Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.661
Поени од реакции
11.752
Томори е солиден но не сум сигурен дека вреди 28 милиони,но сеуште е рано да се осудува.
Со тоа што е играч од премиер лигата цената му е повисока за 50%. Сите знаеме што просеци од Англија медиумите ги направија светска класа а колку реално испаднаа дека се навистина светска класа.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Добро е шо испаднавме од купот ги уништи неможат да одат.
-Салемакерс е катастрофа нека го земат Даглас Коста ќе се најде
-Томори доста киксови
-Тео почна да мисли дека е играч од светска класа а уште е киксер во одбрана.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.657
Поени од реакции
4.060
Премногу изморени се се гледа. Напорна недела битно го добивме натпреварот. Имаат таман 7 дена се одморат малце. Следуваат уште 2 лесни па после тежок распоред.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.058
Поени од реакции
20.380
Цената му е таја пошто без проблем тие пари за него ќе ги дада Вест Хем, Вотфорд, и некои такви.

Шефилд летово платија 20 и кусур милиони фунте за некок младинец на Ливерпул што ни мајка му не го знае дома дека е фудбалер
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
Со тоа што е играч од премиер лигата цената му е повисока за 50%. Сите знаеме што просеци од Англија медиумите ги направија светска класа а колку реално испаднаа дека се навистина светска класа.
За 18 милиони може да го земат Јапонецов од Болоња,висок е и може да игра и десен бек,плус ќе им останат 10 милиони за друг играч.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.661
Поени од реакции
11.752
За 18 милиони може да го земат Јапонецов од Болоња,висок е и може да игра и десен бек,плус ќе им останат 10 милиони за друг играч.
Не работам менаџер на финансии во АЦ Милан за да знам што е исплатливо. :icon_mrgr:
Си има таму платени за тоа што треба да се замараат.
Нас како навивачи задача ни е да идеме на стадион, да купуваме карти, да купуваме спортска опремам и да уживаме или да се нервираме.
Но секако ако размислиме логички скаутите на Милан треба премир лигата да ја избегнуваат заради напумпаните цени.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.273
Поени од реакции
40.855
Можеа и полесно и порано да завршат, ама кога Тео е ептен наивен два пати изгуби топка и откако ја изгуби за враќање назад ептен мрза. Мора да прекине или навреме да ја подаде топката. Откако влезе Бенасер и Салемакерс имаше подобро позиционирање и доминираа.
Томори треба повеќе да работи на позиционирање и да е посмирен со топка, ќе добие шанса сега покрај повредата на Кјаер. Калулу е помлад и изгледа како тој да е постариот. Треба да игра подобро од него, за да ја оправда цената и да го откупат.

Пиоли премногу е зависен од некои играчи посебно тројката Кесие-Бенасер-Хакан. Отсуствата на тие важни играчи поради повреди и вирусот од ноември наваму си направи да се осети ваквата игра.
Дај веќе нека прекинат отсуствата по што ептен битен дел од сезоната следува.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.564
Поени од реакции
4.466
Salekmakers pretrca dosta na kraj nemozese, trebase kaj 80ta da go smeni so Barbikata.

Tomori ne beshe tolku losh, imase i dobri pokrivanja..prv natprevar mu e i mora da se uigra. Teo da ne se glupirashe kje beshe lagano..Bologna ne shutnaa na gol prethodno, vazna e so pobedija.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.904
Поени од реакции
1.065
Nemam nisto protiv so vaka osvoeni bodovi na sila..Lani 46 boda imavme u 30 kolo,dobro e,pobeda i so krotone bi znacelo definitiven pomin na krizata ,kaj sekoja ekipa se desava takov pad.Imame posirok roster sega,nemame diskvalifikuvani ni povredeni,samo nadobro moze da ide rabotata
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.643
Поени од реакции
9.231
Мене Томори не ми беше лош. Имаше две-три интервенции кои некако излегоа несмасни.

А пас играта не му е посилна страна како на Калулу. Кој знае да се реши на некоја интересна опција. Кај овој е најчесто пас до најблизок.

Но, се кога ќе се земе, мислам дека Томори треба да има предност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom