Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.646
Поени од реакции
6.522
Procitav negde deka Kostakurta izjavil deka Benaser i Calhanoglu se povazni od Ibra za timot.
Sto mislite ?
Сега веројатно да, посебно кога се работи за квалитетот на играта. Но, не верувам дека ќе дојдеше Милан толку бргу до тука да не беше Ибра. И не мислам само на победнички менталитет, многу придонесе со негово фудбалско знаење. По мене тоа се гледа и сега, иако не е во најдобра форма.

Во секој случај, никако не е избор или-или помеѓу Ибра и Хакан/Бенасер па да се форсира овој муабет, кој што доминира и во овој фан клуб.


Супер е што и тројцата се квалитетни, играат на различни позиции и можат да играат заедно. Сите други муабети се непотребни.

И не треба да се скока веднаш кога некој од нив ќе биде искритикуван или да биде бранен по секоја цена. Како што беше бранен Тео. Иако е топ фудбалер и многу ми е мило што е во Милан, си има фалинки кои знаат скапо да чинат (имам впечаток како да се подобрува дефанзивно). Хакан имаше сезонава еден период, таму после дербито со Интер, кога не беше на највисоко ниво. Сега е Ибра, утре може да биде Бенасер. Овој веројатно ми е најомилен во овој Милан и некогаш непотребно го имам критикувано.

Но, во каква и да се форма, колку некогаш и да не им оди, ова се фудбалери што прават разлика и секогаш е добро да ги има на терен. А дали денес ќе биде најдобар Петко или Станко, не ми е важно, посебно што и кога не се најдобри влијаат доста на играта и резултатот.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
444
Поени од реакции
596
Да секако....бидејќи семоќните Беневенто ако даеа гол ќе издржеа да не примат 6 гола до крај...многу ни помогнаа судиите...ако не беа тие не знам како ќе се справевме со фудбалската сила Беневенто
Зошто да предвидуваме, нека свирне па ќе видевме како ќе се движеше утакмицата.
А @Syn кај виде пола метро надвор не ми е јасно, абе уствари јасно ми е вие интерашите сте толку слепи за својот тим а обратно на тоа за противниците тоа чудо.
Вас ве боли и плачете за пеналите на Милан зошто не го очекувавте Милан за конкурент туку Јуве. Годинава Јуве слаб и таман се понадевавте кога тоа се разбудил лавот во европскиот фудбал и почнаа да ви се тресат гаќите.
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Сега веројатно да, посебно кога се работи за квалитетот на играта. Но, не верувам дека ќе дојдеше Милан толку бргу до тука да не беше Ибра. И не мислам само на победнички менталитет, многу придонесе со негово фудбалско знаење. По мене тоа се гледа и сега, иако не е во најдобра форма.

Во секој случај, никако не е избор или-или помеѓу Ибра и Хакан/Бенасер па да се форсира овој муабет, кој што доминира и во овој фан клуб.


Супер е што и тројцата се квалитетни, играат на различни позиции и можат да играат заедно. Сите други муабети се непотребни.

И не треба да се скока веднаш кога некој од нив ќе биде искритикуван или да биде бранен по секоја цена. Како што беше бранен Тео. Иако е топ фудбалер и многу ми е мило што е во Милан, си има фалинки кои знаат скапо да чинат (имам впечаток како да се подобрува дефанзивно). Хакан имаше сезонава еден период, таму после дербито со Интер, кога не беше на највисоко ниво. Сега е Ибра, утре може да биде Бенасер. Овој веројатно ми е најомилен во овој Милан и некогаш непотребно го имам критикувано.

Но, во каква и да се форма, колку некогаш и да не им оди, ова се фудбалери што прават разлика и секогаш е добро да ги има на терен. А дали денес ќе биде најдобар Петко или Станко, не ми е важно, посебно што и кога не се најдобри влијаат доста на играта и резултатот.
Taka e vo pravo se soglasuvam
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.176
Поени од реакции
3.987
Procitav negde deka Kostakurta izjavil deka Benaser i Calhanoglu se povazni od Ibra za timot.
Sto mislite ?
Многу фактори се битни за тоа каде е Милан сега,пред се Малдини и управата,Пиоли кој очигледно знае како да работи со искусните играчи и со младите деца,Ибра кој го крена менталитетот на тимот.Многу очигледно е дека Хакан,Кесие и Бенасер се премногу битни играчи за играта на Милан,но за сега некако со тимска игра и залагање на сите играчи,понекогаш и на мускули продолжуваме со позитивни резултати.
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Многу фактори се битни за тоа каде е Милан сега,пред се Малдини и управата,Пиоли кој очигледно знае како да работи со искусните играчи и со младите деца,Ибра кој го крена менталитетот на тимот.Многу очигледно е дека Хакан,Кесие и Бенасер се премногу битни играчи за играта на Милан,но за сега некако со тимска игра и залагање на сите играчи,понекогаш и на мускули продолжуваме со позитивни резултати.
Mene mi e strav ako ne zavrsime pomegju prvite 4. Ke propadne se vo voda .
Iako veruvam deka ke bideme top 4
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.808
Поени од реакции
39.894
Па затоа треба да се победат следните две полесни се, за да има право на кикс на дерби натпревари. Губење бодови со вакви екипи и се намалува разликата со 5то место.
Сега фали се онаа форма што ја имаа од јули до ноември.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.176
Поени од реакции
3.987
Mene mi e strav ako ne zavrsime pomegju prvite 4. Ke propadne se vo voda .
Iako veruvam deka ke bideme top 4
Среќа сега бламажите на Ибра на последниве две утакмици немаа голем негативен ефект,само се плашам дека понатаму неговите испади нема да не чинат премногу.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
444
Поени од реакции
596
Среќа сега бламажите на Ибра на последниве две утакмици немаа голем негативен ефект,само се плашам дека понатаму неговите испади нема да не чинат премногу.
За каков испад правиш муабет? Промашил пенал и што? Човекот има дадено 12 гола од никакви ситуации, го крена тимот за 100%, направи чопор од гладни волци кои трчаат 90минути за разлика кога до пред година ипол неможеа јако полувреме да изиграат и во 60та минута паѓаа како Кастиљехо. Те молам немој да бидеш Миле Паника на секој лош потег, нормално е и он е жив човек не е робот и секој потег не му е смислен унапред. Он е човекот што направи ментално силен тим, да веруваат дека можат да го победат секој тим. Пред тоа кога одеа на мочање не беа сигурни дали ќе го најдат.
Греота е да наоѓате кривец у Ибра и ја би му ги дал сите пенали до крај доколку он се осеќа дека може и сака да шутира.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.176
Поени од реакции
3.987
За каков испад правиш муабет? Промашил пенал и што? Човекот има дадено 12 гола од никакви ситуации, го крена тимот за 100%, направи чопор од гладни волци кои трчаат 90минути за разлика кога до пред година ипол неможеа јако полувреме да изиграат и во 60та минута паѓаа како Кастиљехо. Те молам немој да бидеш Миле Паника на секој лош потег, нормално е и он е жив човек не е робот и секој потег не му е смислен унапред. Он е човекот што направи ментално силен тим, да веруваат дека можат да го победат секој тим. Пред тоа кога одеа на мочање не беа сигурни дали ќе го најдат.
Греота е да наоѓате кривец у Ибра и ја би му ги дал сите пенали до крај доколку он се осеќа дека може и сака да шутира.
Тоа е проблемот тој мисли дека е Господ и ќе сака да шутира ама тоа ќе не чини.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.402
Поени од реакции
4.367
Среќа сега бламажите на Ибра на последниве две утакмици немаа голем негативен ефект,само се плашам дека понатаму неговите испади нема да не чинат премногу.
Ti ne svakjas deka ako ne igra kolku pomalce golovi ke dademe? Penalite da, se slozuvam deka treba Kessie sa gi sutira ali sto igra dobro i na sebe povlekuva dosta igraci da imaat Leao i Rebic prostor e tocno..prvo izigraa perfekto i vcera so visok presing..vtoro malce padnaa a i Pioli treba porano da reagira so izmenite..sega koga imame i dobra klupa on ne pravi da ja koci igrata. Hauge, Meite i Barbikata bea na klupa mozese da smeni nekoj..za Ibra znaeme deka nema muda sa go smeni.

Sega malive site mora da gi pobedat koga se vrakja i Hakan.

Calabria nikoj ne go pofali..iskina vcera, najdobar beshe. Napredna dosta sezonava, zasluzuva 2ka da nosi :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.176
Поени од реакции
3.987
Ti ne svakjas deka ako ne igra kolku pomalce golovi ke dademe?
Очигледно не си ги гледал Милан кога играа без Ибра.
Ибра кога не играше Милан на 15 утакмици има 11 победи,3 нерешени и еден пораз од Јуве со 32 дадени гола и 18 примени.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.402
Поени од реакции
4.367
Очигледно не си ги гледал Милан кога играа без Ибра.
Ибра кога не играше Милан на 15 утакмици има 11 победи,3 нерешени и еден пораз од Јуве со 32 дадени гола и 18 примени.
Haha sekako deka gi nemam gledano..
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.946
Поени од реакции
2.569
Очигледно не си ги гледал Милан кога играа без Ибра.
Ибра кога не играше Милан на 15 утакмици има 11 победи,3 нерешени и еден пораз од Јуве со 32 дадени гола и 18 примени.
Ги гледавме без Ибра. Во 7 сезони најдобар успех 5 место ете така играа без Ибра. Не се бламирај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom