Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.876
Навивачите треба да се засрамат и да бидат благодарни и да не дозволат да бидат манипулирани од тие што сакаат да направат удар врз управата.
@FORZA ACM треба да спречиш нова Шарена револуција.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.579
Поени од реакции
1.106
Најдобра опција е Конте, под услов да скрати барања и за плата и за состав, имаше шпекулации дека е спремен за тоа.

Де Зерби мене ми е прв пик ама тешко дека ќе го исплатат и Пиоли и него.

Лоптогеу со право реагираа навивачи, реално ништо нема направено у кариера да биде сметан како опција, освен што ќе биде послушник.

Може и ќе го бидеше ама и од клубот се криви што више унапред се знаеше дека преговараат со него и дека Пиоли ќе си оди...да немаше кртови у бекофис може и ќе го земеа.

У време на Малдини вакви шпекулации не искачаа, до крај не се знаеше по кој играч идеме а сеа......
Lopetegeu ima bideno trener na Real Madrid i Spanija sto samo po sebe e golem uspeh za eden trener,jeste samo epizodna uloga ali ima cv zad sebe.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
907
Поени од реакции
2.389
Стефано Пиоли на 238 натпревари како тренер на Милан 132-ра победа.

1.Неро Роко 241 победи.
2.Карло Анчелоти 238
3.Џузепе Виани 203
4.Антонио Бусини 170
5.Фабио Капело 161
6.Стефано Пиоли 132
7.Нилс Лидхолм 128
8 Ариго Саки 113 победи.

Неговите достигнувања засекогаш ќе бидат врежани во историјата на Милан.
Но можеби самиот си е виновен,правеше чуда со лимитиран ростер и освои титула во Серија А и стигна до полуфинале во ЛШ.
Постави многу високи стандарди и сите очекуваа премногу од него иако тоа не беше реално.
Доколку сезонава Леао не го изневери Пиоли и не изврши предавство на клубот можеби ќе беше друго но Пиоли не требаше да му верува на Леао.
Но тоа е што е,како и да е Пиоли веќе е влезен во легендите на Милан.

#PioliDid
#ForzaMilan
#GrandePioli
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.401
Поени од реакции
5.578
Саше барај психјатар, незнам што друго да ти кажам.

Баш си Саше ПиолиКлинико.

Се надевам знаеш како заврши оригиналниот Саше Поликлинико :icon_lol:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Најдобра опција е Конте, под услов да скрати барања и за плата и за состав, имаше шпекулации дека е спремен за тоа.

Де Зерби мене ми е прв пик ама тешко дека ќе го исплатат и Пиоли и него.
.
Што ќе ти го Конте со 3-5-2?
Милан нема играчи за таа формација, Леао ќе го упика напаѓач, Пулишич средина, Чуквезе аут... Едино придобивка Тео што ќе биде поофанзивн ама затоа десно капитенот...

За мене Де Зерби е чуекот, миланиста, плус убав фудбал играа и Сасуло и Брајтон со него, тек со играчи ка Милан...


... и се засилија шпекулациите за Шешко, дај нека го земат побргу аман...


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
907
Поени од реакции
2.389
Управата има проблем да одлучи кој тренер да го постави.
Кој тренер и да дојде ќе биде под голем притисок.
Сепак Пиоли постави премногу високи стандарди во Милан и премногу е тешко да се најде тренер што ќе ги потполни неговите чевли и ќе продолжи да го води Милан во нагорна линија.
Новиот тренер ќе биде линчуван од навивачите,фановите,медиумите и социјалните мрежи за секој потег и резултат и уште непоставен е осуден на пропаст и неуспех без ралика кој и да биде.
Ќе биде потребно многу трпение и благодарност од сите за процесот и работата на тренерот ако сакаме повторно да се радуваме на успесите на Милан.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.401
Поени од реакции
5.578
Што ќе ти го Конте со 3-5-2?
Милан нема играчи за таа формација, Леао ќе го упика напаѓач, Пулишич средина, Чуквезе аут... Едино придобивка Тео што ќе биде поофанзивн ама затоа десно капитенот...

За мене Де Зерби е чуекот, миланиста, плус убав фудбал играа и Сасуло и Брајтон со него, тек со играчи ка Милан...


... и се засилија шпекулациите за Шешко, дај нека го земат побргу аман...


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Незнам може ќе иде со 3-4-3 како у Челзи па Леао ќе си игра крило.

Тео би играл средина лево, десно Муса, у средина Рејндерс и Лофтус Чик.

Само ќе фали напаѓач и барем 2 бека позади.

А Сешко мене не ми се свиѓа, у мртвоно првенство не покажува нешто посебно па да го платиме 60 миљона.

За тие пари и помалку Зиркзи од Болоња ми е сто пати подобар.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.071
Поени од реакции
675
Koj trener e po vkusot na Curva sud , loso e ova , sega uste povise pritisok imat neprofessionalna uprava vo delo na Furlani .
Maldini ubava objasni sto.mu treba na edna ekipa da bide pobednicka , silna uprava koj znae sto mu treba na ekipata .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.365
Поени од реакции
46.687
Освен Мурињо и Свен Ериксон не памтам неиталијанец тренер да освоил било што.
Без многу експерименти, изборот треба да е Конте или Сари, во зависност од тоа што пара се има на располагање.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
907
Поени од реакции
2.389
Во стартните 11 секако ќе има 3-4 нови фудбалери и кој тренер и да дојде додека да ја имплементира неговата замисла и визија секако ќе поминат 2-3 сезони додека Милан почне да освојува нешто.
Следната сезона ќе има посилна конкуренција во Серија А.
Интер секако се недопирливи,Јуве спремаат ребилд и чистка на ростерот и тренерот,Де Роси се покажа полн погодок за Рома а Наполи ќе го имаат Пиоли за тренер,секако се тука незгодните Аталанта.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.071
Поени од реакции
675
Se pojaca spekulaciite za Conte , top trener no ne e za dolgi pateki , so ova uprava i tesko da tera 2 sezoni , toj so Juve pa i so Marotta ne mozese , ne pa so Furlani .
I dali Milan ima tim za formacijata na Conte , treba pak revulucija na timot .
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
907
Поени од реакции
2.389

Неговото височество Златан Ибрахимович!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.876
Флик е некако заборавен, не само од Милан.

А за мир со навивачите, само Конте. Додека во рок од година, година ипол, не биде калакурница, секој со секого да се скара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom