Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Боље Пато него ли било кое ѓубре од Јувентус.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И Манџукич е без клуб, ама за нас покорисен. Помага и во дефанзива, игра крило, напад.

Пато и не знам колку е способен да игра европски фудбал.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.049
Поени од реакции
656
Ova so Manza e golema greska barem spored mene ,bez igranje fudbalod 2019 , moze da go usporat razvivaneto na Leao , no ova moze da dokaze deka Ibra ne moze vise kondiciski vakov pekolen futbal
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
Јас сум за Манџукиќ пред Пато. Иако тоа за што сум за него, кој знае дали може да го пружи на овие години и тоа сега после пола година без професионален фудбал.

А од двајца млади талентирани (средина и одбрана), од кои што се очекува нешто, дојдовме до тоа да се доведе некој да изигра кога ќе е зор (мислам на овие од Торино и Челзи) и кои ќе се тука само неколку месеци и веројатно нема да ги откупат (што е добро).

Но, и летово вака испуштија некој фудбалер, а еве и сега. Разбирам јас и криза и желба да не се преплатува, но која е целта да бараш таленти, да скаутираш и да не ги земеш, затоа што си убеден дека вредат некој милион помалку? А и тие имиња се вртат уште од летниот преоден рок, што значи и дека нема некои други поталентирани, а за кои се спремни да платат повеќе.

А допрва следи голем проблем со напаѓач... Колку и повеќе моментално да имаме проблем со средина и одбрана, најмногу поради повреди, може веќе од следната сезона најголем проблем да биде нападот. И не мислам само за тоа кој ќе биде место Ибра, мене ни крилата не ми влеваат премногу надеж, посебно ако тие треба да вршат поголема работа при креација во напад место Ибра. И не ми ги давајте овие натпревари без Ибра како пример, затоа што и тука се гледа ограниченоста на скоро сите крила.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.054
Манџо со две раце го потпишувам ако е договор на 6 месеци. Денес повеќето сериозни новинари изјавија дека овој дал зелено светло за трансфер во Милан. Проверен играч е, сигурно ќе има огромен импакт, да скрпариме додека го имаме моментумот. За следна сезона посекако ќе мора нов шпиц, Коломбо очигледно треба да оди на челичење (ако воопшто има нешто во дечково).
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Играч на Челзи од старт се знае дека нема да биде откупен поради висок откуп, а Меите за тие пари е само замена за Кесие и нема причина да не биде откупен за 7-8 мил.

Белоти треба да е главна цел за на лето. Редно е да замине од Торино.

Ако за Меите и Манџукич се потрошат 1 мил, тогаш за дефанзивец треба да имаат поголем буџет, а пак и е многу и не сакаат да претплатат или чекаат некоја прилика како Тонали.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ако за Меите и Манџукич се потрошат 1 мил, тогаш за дефанзивец треба да имаат поголем буџет, а пак и е многу и не сакаат да претплатат или чекаат некоја прилика како Тонали.
Приликата ни се деси со златното дете Калабрија.
Меите не верувам дека ќе го откупат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
Играч на Челзи од старт се знае дека нема да биде откупен поради висок откуп, а Меите за тие пари е само замена за Кесие и нема причина да не биде откупен за 7-8 мил.

Белоти треба да е главна цел за на лето. Редно е да замине од Торино.

Ако за Меите и Манџукич се потрошат 1 мил, тогаш за дефанзивец треба да имаат поголем буџет, а пак и е многу и не сакаат да претплатат или чекаат некоја прилика како Тонали.
Тие за дефанзивец кој треба да биде иден првотимец не сакаат да дадат повеќе од 15 милиони, за млад талентиран играч од среден ред не сакаат да дадат повеќе од 5 милиони, али немало причина да не откупат тогаш веќе 27 годишен фудбалер кој е резерва во Торино и кој треба да биде четврта опција за вкупно скоро 10 милиони!? :)

Мислам дека и Газидис нема да дозволи да биде откупен, без разлика што тие пари може од Круниќ да да ги заработат... Единствено ако не покаже нешто екстра.

А и прво да видиме што фудбалер е, па потоа да правиме муабет дали има причина да го откупат или не.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Јас сум за Манџукиќ пред Пато. Иако тоа за што сум за него, кој знае дали може да го пружи на овие години и тоа сега после пола година без професионален фудбал.

А од двајца млади талентирани (средина и одбрана), од кои што се очекува нешто, дојдовме до тоа да се доведе некој да изигра кога ќе е зор (мислам на овие од Торино и Челзи) и кои ќе се тука само неколку месеци и веројатно нема да ги откупат (што е добро).

Но, и летово вака испуштија некој фудбалер, а еве и сега. Разбирам јас и криза и желба да не се преплатува, но која е целта да бараш таленти, да скаутираш и да не ги земеш, затоа што си убеден дека вредат некој милион помалку? А и тие имиња се вртат уште од летниот преоден рок, што значи и дека нема некои други поталентирани, а за кои се спремни да платат повеќе.

А допрва следи голем проблем со напаѓач... Колку и повеќе моментално да имаме проблем со средина и одбрана, најмногу поради повреди, може веќе од следната сезона најголем проблем да биде нападот. И не мислам само за тоа кој ќе биде место Ибра, мене ни крилата не ми влеваат премногу надеж, посебно ако тие треба да вршат поголема работа при креација во напад место Ибра. И не ми ги давајте овие натпревари без Ибра како пример, затоа што и тука се гледа ограниченоста на скоро сите крила.
Za napadot dogodina tuka e Leao,ako prodolzi vaka pozitivno da se razvie ke posluzi i kako klasicna 9-ka.Sepak se nadevam deka Torino ke ispadne ,i Belotti za 25-30 mil ke go zememe , i taka toj e nas covek,od dete naviva za
Milan..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom