Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.742
Поени од реакции
1.500
Па нели за 20 мил беше достапен Олмо :pos:


Се откачија од Кутроне, Андре Силва и уште 5 играчи кои така земаа плата.
Не продадоа некој од Донарума, Ромањоли како што се пишуваше.
Тео и Бенасер се добри трансфери, Леао треба да се покаже исто и Ребич. Крунич нема да има некоја голема минутажа, ама и не е многу платен.

Со нов AM и CM би имале 9/10 ама вака 7/10
Се oткaчијa oд 5 фудбaлери сo тoa штo им истече дoгoвoрoт a зa тoa не гледaм зaслугa нa Мaлдини и Бoбaн.Бенaсер се слoжувaм декa нaјдoбaр трaнсфер зa нaс летoвo нo зaлуднo кoгa минутaжaтa ке му јa земa Биљa.
Нaјскaпoтo зaсилувaње Леao ке имa пoмaлa минутaжa oд Бoрини и Кaстилехo.
Крунич и Дуaрте ке фaтaт тoпкa сaмo нa тренинг.
Зaтoa сметaм декa немaaт пoентa трaнсфериве и не зaслужувa oвoј трaнсфер периoд преoднa oценкa бидејќи не не нoсaт нa пoвисoкo нивo oд предхoднaтa сезoнa.
Зa Ребич сеуште немaм мислење не гo знaм игрaчoт.
Дa не земеa никoј aмa дa нaјдеa квaлитетен deep lying playmaker,ке јa нaпрaвеa рaзликaтa вo тимoт oд предхoдните сезoни и тoa ке беше успешен трaнсфер периoд.
Немaме креaтивнa и дoбрa игрa веќе 7-8 гoдини сaмo зaтoa штo немaме квaлитетен deep lying playmaker.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.248
Поени од реакции
29.865

Целото интервју е во твитов, сега се е во рацете на Џампаоло и играчите.

За мене лично имаме подобар и покомплетен тим од минатата сезона, можеме да играме повеќе формации и тоа е тоа.

Очигледно дека ФФП ни е проблем кој ќе не мачи уште сезона-две но според мене добро е што имаме конечно луѓе што размислуваат во таа насока, не будали ко претходно шо претставуваа нереални приходи пред УЕФА и лупаа пари за се и сешто.

Знам дека многумина од вас сакаат Милан преку ноќ да се врати ко сериозен конкурент за ЛШ, ќе се форсира за Малдини и Бобан ама реалноста е друга - пред нас стои долг и мачен процес.

Да се надеваме дека ќе успеат да го вратат Милан кај шо треба.

 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.260
Поени од реакции
449

Целото интервју е во твитов, сега се е во рацете на Џампаоло и играчите.

За мене лично имаме подобар и покомплетен тим од минатата сезона, можеме да играме повеќе формации и тоа е тоа.

Очигледно дека ФФП ни е проблем кој ќе не мачи уште сезона-две но според мене добро е што имаме конечно луѓе што размислуваат во таа насока, не будали ко претходно шо претставуваа нереални приходи пред УЕФА и лупаа пари за се и сешто.

Знам дека многумина од вас сакаат Милан преку ноќ да се врати ко сериозен конкурент за ЛШ, ќе се форсира за Малдини и Бобан ама реалноста е друга - пред нас стои долг и мачен процес.

Да се надеваме дека ќе успеат да го вратат Милан кај шо треба.

Klipce brat koj razmisluva,sto razmisluva?? Ovoj Boban ispadna kurac na bickl.. Vo intervjuto imase izjaveno deka sakale da ja podobrat strukturata na timot so nekolku igraci,eden igrac od 100 mil ne menuval nisto.. pa dobro,siguren sum deka znae poso jadese gomna neprestano deka pred 2 god Milan potrosi 220 mil na proseci. Prosecni igraci obicno nosat prosek na tabela. Bolje da kupis dvajca trojca stvarno kvalitetni i okolu niv da probas gradis ekipa! Pak uste izjavil pre naporno mu bilo merkatoto,da videle ovie od Fifa da go skratele :pos: :pos: :pos:Poso toj uste od pocetok Juli go imase spremeno timot... seronja
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.248
Поени од реакции
29.865
Klipce brat koj razmisluva,sto razmisluva?? Ovoj Boban ispadna kurac na bickl.. Vo intervjuto imase izjaveno deka sakale da ja podobrat strukturata na timot so nekolku igraci,eden igrac od 100 mil ne menuval nisto.. pa dobro,siguren sum deka znae poso jadese gomna neprestano deka pred 2 god Milan potrosi 220 mil na proseci. Prosecni igraci obicno nosat prosek na tabela. Bolje da kupis dvajca trojca stvarno kvalitetni i okolu niv da probas gradis ekipa! Pak uste izjavil pre naporno mu bilo merkatoto,da videle ovie od Fifa da go skratele :pos: :pos: :pos:Poso toj uste od pocetok Juli go imase spremeno timot... seronja
Види јас си го кажав моето мислење за Бобан, Малдини и ова меркато, сеа ти ако моеш да оцениш дека све ова е фејл 3-4 саати откако заврши трансфер пазарот и после 2 одиграни утакмици во првенство јас искрено не можам.

56м евра имаме потрошено ова лето и за мене имаме покомплетен тим од минатата сезона и подобар тренер ама нормално ќе треба да почекаме да заврши сезонава за да можеме да кажеме кој бил во право.


Ако тебе лично ти е поокеј да хејташ сфе уше од сам старт на сезона, океј сум со тоа, твој став е тоа ама мене не ми е океј така, ја пре би почекал да видам како ќе се одвиваат работите на терен.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.742
Поени од реакции
1.500

Целото интервју е во твитов, сега се е во рацете на Џампаоло и играчите.

За мене лично имаме подобар и покомплетен тим од минатата сезона, можеме да играме повеќе формации и тоа е тоа.

Очигледно дека ФФП ни е проблем кој ќе не мачи уште сезона-две но според мене добро е што имаме конечно луѓе што размислуваат во таа насока, не будали ко претходно шо претставуваа нереални приходи пред УЕФА и лупаа пари за се и сешто.

Знам дека многумина од вас сакаат Милан преку ноќ да се врати ко сериозен конкурент за ЛШ, ќе се форсира за Малдини и Бобан ама реалноста е друга - пред нас стои долг и мачен процес.

Да се надеваме дека ќе успеат да го вратат Милан кај шо треба.

Viva la revolucion!
 

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.473
Поени од реакции
1.558
Конечно заврши ебаното меркато.

Рекапитулација - На почетокот на летото напишав дека според мене сите освен четворица во тимот (Донарума, Ромањоли, Пакета и Пјонтек) се продавливи. И дека одма би се одрекол од Сусо, османлијата, Кутроне, Кеси, ама дека не сакам да дојдеме во септември ослабнати со некоја таква продажба, а оставено ѓубре во тим као Борини, Лаксалт, Стринич и слично. Еве не во септември. Ѓубрето е само делумно исчистено, ама најважно е што не сме ослабнати за разлика од лани. Ова меркато беше недоволно квалитетно, сметам дека можеше и подобро да се изменаџира, ама очигледно се наталожени толку проблеми и говна од минатите структури што им беше видливо тешко да продаваат. А новиве ни се бизнисмени, се водат од рационалност и нема давање многу пари ако пред тоа не напраат место со продажби. Тоа е тоа. Во секој случај, мислам дека Милан има подлабок и поквалитетен ростер од минатата сезона, мислам дека има и поквалитетен тренер и треба да биде и подобар од минатата сезона.

А ние треба да сме реални. Ова ни беше трето последователно “револуционерно“ лето. Не играме ЛШ бог знае од кога, Милан сме ние, да, ама денеска други ствари се пресудни пред таа романтика. Тешко е да се бориш и да бидеш привлечен за ултра квалитетни играчи какви што ние сакаме и на какви сме навикнати (поодамна, не во последниве години) кога си во ситуација каква што е Милан моментално. Ни финансиски ни квалитативно не можеш да ги задоволиш и привлечеш. Нашата борба во моментов и оваа сезона, колку и деградирачки да ви звучи е борба за ЛШ. 4то место менува се, буквално. Голот на Бруно Алвес лани, од слободен во 94та минута за Парма - Милан 1:1, менува брдо ствари, све да му изнаебам индијанско на 45 годишниот коњ. Дај да се дочепаме до таа ебана ЛШ и убеден сум дека стварите и во меркатото драматично би се промениле.
EDeRaPpXUAUviPs.jpg

Ова е тимот на крај. Според податоците на transfermarkt, овој ростер на Милан вреди 100 милиони евра појше од оној на Рома, 220 милиони појше од ростерот на Лацио, ебани 260 милиони појше од ростерот на Аталанта и 25 милиони помалку од ростерот на Интер. Нормално, не сум луд да мислам дека тоа е пресуден показател, ама јебеш га, мора да има некакво значење и да се покаже на терен! Ајде ќе ги тргнеме Јувентус, Наполи и Интер како фаворити за Топ 3, ама Милан во ваква ситуација, нема оправдување да не е 4ти. Едноставно, во борбата за 4то место Милан мора да го валоризира тоа што има поквалитетен и поскап ростер од главните конкуренти.

И тимот не изгледа лошо иако наравно, можеше боље, сакавме боље и требаше боље. Без разлика која формација ќе ја форсира нашиот Ал, од ова на сликава мене ми бодат очи Мусачо и Калабрија, би ги заменил со Конти и мамееен Калдара (да се врати и господ да го почува). Со овој тим Милан мора да е пред Рома, Лацио, Аталанта и било кој сателит да се појави во таа борба за 4то место и за ЛШ.

Работа која се глеа и на сликава и која е и те како битна и различна оваа сезона е тоа што Милан конечно има клупа. Има длабочина за ротација и има основа на која може да се потпре. Лани ако шкрипеше нешто во средина, на клупа беа Бертолачи и Маури. Тоа не е ни пола играч. Сеа колку толку има кој да влезе, има ростер за маневрирање. Нормално, треба виша сила да не чува од повреди кои се увек ризик. Нормално, увек постои и ризик да испадне дека Пакета и не е така страшен играч, Пјонтек исто, Ромањоли да има слаба сезона, Донарума да искрши нога, ама тоа се фактори кои е безвеза да ги земаме предвид отсега и на слепо.

Од новите засилувања: Мислам дека сите го потценуваме Бенасер. Мислам и се надевам дека баш тој ќе испадне најдобриот трансфер од ова меркато, па зошто да не и од неколкуте претходни. Боље да не продолжувам со имиња, иам баксуз уста, ќе ги изгорам.

Имаме ростер од 24-25 играчи (тука рачунај влегуваат и Габиа и Антонио Донарума) што е скроз оптимална бројка имајќи предвид дека играме само Серие А. Има по двајца играчи за секоја позиција и само ЕДЕН играч за сите позиции на светов и веков. Лорд Фабио мадафака Борини. Имам впечаток дека колку и да сме ние кивни, љути, накурчени, изморени од бламажи и лоши резултати, желни за Милан назад каде што припаѓа, ова е конечно разционално и колку толку плански граден тим. Бар има некакво правило, некаква визија, немаше преплаќања, немаше панични купувања, немаше високи плати за бош играчи и слично. Да, има уште за чистење од ѓубрето и огромен простор за апгрејд на оној тим на сликата погоре, ама тоа е резултат на старите направени бељи и глупости.

Според мене, со овој состав, 4-3-2-1 е најдоброто решение за Милан. Па ај, можда таа “божиќно дрво“ формација, толку мила на Анчелоти на времето, ќе ни донесе и добра среќа.

Само се надевам дека Милан и Џампаоло нема да бидат робови на еден/двајца играчи во овој тим. Нема прилагодување на играч, нема Милан таква класа играчи во моментов за да менуваме формации и да прилагодуваме игра само на некого (хинт: Сусо). Долга е сезоната, Милан е поквалитетен од лани, ЛШ пак е фокус и и те како достижна. Ако можеше Милан лани да е толку блиску, нема зошто да не може овојпат конечно да се врати таму. А после, убеден сум, се ќе биде различно.

Меркатото заврши, секојдневното пречесто рефреширање на твитер и миланњуз заврши, замарањето со трансфери, математики и финансии заврши, сеа е време и нашиот Џеф Безос (најплатениот ЦЕО во Европа, Газидис) да покаже и за што друго е донесен, тука мислам и на некој нов спонзор, комерцијален договор и слично и сеа е време и Малдини и Бобан и Масара и Монкада да се фатат за работа во планирање на следни потези, скаутинг, следни мерката и слично.

А сеа, дајте ни фудбал, све да ви изнаебам! Конечно да се бавиме само со фудбал, да глеаме фудбал и да навиваме. Бар до јануари, наравно.

И на репрезентативнава пауза све да и изнаебам! Нешто што мрзам највише, репрезентации коа ја сечат сезоната! Све им мртво јебем.

П.С. Извинете на долг пост. Ко жели да прочита - нек прочита, шовебам.
EDeRaPpXUAUviPs.jpg
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.479
Поени од реакции
14.395
Лелее све да им ебам нему и на Берлускони, ни стареат ни умираат овие, рептили се.
I aktivno ebat kako sto gledas od prilozenot. Ja na nivni godini peleni ke nosam usran i nikakov ke setam, oni cepaat po tri partii snosaj
 

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.473
Поени од реакции
1.558
pozz od strukturite :icon_lol: :icon_lol:
Поздрав.
download (5).jpg

Леле овој Милан што све има видено еј. Којзнае кој и што беше овој кловн кинески, ќерката азијан да му ја изнаебам нецензурирано!
Филм ќе се снима гарант за оваа работа со Милан и Кинезите, мора да се овековечи. Којзнае што све ќе излезе. И ние што мислевме дека сеа Милан има пари. Тоа платите каснеле, за малку не банкротира, жутово копиле немал пари да плати годишна претплата да играме Серие А.

Све да им ебам ненормално и неспособно види ги жити све:
download (7).jpg download.jpg download (3).jpg download (1).jpg

Лападула, Леонел Ванџиони и газдите Хан Ли и Јонхонг Ли. Па нема боље еј. Неам пцовка што доволно ќе искаже што мислам жими све.
download (2).jpg
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.742
Поени од реакции
1.500
Поздрав.
Прегледај го приврзокот 216568

Леле овој Милан што све има видено еј. Којзнае кој и што беше овој кловн кинески, ќерката азијан да му ја изнаебам нецензурирано!
Филм ќе се снима гарант за оваа работа со Милан и Кинезите, мора да се овековечи. Којзнае што све ќе излезе. И ние што мислевме дека сеа Милан има пари. Тоа платите каснеле, за малку не банкротира, жутово копиле немал пари да плати годишна претплата да играме Серие А.

Све да им ебам ненормално и неспособно види ги жити све:
Прегледај го приврзокот 216569Прегледај го приврзокот 216570Прегледај го приврзокот 216571Прегледај го приврзокот 216572

Лападула, Леонел Ванџиони и газдите Хан Ли и Јонхонг Ли. Па нема боље еј. Неам пцовка што доволно ќе искаже што мислам жими све.
Прегледај го приврзокот 216573
Ли беше пиунче нa Берлускoни и му пoмoгнa дa испере пaри.Зaбoрaви декa Ли три пaти дoцнеше дa плaти зa прoдaжбaтa нa Милaн и плaти плус 300милиoни кaкo кaзнени пoени штo дoцнеше зa исплaтaтa.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
36
Поени од реакции
8
Што мислите, каде ќе игра Ребич, шпиц ко лажна 9-ка или крило?
 
На врв Bottom