Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.440
Поени од реакции
4.591
Во живо не можев да гледам, сега решив да погледам малку како играл Милан.

Страшно, да не можеш да се наметнеш и да доминираш на домашен терен против една Салернитана.

Не може да издоминираат на два натпревара во низа, без разлика на противник. На вакви натпревари, а слични ги имаше милион, се гледа дека тренерот не си ја врши добро работата.


Можеш да поминеш добро во дерби натпревар, особено против екипи кои што не знаат да се наметнат, како Тотенхем. Но, на овие натпревари се гледа колку екипата знае да игра фудбал, а заедно со ист тренер се неколку години.

Нешто не функционира, не ми се допаѓа каков е Милан, без разлика што можат да се најдат оправдувања и во квалитетот на тимот. Сепак збориме за Салернитана и нешто подобри екипи од неа, но послаби од Милан, уште доаѓаш после изборено 1/4 финале, а играш пред полни трибини.


Без разлика што ќе направат, а се надевам дека минимумот ќе биде исполнет, јас сум да се бара нов тренер. Треба освежување, не сум хејтер на Пиоли, но не ми делува дека во овој момент знае што треба да направи.

Новата формација се покажува проблематична кога треба да се игра фудбал. Напред многу слаб пресинг, а и со тројца во одбрана, против Салернитана, Милан повторно слабо бранеше транзиција, нешто што ги мачи цела сезона.
Realno koga pravime muabet eve kazi koj e adekvatna zamena za Pioli? Racunaj nad 4,5 milioni za trener nema da dadat. Zatoa sum jas protiv promena oti ke donesat nekoj kako De Zerbi so mislam deka ne e podobar od Pioli.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
961
Поени од реакции
567
Za ovoj Bozzolan go prodadoa Kerkez , dobar igrac, da vidime kako ke bide negovata kariera.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.549
Поени од реакции
5.529
Za ovoj Bozzolan go prodadoa Kerkez , dobar igrac, da vidime kako ke bide negovata kariera.
Не. Керкез го продадоа пошто он сам сакаше да си оди да игра фудбал како првотимец. Нема никаква врска со Бозолан.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Глеам и Малдини и Пиоли со слични изјави дека би сакале да ги избегнеме италијанските клубови во четвртфиналето. Реално, ги разбирам.. Од една страна, знаат дека во некое такво четвртфинале притисокот на јавноста и навивачите би бил најголем затоа што се противници коишто ни се во опсег и можат да се поминат, а истовремено е најболно да изгубиш па тоа може и цела сезона да ја однесе у курац. Од друга страна, знаат дека финансиската добивка од влезници не би била висока као да играме со некој друг од типот на Баерн или Реал рецимо.

Од трета страна, ние сме навивачи и не многу ни чуе за таквите стратегии, па можеме да се кажуваме желби и да си праиме бајрам со умот.

Во оваа фаза више све е могуче и многупати се покажало и докажало дека фаворитски улоги не значат ништо, буквално епизоди може да решат утакмица. Ипак, ако би бирал јас би ги одбрал Бенфика сега, а некој од Интер/Наполи во полуфинале (или обратен редослед) и ете не нас пак во Истанбул после скоро дваес години со Дон Карло на спротивната клупа. Пука романтика.

Секако, два дена пред финалето, го отпуштаме Пиоли и го ангажираме Рафа Бенитез чисто за зар и филмска прича. Ако е се уште жив магот божемопрости.
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2012
Мислења
961
Поени од реакции
567
Не. Керкез го продадоа пошто он сам сакаше да си оди да игра фудбал како првотимец. Нема никаква врска со Бозолан.
Nislam deka Abate koga bese trener na u17 go imal vo tim Bozzolan , i deka imal mnogu ocekuvanje od nego , no mozno Kerkez sam da baral transfer znael deka so Theo vo tim nema sto da bara vo ekipata
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.440
Поени од реакции
4.591
Јас ги сакам Реал и Анчелоти, задоволен сум со исходот до сега, дај да гледаме еден класик, и играчиве наши да видат шо е фудбал.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.375
Поени од реакции
5.330
Наполи па Интер... не е лошо

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.769
Поени од реакции
4.250
Ајде на тоа плачковците да им покажеме кој е уште шампион у Италија...појаки се оваа сезона ама у ЛШ ништо не се знае...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.785
Поени од реакции
22.907
Добивме подобар ждреб за полуфинале него ли четврт.
Да се пројде некако Наполи па не би требало да имаат проблем со Бенфика.

Добар ждреб, можеше многу полошо, мада ја искрено Челзи го сакав ама може и Наполи
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
961
Поени од реакции
567
Podobro ke igrat so Napoli ( ne deka imame pogolemi sanci da pomineme) nego na primer da bevme protiv Inter , kako da se plasat koga igrat prtiv niv .
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Ете што значи коа фино ќе го накљукаш змејот со хашиш од рано сабајле. Ја предвиде ждрепката, иако со обратен редослед. Имаме отворен пат до Истанбул каде ќе не чека Карло на исто место, на соседната клупа после 18 години.

Можеше многу полошо, фина ждрепка.
 
Последно уредено:
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.440
Поени од реакции
4.591
Мислам после Бенфика најголеми шанси за пролаз имаме против Наполи, не е спорно дека годинава се подобра екипа во лига, али првиот меч иако изгубивме, игравме подобро, во ЛШ концентрирано, дефанзивно на контри нема да ме чуди да поминеме.

90% жабарски тим ќе игра во финале, шо и да биде само Интер да не игра им ебам селскиот тим.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.769
Поени од реакции
4.250
Ако ги затвориме и не им дадеме простор за игра можеме да ги тепаме....ако ништо друго бар на пенали :icon_lol:

Али ако примиме први гол мислам дека бродолом ќе ни се деси....како и да е ќе зависи многу и од формата на тимовите, ваљда ќе врземе некоја победа до тогаш а Наполи мора да падне, неможе секоја утакмица да ја тепаат...

Башка цела сезона една посериозна повреда немаа....мора да ги стигне малце лоша среќа :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom