Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.660
Поени од реакции
3.374
Ериксен 7,5 милиони зема подобри 5 да му дадат на Хакан.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.826
Поени од реакции
22.557
Хакан му дужи на Милан три години неизигран фудбал и не треба да бара повеќе пари од тие што ги зема.
Во спротивно, ја бар немам проблем да се пушти да си оди ако бара повеќе, а верувам на иста линија се и другите што сме од раководството, Малдини, Газидис и Рики Масара. :cool:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.660
Поени од реакции
3.374
Друже без Ибра ни пикчер ни курац ќе имавме сега.
А сега ако не успеат да се договорат за продолжување на договорите на Хакан,Кессие,Ромањоли и Донарума тим нема да имаме само курац.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.090
Поени од реакции
33.244
А сега ако не успеат да се договорат за продолжување на договорите на Хакан,Кессие,Ромањоли и Донарума тим нема да имаме само курац.
Bash radi Ibra i toa shto imame vakov period i sme vo moznost za LS imaat sansi da potpisat novi dogovori, posebno so Gigio, bidi seriozen malce.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.427
Поени од реакции
2.057
А сега ако не успеат да се договорат за продолжување на договорите на Хакан,Кессие,Ромањоли и Донарума тим нема да имаме само курац.
Платата на Донарума нема врска со Ибра. И да го немавме Ибра исто ќе бараше. Исто и за Ромањоли, Раиола им е а агент, исто како на Ибра и баш ради тоа и ќе потпишат нови договори.

Едино Чаноглу бара поише ради платата на Ибра али мислам дека и самиот е свесен дека ако си оди у ниедна серизона екипа нема да игра на таа позиција како сега у Милан.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.660
Поени од реакции
3.374
Платата на Донарума нема врска со Ибра. И да го немавме Ибра исто ќе бараше. Исто и за Ромањоли, Раиола им е а агент, исто како на Ибра и баш ради тоа и ќе потпишат нови договори.

Едино Чаноглу бара поише ради платата на Ибра али мислам дека и самиот е свесен дека ако си оди у ниедна серизона екипа нема да игра на таа позиција како сега у Милан.
Се надевам дека си во право.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.208
Поени од реакции
1.391
You are not seeing the bigger picture.
Кој big picture? Да не беше ибра сеа 10ти ќе бевме ќе се мачевме и ќе мораше играчи да продаваме. Твојот Хакан уште ќе беше очај ко што и беше пред да дојде ибра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom