Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.636
Поени од реакции
2.324
Neka butnat eden gol na sila, neka ima nekoj bod za Gatuzo koga ke se vrati vo dekemvri da ne e bez ic rabotava
Гaтузo е кaрaктер и нa кoленa дa гo мoлaт немa дa се врaти вo Милaн вo скoрo време,нo слушaј ми гo збoрoв негде oкoлу Нoвa Гoдинa еден oд Нестa или Oддo ке биде нaзнaчем зa нoв тренер нa Милaн.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
500
Поени од реакции
499
Очај беда и мизерија. Се тресат до крај против Верона со 10 играчи. И дај нека му каже некој на дебилов на клупа дека има 3 измени не само 1. И се надевам Малдини и Бобан се задоволни од овој фудбал. Ипак нивни избор беше.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.959
Поени од реакции
4.785
Ах бе млади ќе умремо свите ако продужат ваке, да го примевмо ова на крај ќе беше плачење а и најреален резултат

Јебем ти тренер без измени, го стае само Ребич а тој сиромав се утепа од финте праење и свака топка ја усра исто ка Кесе, цело време скисна напред и све поеба кожа му ебем.

+3 важно крај краева

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.990
Поени од реакции
4.077
+3 ali Inter ke ne unakazi slednata..igra nikakva a uste 2 izmeni ima gi cuva za drugata utakmica?

Slabo cel tim na srekja crveniot i penalot inaku katastrofa..Calabria poarno so fati crven nemozam da go gledam.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.636
Поени од реакции
2.324
Џaмпaoлo тaктички не нaпрaви уште две измени бидејќи сo тoa ќе јa нaрушеше течнaтa игрa и хaрмoнијaтa вo тимoт штo јa имaa стaртните единaесет.
Кaлaбријa ќе жaли штo немa дa игрa нa Милaнскoтo дерби нo мoже мирнo дa спие знaејќи декa Бoрини oдличнo ке се пoкaже нa тренинзите и дoстoјнo ке гo зaмени нa деснaтa бекoвскa пoзицијa.
Урби Емaнуелсoн и Кесуке Хoндa беa пoгoлеми игрaчиштa oд oвa штo се сегa Хaкaн и Сусo,нo се нaдевaм декa ке ме негирaaт нa следнaтa утaкмицa.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.157
Поени од реакции
73.478
Ne znam zaso gi cuvase izmenite Al Pacino, ali ja za takvi raboti otkaz bi daval zimi se. I Spaleti i Mancini pravea takvi idiotizmi, a i Gatuzo lani protiv Lazio. Mrtvi treneri mater im ebam nepismena.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.959
Поени од реакции
4.785
Сеа му е шансата на Конти, нека му лупнат две утакмици на Калабрија и нека докаже Конти дека и он е исти курац па на лето некако да се скинат скурца.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
487
Поени од реакции
747
Жално беше ова за гледање, не знам што правеа цело лето.
Само 3 кола поминаа, рано е да се зборува ама според досега прикажаното ова не оди на добро.
Битно зедоа 3 бода, лани на вакви гостувања еден куп киксови направија.
Џампаоло се гледа дека сака да измислува топла вода, не е ова Сампдорија.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.672
Поени од реакции
14.803
Сеа му е шансата на Конти, нека му лупнат две утакмици на Калабрија и нека докаже Конти дека и он е исти курац па на лето некако да се скинат скурца.

Сине каков црн Конти, Борини ќе игра десен бек наредна, пошто ќе има смена на формација. Ќе игра Ал Пачино 3-5-2, тоа не пробал уште.

Сусо ги губи кредите, ама би сакал Хакан барем еднаш да го видим позади напаѓач(и) па да речам дека е дупка.
Човекот не изигра една ебена утакмица на неговата природна позиција.

3 бода лапнаа вака така, па сеа со Интер ако се деси чудо господово некое па да не не отворат ко паштета па малу на ура да сврзат неколку добри текми да останат до јануар близу 4-та позиција
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.601
Поени од реакции
36.847
Сусо одамна ги изгуби кредитите, во минус е влезен. Ниеден играч толку нема добиено шанси.
Најмалку 10 пати ја изгуби топката, може и 50 пати вкупно во овие 3 натпревари.

Кесие исто лош и не е играч по мерак на Џампаоло, ама нека игра нели само Борини да не е на терен иако реално тој засега е најдобра опција.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.814
Поени од реакции
5.843
Мора исто да се спомнат и прикриеното дрво Мусачо и "новиот Ачерби а не Неста" Ромањоли. И они играат под сите нивоа и стандарди веќе со месеци (и од крајот на претходната сезона).
Многу простор оставаат, и често пати лошо се позиционирани.

Напад Леао-Пјонтек-Ребич во 4-3-2-1 формација со тек на време би биле полн погодок. Ама ги имаме Нејмар и Меси за сиротиње, кои играат на скроз неприродни позиции.

Тренеров за сега се покажа како тотален италијански просек и утка.
Незнам како планираат да фаќаат ЛШ со "една добра сезона во просечен италијански тим" тип на тренер и хаотичен, никаков ростер..
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.636
Поени од реакции
2.324
Мора исто да се спомнат и прикриеното дрво Мусачо и "новиот Ачерби а не Неста" Ромањоли. И они играат под сите нивоа и стандарди веќе со месеци (и од крајот на претходната сезона).
Многу простор оставаат, и често пати лошо се позиционирани.
Цел тим игрa кaтaстрoфaлнo нo Мусaчиo и Рoмaњoли беa едни oд пoсoлидните вo сивилoтo.

Musacchio vs Hellas Verona:

97% passing accuracy
14 duels won
3 clearances
5 blocks
6 interceptions
7 tackles won
 

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.524
Поени од реакции
1.783
Братанци што ви зборам за Калабрија? Дали молим вас му ја видовте таа глупата фаца коа го молеше судијата со тоа рачињата мртви додека чекаа одлука од ВАР заради епската глупост што ја направи во 94та минута? И кога излагаше од терен. Само среќа го спаси да не е пенал. Да може некако да го суспендираат цела сезона бе. А и ништо чудно да напраи намерно црвен картон за да не го игра дербито дека нема муда за таков притисок, све ми личи дека е таква пичка од човек.

Ал Пачино - свака част. Немаше измени за да не ја наруши концепцијата. Дека баш изгледаа како да играат 100 години заедно. Онакво осеќање помеѓу играчите одамна неам видено. Секој знаеше за секого во секој момент каде е. Чак со криви очи си додаваа. Све да им криво изнаебам! На моменти делуваа крајно аматерски. 100 години збориме дека Кеси празниот не смее никако да биде блиску до шеснаестерец. Стави го таму нека ломи на средина/назад и готово. Коа е на средина на терен играчите се одбиваат од него, трча со двајца на грб, господ не може да го падне. Синоќа 2 пати во и пред шеснаестерец падна ко покосен од еден додир со врвче на противнички кур. Тој ќе глумел и изнудувал пенали, да му ебам глупиот да му ебам.

Не можам да му ги сфатам потезиве на Ал Пачино освен ако не сака да им покаже нешто на Малдини и Бобан, да им плесне в лице, ствар што на затворено меркато е скроз безвеза да ја покушава. Све ќе разберам, ама Биља вратен од повреда пред Бенасер здрав? Зошто? Нула удел имаше Биља вчера. Се надевам дека на дербито ќе игра Бенасер, далеку поподвижен и поексплозивен играч ти треба на таа позиција о магу на фудбалските тактики. Бар така мене ми се чини, засега.

Битно 3 бода зедоа, што да речам друго. Тоа е. Идемо даље.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.041
Поени од реакции
17.958
Тоа што Калабрија ќе биде казнет две утакмици за мене е подобра вест од бодовите. Не сум нешто импресиониран ни од Конти ама он бар има изговор .
Сепак, од целиот оној циркуз на Фасоне и Мирабели и онаа вреќа со 10 неспособни говна што ги донесоа тоа проклето лето, мислам дека Родригез е најлош. Човекон игра без душа, без мотив без ништо, сака само голиот минимум да го сработи и да земе плата, друго не го интересира.
Мислев дека оваа пауза ќе се искористи за поправки и интервенции во екипата и системот, ама оноа од вчера беше срам ретко кога виден .
Мислам дека од Интер ќе јадеме 3-4 зависно од нивна воља. Независно од дербито, од тимот треба трајно да летнат Родригез и Биља и да бидат заменети од Бенасер и Хернандез, и зависно колку е во форма Бонавентура треба да стартува место Чалханоглу или Пакета, кој ете и вчера, на неговата омилена позиција беше ужасен.
 
На врв Bottom