Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Гатузо беше крив за тоа. Топката беше скоро во ногата на Неста и требаше да му ја остави.
Хернанес кога шутираше од 7-8м.Мораше тука Неста да затвори но се заборави како што се заборави кога ги примивме головите.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Неста најдоовте да го карате, ко прво и прво години повреди, и ко второ кого би ставиле на негово место? Мексес е повреден и нема подобра опција.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Не ми прае мерак одбранава на Милан... поточно Неста.

ама затоа мерак ми прае Аквилани! Уште од прва утакмица покажуе дека може да го замени Пирло.
- Аквилани - Касано - Ибра ГОЛЛ
- Аквилани - Касано ГОЛЛ

и мерак ми прае фризурата на Боатенг :rolleyes: уште да знаев со што ја прае таке... :D:D:D
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Дечки...После првите два гола ми се стемни ! Ама одма се вративме во игра...Сега Пато да влезе и уште едно голче, молете се да не ни се повреди некој (да не кобам ама цело време тоа пратам и само така мислам у пм)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Хернанес кога шутираше од 7-8м.Мораше тука Неста да затвори но се заборави како што се заборави кога ги примивме головите.
ааа, јас си реков клосе ко промаши од 10 метри.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
За грев сте, ај не го плукајте Неста ! Да не беше тој сеа немаше ни Скудетото од лани да го имаме така да...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Дечки...После првите два гола ми се стемни ! Ама одма се вративме во игра...Сега Пато да влезе и уште едно голче, молете се да не ни се повреди некој (да не кобам ама цело време тоа пратам и само така мислам у пм)
Нека одмара Пато за со Барса. Тогаш ќе треба да му ја крши кичмата на Абидал :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.196
Неста направи една добра работа, го повреди неспособнион !!

Со Ван Бомел смо постабилни едно чудо !!

Како се опишува играта на Боатенг со 3 збора ?
- Like a Boss !
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Неста најдоовте да го карате, ко прво и прво години повреди, и ко второ кого би ставиле на негово место? Мексес е повреден и нема подобра опција.
Е ваков коментар очекував.
Ради ваквите како тебе што ги бранат постарите играчи Милан играше пред некоја година УЕФА куп.
Години,повреди ? Пензија !
Па види сеа Бонера да играше сигурен сум дека немаше да направи вакви киксови.
Најтрагично е кога се буните зошто Берлускони не носел ѕвезди во тим.Нема да носи додека има вакви што ќе ги бранат старците макар направиле два аматерски киксови што ни Панче Ќумбев не би направил.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
За грев сте, ај не го плукајте Неста ! Да не беше тој сеа немаше ни Скудетото од лани да го имаме така да...
Да не беше тој да не беше овој... ќе бил некој друг!

Ако е Неста не смеемо да го критикуемо коа ќе згреши? што е крив Антонини ни крив ни дужен нон стоп да си го јаде он ? :D :D Мене Неста ми е еден од омилените у Милан, ама тоа незначи дека нетреба да го критикуем, секој по заслуга...

аЈТ со среќа у второ!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
За грев сте, ај не го плукајте Неста ! Да не беше тој сеа немаше ни Скудетото од лани да го имаме така да...
И сеа ради скудетото да речам Браво Неста цар си не згреши ти Антонини е кривецот ?
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Да не беше тој да не беше овој... ќе бил некој друг!

Ако е Неста не смеемо да го критикуемо коа ќе згреши? што е крив Антонини ни крив ни дужен нон стоп да си го јаде он ? :D :D Мене Неста ми е еден од омилените у Милан, ама тоа незначи дека нетреба да го критикуем, секој по заслуга...

аЈТ со среќа у второ!
Барем не го навредувајте....ТОЈ АКО НЕ БИЛ, МНОГУ ТИТУЛИ ЌЕ ФАЛЕА ВО ВИТРИНИТЕ !
И сеа ради скудетото да речам Браво Неста цар си не згреши ти Антонини е кривецот ?
Малку почит за него само..;)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Барем не го навредувајте....ТОЈ АКО НЕ БИЛ, МНОГУ ТИТУЛИ ЌЕ ФАЛЕА ВО ВИТРИНИТЕ !

Малку почит за него само..;)
Озбилно многу го навредивте Неста, сам ќе напрае измена сеа... и за инает ќе му рече на Бонера да влезе, а не на Јепес :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom