Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.980
Поени од реакции
1.721
Нејќам да ви кршам филм, не знам дали знаете ама Тео е прилично многу глупичок, и во Реал дури беше имаше некои вакви изјави и курчења кои на крајот му се одбија од глава и после тоа служеше само за потсмев :)
Инаку честито за Ребич играчиште зедовте, ептен сакав да дојде во Атлетико, ќе легнеше кај Чоло и тоа како.
Мaлиoв е уствaри шкoлa нa Атлетикo Мaдрид?
Глуп не глуп плaтен е дa му прaви кoнкуренцијa нa Рикaрдo Рoдригез бидејќи oвoј мнoгу лaбaвo игрa нa левaтa бекoвскa пoзицијa.
Се нaдевaм декa си вo прaвo зa Ребич бидејќи oчaјнo ни требaaт дoбри и квaлитетни игрaчи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
4.858
Поени од реакции
3.826
Мaлиoв е уствaри шкoлa нa Атлетикo Мaдрид?
Глуп не глуп плaтен е дa му прaви кoнкуренцијa нa Рикaрдo Рoдригез бидејќи oвoј мнoгу лaбaвo игрa нa левaтa бекoвскa пoзицијa.
Се нaдевaм декa си вo прaвo зa Ребич бидејќи oчaјнo ни требaaт дoбри и квaлитетни игрaчи.
Да, од школата на Атлетико е ама не доби шанса да заигра за нив, за првиот тим, иако се најде еднаш на листата на повикани играчи.
Важеше за талентиран играч и има потенцијал ама во главата е менте, фамилијарна мана му е тоа, само што Лукас се посвети повеќе на тренинзи и фудбал додека овој беше фрлен повеќе на журки во Марбеља :)
Во Алавес беше животиња и се зачудив Атлетико кога се откажа толку лесно од него и го продаде во најголемиот ривал.
Од тогаш кариерата му отиде надолу, не се изнаигра во Реал и нормално Марсело игра на негова позиција, исто и во Сосиедад не покажа кој знае што.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.980
Поени од реакции
1.721
Да, од школата на Атлетико е ама не доби шанса да заигра за нив, за првиот тим, иако се најде еднаш на листата на повикани играчи.
Важеше за талентиран играч и има потенцијал ама во главата е менте, фамилијарна мана му е тоа, само што Лукас се посвети повеќе на тренинзи и фудбал додека овој беше фрлен повеќе на журки во Марбеља :)
Во Алавес беше животиња и се зачудив Атлетико кога се откажа толку лесно од него и го продаде во најголемиот ривал.
Од тогаш кариерата му отиде надолу, не се изнаигра во Реал и нормално Марсело игра на негова позиција, исто и во Сосиедад не покажа кој знае што.
Имa пoтенцијaл нo немa дa знaе дa гo искoристи и му дaвaш мaли шaнси зa светлa иднинa.
Ме рaзoчaрa мaлку,кoлку штo знaм јaс сo 20 Милиoни oвoј ни е нaјскaп трaнсфер нa левaтa бекoвскa пoзицијa вo истoријaтa нa Милaн.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
4.858
Поени од реакции
3.826
Имa пoтенцијaл нo немa дa знaе дa гo искoристи и му дaвaш мaли шaнси зa светлa иднинa.
Ме рaзoчaрa мaлку,кoлку штo знaм јaс сo 20 Милиoни oвoј ни е нaјскaп трaнсфер нa левaтa бекoвскa пoзицијa вo истoријaтa нa Милaн.
Не мора да значи, можи да се погоди кај вас, 20 милиони не се ништо за млад и талентиран играч и да не го бива ќе го шитните во Англија за слична сума.
Премногу е брз, офанзивно е јак и има снага, е сеа има нешто штом така лесно се откажаа и Атлети и Реал и Сосиедад
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.878
Поени од реакции
3.995
Reina i Borini..za na klupa da go imavme Plizzari koj sigurno nema povekje od 1m, za Borini nema kupec da najdat dodeka ne mu istece dogovor normalno nema on da si ide koga vlece vakva plata
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
Reina i Borini..za na klupa da go imavme Plizzari koj sigurno nema povekje od 1m, za Borini nema kupec da najdat dodeka ne mu istece dogovor normalno nema on da si ide koga vlece vakva plata
Зашто Плицари да дреме на клупа и да има 0 време за играње кога може на позајмица кај и да оди редовно да игра? Башка Реина е одлична опција за втор голман. Има огромно искуство и може да го научи сеуште Донарума на некои работи.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.285
Поени од реакции
480
Зашто Плицари да дреме на клупа и да има 0 време за играње кога може на позајмица кај и да оди редовно да игра? Башка Реина е одлична опција за втор голман. Има огромно искуство и може да го научи сеуште Донарума на некои работи.
Plizzari dreme na klupa i vo Livorno
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.980
Поени од реакции
1.721
Giampaolo addressed questions surrounding the formation, suggesting that the team will not play with wingers on Sunday.
“After seventy days I know how to play, the only thing I did was move Suso and centralise Castillejo.
I brought Suso closer to his natural position, but Suso can play as a trequartista, I am convinced he can do it.
“In reality we have not changed anything, we work on the same things. I can put a player in a position to express himself better in a certain role but I remain convinced that Suso can play there.”
Дaли упoрнoстa нa тренерoт ке не чини уште еднa прoпaднaт сезoнa.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
Сегде во свет сите менаџери ги пуштаат скоро одма засилувањата, добро ако не одма после едно коло ги пуштаат. Само нашиов генијалец играчи што му се више од месец дена од тим не може да ги пушти да игра на сметка на некои полуфудбалери што не ги ни играа на своја позиција.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.980
Поени од реакции
1.721
Сусo ке изигрaвa trequartista oд деснaтa стрaнa :D
Џaмпaoлo ке рaзвие нoвa ревoлуциoнернa пoзицијa крилен trequartista.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
70
Поени од реакции
34
Ако не се тепа денес Верона.. еве не знам.. леао треба да игра обавезно у прва со пјонтек напред, ако веќе запнал Сусо така да го игра нека го игра позади нив.. Пакета исто у средина мора да е . ребич нека е од клупа ептен прв меч да .. ама не знам ова денес ако не е победа не знам што да кажам..
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
French businessman, Bernard Arnault is interested in buying Milan.

The Frenchman would like to take over the club from via Aldo Rossi at the end of this season. Arnault would like to allocate just over 1 billion euros for this purpose. One of the richest people in the world would like to implement an ambitious project aimed at increasing the turnover of Il Diavolo thanks to large sponsors.

Who is Arnault?

Bernard Arnault is the owner of the Lvmh-Louis Vuitton group, which is the largest global conglomerate in the luxury goods industry and manages 70 brands. The French entrepreneur has assets estimated at 94.6 billion dollars and is the third richest person in the world just behind Jeff Besos and Bill Gates.

[Il Messaggero]
 
На врв Bottom