Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.326
Поени од реакции
4.110
Па ете го даде вториот на Кесие да го шутира не глеам што е проблемот.
Среќа што Ребич налета на одбиената топка по одбраната на пеналот од страна на Скорупски и даде гол,во спротивно со оглед на играта утакмицата ќе отидеше во друга насока многу не поволна за нас па можеби тогаш ќе видиш што и каде е проблемот.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.391
Поени од реакции
4.488
Па ете го даде вториот на Кесие да го шутира не глеам што е проблемот.
Ваљда дека треба да го даде и првиот на Кесие, кога сезонава има повеќе промашени од погодени.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.044
Поени од реакции
2.738
Ваљда дека треба да го даде и првиот на Кесие, кога сезонава има повеќе промашени од погодени.
Не функционира тоа така. Башка и Ибра има право да згреши. Да не беше Ибра Милан моментално па ќе беше 6-7 така да немам никаков проблем што ќе утне некој пенал.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.438
Поени од реакции
4.373
Па ете го даде вториот на Кесие да го шутира не глеам што е проблемот.
нон стоп треба он да шутира кога се отепа од промашување, али тешко дека има некој кој може да му рече на Ибра тоа..
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.326
Поени од реакции
4.110
Не функционира тоа така. Башка и Ибра има право да згреши. Да не беше Ибра Милан моментално па ќе беше 6-7 така да немам никаков проблем што ќе утне некој пенал.
Да не беше Ребич на вистинското место Ибра ќе беше директен виновник за негативниот исход на две утакмици по ред и дестабилизација и нарушување на менталитетот и атмосберата во тимот во најбитниот момент од сезоната.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.044
Поени од реакции
2.738
Да не беше Ребич на вистинското место Ибра ќе беше директен виновник за негативниот исход на две утакмици по ред и дестабилизација и нарушување на менталитетот и атмосберата во тимот во најбитниот момент од сезоната.
Не лупај глупости жити се. Одмори малце.
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Procitav negde deka Kostakurta izjavil deka Benaser i Calhanoglu se povazni od Ibra za timot.
Sto mislite ?
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.391
Поени од реакции
4.488
Не функционира тоа така. Башка и Ибра има право да згреши. Да не беше Ибра Милан моментално па ќе беше 6-7 така да немам никаков проблем што ќе утне некој пенал.
Не е некој друже, тоа е проблемот. Самиот тој после 3 промашени по ред кажа дека ќе му ги предаде на Кесие. И откако се врати по повредата, пак он зема да ги пуца и пак промаши.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
451
Поени од реакции
610
Не е некој друже, тоа е проблемот. Самиот тој после 3 промашени по ред кажа дека ќе му ги предаде на Кесие. И откако се врати по повредата, пак он зема да ги пуца и пак промаши.
Следниот против вас ќе ни го дувнат и он ќе ви го набие. Денес на нашиот драг Лападула криминално не му свирнаа пенал кај комшиките ама ќутат како ороспии
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.438
Поени од реакции
32.592
Следниот против вас ќе ни го дувнат и он ќе ви го набие. Денес на нашиот драг Лападула криминално не му свирнаа пенал кај комшиките ама ќутат како ороспии
Penal e koga ke se napravi faul vnatre u sesnaesterec, ne pola metro nadvor od istiot.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.044
Поени од реакции
2.738
Не е некој друже, тоа е проблемот. Самиот тој после 3 промашени по ред кажа дека ќе му ги предаде на Кесие. И откако се врати по повредата, пак он зема да ги пуца и пак промаши.
Па не ги промарши сите предходниот го даде. Јбг се дешава. Пак немам никаков проблем и да промарши посекако се ова Милан што е денес е благодарение на Ибра. Мислам тоа што сме прво место над сите очекувања така да си има он кредибилитет и тоа да го напраи.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.509
Поени од реакции
7.874
Следниот против вас ќе ни го дувнат и он ќе ви го набие. Денес на нашиот драг Лападула криминално не му свирнаа пенал кај комшиките ама ќутат како ороспии
Да секако....бидејќи семоќните Беневенто ако даеа гол ќе издржеа да не примат 6 гола до крај...многу ни помогнаа судиите...ако не беа тие не знам како ќе се справевме со фудбалската сила Беневенто
 

Kajgana Shop

На врв Bottom