушпиц,кретивност 0 има човекот,да беше Касано позади Пато и Ибра,а Ночерино,Боатенг и Аквилани во среден ред друга приказна ќе беше.

Како и да е има уште многуууу утакмици. Ама и до Зима сите да ги заредат победи,дефинитивно треба ЈАК,КЛАСА играч за средина во Зима да се земе.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
Дали е до мене само или свите глеате дека имамо 7 ванаби Роналдињовци у екипа од кои 3 примадони вана би Роналдињовци у напад !!

Алегри стапот и ќутек !!
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281

E' stato trasferito all'ospedale Fatebenefratelli di Milano Gennaro Gattuso. Il motivo di questa decisione - secondo quanto riporta SkySport - è un offuscamento della vista, problema che attanaglia Rino da qualche giorno. Dopo lo scontro con Nesta, tale disagio è aumentato e quindi si è preferito portare il vice-capitano all'ospedale per trattare il malessere.
Рино во Болница !
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.091
Неста вака играше на сите подготвителни што ги гледав, скроз исто, не знам дали е време за аларм палење, ама со ваков Неста на Ноу Камп ќе не растртат ко Компостела да сме.

Иначе резултатов е разочарување пошто ептен можеше да се добие утакмицава и штета е што не се доби. После израмнувањето се понашаа ко да се на ревијална утакмица и тоа не ми се свиѓаше ич. Ова и ја мислам дека се должи на одложувањето и очекувам уште киксови викендов во Сериа А.
Од сите, нам најтешко ни паѓа ова паузава дека ептен ко гладни у говна влегуваме на Барса директно.

Еден по еден оцени не можам да давам пошто сум воглавно задоволен, поготово од Аквилани од новиве и Амброзини и Антонини од старите. Малце Боатенг требаше да се прибере и Неста, пак ќе кажам, под итно да се стаи у ред пошто маме ќе ни плаче.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Овој Аквилани мн креативен играч :) не сме лоши ко за старт , рака на срце и лацио е доста засилен , како и да е ја мислам дека повторно Ибра ќе не вади од говна, овој Касано не верувам вака долго да тера мада не беше лош само уште подобро да завршува шанси и ќе водевме 4-2 на крај :)

Него распоредов на старт ни е прилично тежок... следна со Наполи..
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ги чуваше Алегри за со каталонците вторник, зато 2:2 заврши :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom