Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.783
Поени од реакции
1.582
Степени са де, ме разбравте :icon_lol:
Затоа ти реков поарно да останат проценти него степени. 360 степени значи нема промена на миндсет, пак на иста позиција. 180 степени е диаметрално спротивна позиција од почетната :D

"....A circle has 360 degrees, so a 180 degree change (being half of 360 degrees) means you're now headed in the exact opposite direction. If you made a 360 degree change you would be heading in the exact same direction as when you started. ..."
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
По една утакмица во куп суспензија и за ибра и за лукаку
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.000
Поени од реакции
7.792
Колку се сериозни приказниве за Даглас Коста?

Стварно е имбецил ама има освоено три пати Сериа А и би ни бил од помош посебно поради тоа што сме утепани на десно крило.

Башка и фали бразилец во екипава, да не ти се верува дека Дуарте беше последен бразилец во екипава.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
А Кјаер ја обнови истата повреда?:cautious:
Ау не знам искрено која повреда
Иначе Чалхан е негативен во состав е за утре
Колку се сериозни приказниве за Даглас Коста?

Стварно е имбецил ама има освоено три пати Сериа А и би ни бил од помош посебно поради тоа што сме утепани на десно крило.

Башка и фали бразилец во екипава, да не ти се верува дека Дуарте беше последен бразилец во екипава.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja iskreno ne veruvam deka ke dojde use nekoj igrac do kraj na transfer periodov ps. Hakan ne e povikan za utre
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.176
Поени од реакции
3.987
Probable Milan XI vs Bologna(4-2-3-1): Donnarumma; Calabria, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Castillejo, Leao, Rebic; Ibrahimovic
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.808
Поени од реакции
39.894
Може утре да го додадат и Хакан на листата.

Веста за Даглас Коста е Тутошит ниеден новинар нема потврдено.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.371
Поени од реакции
653
Probable Milan XI vs Bologna(4-2-3-1): Donnarumma; Calabria, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Castillejo, Leao, Rebic; Ibrahimovic
Podobro so Krunic da pocne na trequarista ima igrano na taa pozicija,ova Leaovo ke zaebe milion akcii osecam.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.176
Поени од реакции
3.987

Скептик сум околу Томори но ќе има шанси да ме разубеди,ако не се лажам до сега Ибра,Ребич и Леао не играле заедно,ме интересира како ќе функционираат.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.644
Поени од реакции
27.590
Не верувам одбраната да е проблем од проста причина што Болоња нема богзнае колку да напаѓа и да притиска. Правиот проблем е позицијата на Хакан што не е асално покриена и ќе мора тој дел од теренот да се прескокнува за да се дојде до шанса за гол.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.402
Поени од реакции
4.367
Barrow и Orsolini може да го врти Тео али во никаква форма се..Кјаер пак повреден.
Томори има шанса со добри натпревари да го искористи ова, овака со Леао полушпиц а лево Ребич е офанзивно доста и очекувам 2-3 да им дадат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom