Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.653
Поени од реакции
39.582
Дресовите се од 90 евра па нагоре, а затоа ќе имаш и царина и ддв. Ќе испадне најмалку 200 евра.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.653
Поени од реакции
39.582
Баш сега го гледав смешниот пенал на Белоти и проверив договорот му е до 2022 година.

Мора да се прати ситуацијата со него и дали има намера да продолжи во Торино, да се прибере за џабе. Добар во воздушни дуели, а знае да задржи топка.
Нормално тука е и Икарди, ама ќе кошта повеќе и курва агент.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.339
Поени од реакции
3.054
Icardi ti e sovrsen igrac za vaa ekipa na Milan. Ako dojde kje se ubie od golovi davanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.988
Поени од реакции
7.761
Јас не гледам потреба од Икарди. Да, ни треба напаѓач, ама не иде толку пари да заробиш на играч што не е со лидерски способности како Ибра.

Веќе ако се даваат пари и за трансфер и за плата треба подобар избор да се направи.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
309
Поени од реакции
429
Дресовите се од 90 евра па нагоре, а затоа ќе имаш и царина и ддв. Ќе испадне најмалку 200 евра.
Јас кога го купив дресот беше 75 е, со шипинг преку UPS искочи 113 е зборам за 2010 ;)а ако до сега се сменило нешто ќе одии таа цена ако не за 130/40 ќе го има на врата ...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.760
Поени од реакции
2.242
Ах овој Ибра само да му наштети на Милан. Иначе биваше ли најлошиот превод да го избереш?


“At the end of the season let’s see how I am, I don’t want to block Milan in a negative situation. One year at a time, but if I continue like this I say to Paolo: ‘If you don’t sign me for another year, I won’t play anymore’.”
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.191
Поени од реакции
33.812
Јас не гледам потреба од Икарди. Да, ни треба напаѓач, ама не иде толку пари да заробиш на играч што не е со лидерски способности како Ибра.

Веќе ако се даваат пари и за трансфер и за плата треба подобар избор да се направи.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako na primer?

Jas mislam deka ke gledaat da ja izbegnat rizicnata varijanta so nekoj ala Pjontek poso se zaebaa epten so nego.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.076
Поени од реакции
3.867
Може треба да пробаат во Јануари да го земат Милик,веќе покажа дека знае да игра во Италија но сега нема да зависиме од него таман да си ја врати формата до лето.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.473
Поени од реакции
17.851
Ако се курчи турчинов нека пробаат Ериксен да го земат за ситниш некој, Контехехехе и онака не го сака :icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.076
Поени од реакции
3.867
Му угодија на Ибра ќе му угодат и него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom