Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 јули 2012
Мислења
918
Поени од реакции
535
One game se nekoj , ali nie imame plan , imas kupec koj ne znael kolku ch l imal Milan , tie ge ti ptavat sampionski tim .
Imas trener koj ne znae kaj tera , sramno za niv Lazio i Roma da se pred niv
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.200
Поени од реакции
102.930
Оној Ориги го имам приметено кога и да игра се понаша како да игра 1 вс 11, шутира од било каде, класичен циган себичњак.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.715
Поени од реакции
41.630
Бекао сега вежба прослава на гол за наредно коло кога ќе не поздрави пак. :icon_lol:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.591
Поени од реакции
3.942
Оној Ориги го имам приметено кога и да игра се понаша како да игра 1 вс 11, шутира од било каде, класичен циган себичњак.
Епа ти не го разбираш, типот дал пари за термин у балон има да ја искористи секоја топка што ќе дојде до него :icon_lol:

Најлош фри трансфер у историја на тимов ќе испадне.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.338
Поени од реакции
5.295
Ориги ни е трет најплатен играч мора да се понаша ка ѕвезда, кур го боли братот а може појќе, исто ка Балотели што можеше појќе... Затоа ги нејќем циганиве исти кур свите.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.729
Поени од реакции
22.701
Леао беше ужас днска не знам како некој прашуеше заш е изваден :icon_lol:

Млитава утакмица, второ живнаја малце, се немаше зар, моеше и судијана да свири пенал за она над Бенасер али јебига.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.591
Поени од реакции
3.942
Иначе Флоренци со една нога е Бекам за Абате/Калулу/Сале па и Меси......ако ништо друго бар знае да упати центашут до глава на некој....
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.342
Поени од реакции
4.448
Леао беше ужас днска не знам како некој прашуеше заш е изваден :icon_lol:

Млитава утакмица, второ живнаја малце, се немаше зар, моеше и судијана да свири пенал за она над Бенасер али јебига.
Ne go negiram toa, debakl bese, ali malce mu treba nekogas da ja resi utakmicata, ako imas nekoj sto moze da napravi nesto poveke od nego ok e i da go izvadis ali koa go vadis Leao a ti vlegue Origi so nema nikakov ucinok sezonava e luda rabota spored mene.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
918
Поени од реакции
535
Ova ke bide Milan slednite 10 god , nakakva borba za top4 , is put nekoj kup , rang na Lazio i Roma , samo se cudam kako Maldini koj barase garancija za dobar projekt se zaebal na ova ,pa vo sekoja prilika da izleze so izjavi kako 1/8 vo chl e golem uspeh , covek so 5 tituli
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.342
Поени од реакции
4.448
Primavera prv pat u istorija polufinale LS. Neznam zosto posleden promoviran e Cutrone, sho dobi sansa, ocigledno ima talent vo ekipava.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.539
Поени од реакции
1.036
Primavera prv pat u istorija polufinale LS. Neznam zosto posleden promoviran e Cutrone, sho dobi sansa, ocigledno ima talent vo ekipava.
Zatoa sto Nema talent veruvaj.
Sekoja sezona edvaj uspevaat da obezbedat opstanok,momentalno se 13.
Edini sto vredi e Chaka Traore,sin mu na Dario Simic go pravat dobar,lani izvadija eden napagac Nasti koj sezonava e na pozajmica negde vtora liga i imaat edno dete vo u15 ili u17 Cammada koj se ima istureno od golovi.
Автоматски споено мислење:

I sumirano sve toa e dosta slabo za ekipa od prv esalon. Toa bekceto Kerkez go napravija pojak od Theo so 2 asistencii vo toa prevarantskata holandska liga,golmanot Plizzari se izgubi vtora liga,Kutrone igra za Como,Kolombo ne e standarden prvotimec vo Lece itn.
Petagna,Ganz,Daniel Maldini..
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.455
Поени од реакции
5.432
Zatoa sto Nema talent veruvaj.
Sekoja sezona edvaj uspevaat da obezbedat opstanok,momentalno se 13.
Edini sto vredi e Chaka Traore,sin mu na Dario Simic go pravat dobar,lani izvadija eden napagac Nasti koj sezonava e na pozajmica negde vtora liga i imaat edno dete vo u15 ili u17 Cammada koj se ima istureno od golovi.
Автоматски споено мислење:

I sumirano sve toa e dosta slabo za ekipa od prv esalon. Toa bekceto Kerkez go napravija pojak od Theo so 2 asistencii vo toa prevarantskata holandska liga,golmanot Plizzari se izgubi vtora liga,Kutrone igra za Como,Kolombo ne e standarden prvotimec vo Lece itn.
Petagna,Ganz,Daniel Maldini..
Грршка си огромна. Има доста таленти во примавера на секоја позиција. Од одбрана до напад. Сталмак, Куенка и Зероло во средина, Траоре и Ел Хилали во напад, Болозан, Бакуне бекови и Кубис и Шимич кој не е син на Дарио Шимич туку е србин. Син му на Дарио е Роко и игра во Ред Бул не во Милан.
Автоматски споено мислење:

Го заборавив и Елету исто.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.539
Поени од реакции
1.036
Грршка си огромна. Има доста таленти во примавера на секоја позиција. Од одбрана до напад. Сталмак, Куенка и Зероло во средина, Траоре и Ел Хилали во напад, Болозан, Бакуне бекови и Кубис и Шимич кој не е син на Дарио Шимич туку е србин. Син му на Дарио е Роко и игра во Ред Бул не во Милан.
Автоматски споено мислење:

Го заборавив и Елету исто.
Ehee vakvi ima sekoja godina.
Emil Roback,Plizzari,Marco Bresscianni,Leroy Abanda,Pobega,Bellanova,Frank Tsadjout,Lorenzo Colombo,Thiago Dias, Zannelato,Gabbia,Hachim Mastour,Jherson Vergara.
Talenti moze ima,ama za vtororazdeni i vtoroligaski ekipi.Plus pazi ti gi izdvoiv najdobrite.
Napisav sve e toa daleku od prv esalon,go priznavam samo Donnaruma i do nekade Locatelli.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.455
Поени од реакции
5.432
Ehee vakvi ima sekoja godina.
Emil Roback,Plizzari,Marco Bresscianni,Leroy Abanda,Pobega,Bellanova,Frank Tsadjout,Lorenzo Colombo,Thiago Dias, Zannelato,Gabbia,Hachim Mastour,Jherson Vergara.
Talenti moze ima,ama za vtororazdeni i vtoroligaski ekipi.Plus pazi ti gi izdvoiv najdobrite.
Napisav sve e toa daleku od prv esalon,go priznavam samo Donnaruma i do nekade Locatelli.
Воопшто не се такви овие таленти. Тоа што ги немаш гледано е друга приказна. Гледам пошто ги гледам многу често кога играат. Не ти е ни приближно точна споредбава.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.235
Поени од реакции
12.390
Во живо не можев да гледам, сега решив да погледам малку како играл Милан.

Страшно, да не можеш да се наметнеш и да доминираш на домашен терен против една Салернитана.

Не може да издоминираат на два натпревара во низа, без разлика на противник. На вакви натпревари, а слични ги имаше милион, се гледа дека тренерот не си ја врши добро работата.


Можеш да поминеш добро во дерби натпревар, особено против екипи кои што не знаат да се наметнат, како Тотенхем. Но, на овие натпревари се гледа колку екипата знае да игра фудбал, а заедно со ист тренер се неколку години.

Нешто не функционира, не ми се допаѓа каков е Милан, без разлика што можат да се најдат оправдувања и во квалитетот на тимот. Сепак збориме за Салернитана и нешто подобри екипи од неа, но послаби од Милан, уште доаѓаш после изборено 1/4 финале, а играш пред полни трибини.


Без разлика што ќе направат, а се надевам дека минимумот ќе биде исполнет, јас сум да се бара нов тренер. Треба освежување, не сум хејтер на Пиоли, но не ми делува дека во овој момент знае што треба да направи.

Новата формација се покажува проблематична кога треба да се игра фудбал. Напред многу слаб пресинг, а и со тројца во одбрана, против Салернитана, Милан повторно слабо бранеше транзиција, нешто што ги мачи цела сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom