Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
А па и пеналите Кеси што ги шутира.. Вчера лесно можеше да му ја фати, многу лежерно ги шутира. Дај му на Кјаер, ладнокрвно ги пука.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Зошто да предвидуваме, нека свирне па ќе видевме како ќе се движеше утакмицата.
А @Syn кај виде пола метро надвор не ми е јасно
ne ti e jasno zaso ne ja vide var snimkata od taa situacija, a ja dadoa posle 5 min za da ukazat na toa deka gleale var za toj sporen moment so stopiran kadar kade e faulot. I sudijata na inzagi mu priznal deka imalo faul, ama nadvor od sesnaesterec. Ako uste ne ti e jasno lesno internetot ke ti razjasni.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
ne ti e jasno zaso ne ja vide var snimkata od taa situacija, a ja dadoa posle 5 min za da ukazat na toa deka gleale var za toj sporen moment so stopiran kadar kade e faulot. I sudijata na inzagi mu priznal deka imalo faul, ama nadvor od sesnaesterec. Ako uste ne ti e jasno lesno internetot ke ti razjasni.
имало фаул а он на 3 метри позади и мавта со рацете како да нема, ејј колку си умен ти, како ти одговара така. Што е битно каде е фаулот, ако е фаул е фаул, излага сам со голман класичен црвен ти е тоа ако не е пенал, а да ве барам по интернет нема потреба тоа е ваша работа - плачење за пеналите . Судењето во купот да не го спомнувам.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
имало фаул а он на 3 метри позади и мавта со рацете како да нема, ејј колку си умен ти, како ти одговара така. Што е битно каде е фаулот, ако е фаул е фаул, излага сам со голман класичен црвен ти е тоа ако не е пенал, а да ве барам по интернет нема потреба тоа е ваша работа - плачење за пеналите . Судењето во купот да не го спомнувам.
Abe ja dadoa var snimkata i bolja potvrda od toa nema, sto se gubis, penal za faul nadvor od sesnaestrec ne se dava. Proveri si ubavo vaka izmisluvas nesto sto ne se desilo. Glupo e voopsto diskusija za ova da se razviva i debatira, a i temava ne e za toa. Teraj ako mislis deka bilo penal i ponataka, ne znam sto da ti kazam.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.766
Поени од реакции
13.416
А па и пеналите Кеси што ги шутира.. Вчера лесно можеше да му ја фати, многу лежерно ги шутира. Дај му на Кјаер, ладнокрвно ги пука.
Кеси ги шутира како Левандовски, цело време гледа во голман и чека негова реакција и шутира во последен момент. Вчера голманот тргна во негова десна страна и Кеси ја шутна право. И џабе што голманот беше блиску, кога веќе беше на "крива нога".

А за пеналите сум ма страна на сектата на Саше, не ги подржувам од сектата ИбраБог. :) Кога игра Хакан, тој треба да ги шутира. Ибра е под притисок, Кеси знае да шутне, што вели дедо ми "шалабајзерски", а Хакан не само што има добар шут, туку е и смирен, одговорен човек, не изведува многу. Не за џабе земал жена од негово село, а не таму некоја старлета. :)
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Кеси ги шутира како Левандовски, цело време гледа во голман и чека негова реакција и шутира во последен момент. Вчера голманот тргна во негова десна страна и Кеси ја шутна право. И џабе што голманот беше блиску, кога веќе беше на "крива нога".
Па тоа е проблемот, лесно може да му ја фати со нога пошто у средина беше. И претходните пенали млако ги шутира. Ако му ја погодат странаѕа. Башка и него му фатија некој пенал мислам. Затоа треба некој со силен и прецизен шут. И да му ја погоди страната, да не може да ја одбрани.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Abe ja dadoa var snimkata i bolja potvrda od toa nema, sto se gubis, penal za faul nadvor od sesnaestrec ne se dava. Proveri si ubavo vaka izmisluvas nesto sto ne se desilo. Glupo e voopsto diskusija za ova da se razviva i debatira, a i temava ne e za toa. Teraj ako mislis deka bilo penal i ponataka, ne znam sto da ti kazam.
 

Attachments

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Kriminalna partija na Theo.
Pak uste se cudi zosto ne go vikaat za Francija?!
Do koga so vakvi izleti kako slepo pile na svoja povolina so glavata vo zemja? Vo moment koga vlegoa Benanser i Manzudkic za da ja umrtvat igrata na 0-2 i go zemavme posedot,on gi vraka vo zivot. Vakvi izleti moze pominuvaat protiv Spezia i Crotone,ali silna ekipa vo Liga na Sampioni ne ti prostuva.Nastrana toa sto sekoj podobar igrac go naprai magare. A ima ogromna pomos od Rebic.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Пак се глупираш. Галијани не е веќе тука скоро поише од 5 години...
Бродот почна да тоне кога ги продаде Ибра и Силва и почна да ги купува Бакаје Траоре,Констант,Поли,Дидач Вила,Бирса и остали и со побратимот го доведоа Милан во многу тешка ситуација да неможат 10 години да се опраат.
Али незнам што ти требаше сега да се навраќаш во минатото гледај ја сегашноста.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.048
Поени од реакции
654
Донарума кој толку го сака Милан , барал плата од 10 мил и клаузула да биде 30 мил во случај да не иде Милан ЛШ , знам дека овие се барање на неговиот агент , но во времето на Малдини и дружината немал ни преговори ни агенти , дај папир стај попис .
Исто и Хакан барал 5 мил,после нив ке дојде Тео , Бенасер , Кесие и ред други со исти барање
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Платата е ок, клаузулата не е. Ако е вистина и ако опстои на тоа барање треба да се измаршира заедно со Раиола.
Платите треба да растат напоредно со игрите и пласманот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тео, Кесие, Бенасер нема да играат на минималец цела кариера. Ќе се зголемат платите од следна сезона ако фатат ЛШ и ќе добијат побогати договори.
Пред некоја сезона платите беа 115 мил, а сега се 90 мил.

За ова со клаузулата се пишува од почеток на сезона.
Не знам колку му одговара да има клаузула од 30 мил и од таа сума да нема никаков процент. Подобро нека стават 100 мил и 30% ќе има за него ако се бара да има таква клаузула.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom