Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.917
Поени од реакции
1.665
Ајдееее!!!!!!
Зaр пoвтoрнo ресет ке се прaви сo уште пoбoгaт менaџмент кoј ке прaви уште пoгoлем и пoaмбициoзен прoект сo Милaн.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
Ајдееее!!!!!!
Зaр пoвтoрнo ресет ке се прaви сo уште пoбoгaт менaџмент кoј ке прaви уште пoгoлем и пoaмбициoзен прoект сo Милaн.
Не значи дека сигурно е вистина. Сепак се шпекулации а и посекако Елиот не се тука да останат на долг рок. Планот им е да донесат стабилност на клубот и после да го продадат за повисока цена. Ако не сега за 3-4 години скоро сигурно ќе се случи.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.572
Поени од реакции
14.875
Биља во прв тим:eek:. Нема појак шлајм у фаца од Џампаоло на управа кога не им ги игра новите фудбалери :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.874
Поени од реакции
3.993
Ако не се тепа денес Верона.. еве не знам.. леао треба да игра обавезно у прва со пјонтек напред, ако веќе запнал Сусо така да го игра нека го игра позади нив.. Пакета исто у средина мора да е . ребич нека е од клупа ептен прв меч да .. ама не знам ова денес ако не е победа не знам што да кажам..
Leao ke igra samo na treninzi..koj od zasiluvanjava da igra osven Benacer nema koj..a i Biglia a podobar od nego realno iako e vo godini
Автоматски споено мислење:

Тим воден он Иван Јуриќ ако не се победи им треба колективно самозапалување.

Иван Јуриќ треба да се победи макар бил и тренер на Реал
Koga Tudor ne ubi zosto da ne i Jurcevic?
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
Верона изгледа ко Барса во најдобри денови против нас. Овој шлајмов хакан во 10 мин успеа 2 пати да се лизне. Каков очобол.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.677
Поени од реакции
33.668
Калабрија и Сусо глупиот и поглупиот.
Ама важно не играат новите играчи и само кај нас нов играч не е спремен за од прва минута. Бенасер и Ребич мора да играат, а Пакета LM, а Хакан надвор.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.379
Поени од реакции
13.998
Ал Пачино не знае кј тера, ај мајка назад у Самп, им требаш
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.917
Поени од реакции
4.726
3 утакмице 3 формацие

Засилувањата на клупа, наредна па сигурно нема да добиат шанса... ќе се уиграат на тренинг ај.

пројде прво полувреме абер немаат, ни знае некој кј тера ни па шанса ебена неможат да напраат.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
НЕМАМЕ ШУТ ВО РАМКИ НА ГОЛ ПРОТИВ МОЧАНАТА ВЕРОНА СО 10 ИГРАЧИ. Мизерии. Малдини и Бобан удобно ви е на трибини?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.677
Поени од реакции
33.668
Чисто онака да се потсетиме дека овие играат со играч помалку. Напаѓачки фудбал со спори играчи од среден ред плус Сусо.

Подобар од Бенасер :icon_lol:

Biglia 1st half:

21 touches
0 dribbles
0 crosses
0 keypasses
0 tackles
1 interception
1 duel won out of 3 attempted
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.743
Поени од реакции
5.149
Абе не бива резултати со Сусо и Хакан, ама и не бива мењање формација секое коло.
Аматеризам.
 
На врв Bottom