Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Neka si ide, Madjarot od Salzburg neka go zemat i neka krsi glava
Големи пари за трансфер на дефанзивец и напаѓач треба да фрлат,Собозлаи испод 30 милиони нема да биде,тоа се пари што неможат да си ги дозволат.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Големи пари за трансфер на дефанзивец и напаѓач треба да фрлат,Собозлаи испод 30 милиони нема да биде,тоа се пари што неможат да си ги дозволат.
Сзобозлаи има 25м откупна клаузула која иако продолжи договор сега е се уште активна.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Пишете ја 1 за вечер,Лил имале земено некоја позајмица од Елиот Менаџмент што треба да ја вратат.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Да видиме кој ќе се покаже од Лил па да го пазарат во Јануари.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Пред почеток на сезона воопшто немаа доверба во Калабрија и Конти па сега имаме 4 десни бекови,Калулу тешко дека нешто ќе го видиме да изигра.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.442
Поени од реакции
5.399
Пред почеток на сезона воопшто немаа доверба во Калабрија и Конти па сега имаме 4 десни бекови,Калулу тешко дека нешто ќе го видиме да изигра.
Кј го убаци моабетов у сред утакмица...




Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Овие шпанските фудбалери како да се клонирани...Сусо , Кастилејо, како да се сијамски браќа...Крунич исто многу слаб, а пеналот на Ромањоли воопшто не треба да се суди, ама и овој па во 16 метри, рака во грб му држи (нормално противникот ќе го искористи моментот да симулира пенал)...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Како не треба да се суди? Во скок е играчот, а овој му е позади грб и плус раце.
Мек пенал, идиотски, аматерски. Кјаер е ок, ама му треба подобар партнер. Со Бонучи беа добар тандем, најдобра сезона му беше тоа.

Ибра има да го изеде Кастиљехо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom