Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.749
Ја гарантирав дека оној Меркел ќе биде играч :pos::pos:


Исто се напаливме откако даде еден гол и почна да плаче бе, како се викаше тоа црнче? хаххахахха

Еве го бе, Родни Страсер! ХАХХАХАХХАХ

Прегледај го приврзокот 213323
Родни факинг Страсер. :vozbud: И тоа колку битен гол даде Родни! Мислам дека беше на тешко гостовање кај Каљари во некое од последните кола кога Милан го освои последното Скудето! Затоа плачеше тоа копиле што лажеше дека тогаш има 20 години, којзнае колку имаше мамицата да му ја ебам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.559
Поени од реакции
30.991
Родни факинг Страсер. :vozbud: И тоа колку битен гол даде Родни! Мислам дека беше на тешко гостовање кај Каљари во некое од последните кола кога Милан го освои последното Скудето! Затоа плачеше тоа копиле што лажеше дека тогаш има 20 години, којзнае колку имаше мамицата да му ја ебам.
Галијани дома му идеше на Матиа Дестро, го молеше да дојде у Милан за 6 месеци после тоа да го фрли ко куче :pos:

galdes.jpg
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
За Борини заинтересирани Бордо и Њукасл, за Силва Волвс и Марсеј, за Сусо Рома и Севиља ама него ќе го продаваат само доколку некој плати минимум 35 милиони. Да се најдеше уште некој заинтересиран за барбиката и Хакан да се искористи во некоја замена топ трансфер кампања ќе биде.
 

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.749
Ја и Пејо умараме за Гуркуф. Не дека беше лош играч ама стварно ептен ја дрвевме тогаш, којзнае што очекувавме. И јас со изјавата: Венгер не е глуп.
Screenshot (2).png
Screenshot (8).png Screenshot (5).png

Едиција: Сакаме Руси во Милан. Павличенко и Погребњак. :pos:
Screenshot (3).png Screenshot (4).png

Неше кука овде за извесен Ферари, кој и да бил тој. И зошто да го давале Абате на позајмица?! :pos:Како не го дале тогаш бе у курац, можда немаше да го трпиме до пред месец дена и све ќе беше различно. И одлично осетил! Малдини ќе не спасува, еве го, 11 факинг години покасно тоа покушава!
Screenshot (6).png

Овде Неше е со скромна анализа за Емануел Адебајор, главен таргет на Милан тоа лето. И го бара факинг Мигел Велосо! :pos:
Screenshot (7).png


Ме мрзи сеа да барам уште, чак и по членови, ама какви глупости има наназад и што све имаме лупано наназад, сеа ми е уште појше срам отколку што ми беше прееска. Ризница на глупости и пропали муабети сме ние, да не сте отвориле уста за трансфер више!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.429
Поени од реакции
14.150
И Пејо го дрвеше за Меркел :icon_lol:

Ја свршавав Огучи Онијеву кога го земаа, изгази за Америка на светското, викам црниот стам го земавмо.

Исто и се молев тоа црнечто да го земат Адија, најбољи стрелец на светско за млади, пред него тоа беа Кун, Меси, итн.

И скокав кога го зедоа, шпиц за следеќи 10 године бајо мој :pos:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.559
Поени од реакции
30.991
Исто мислам дека форсиравме многу на темава за најдобриот плејмејкер, будучи Чави и Пирло, ГАНСО!

Боже господе, гарантирам дека у секоја постава шо си ја праевме тука у фан клуб беше ставан дечкото.


1564156460036.png

Едвај го избркавме 7 години подоцна хахаххахаха
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.891
Поени од реакции
4.003
АХАХХА аии точно Гансо беее колку се форсираше..:pos::pos: добри бевме Павличенко, Адија :pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.132
Поени од реакции
35.520
Тој Гансо добар беше во тоа време и многу други клубови го бараа, ама се повреди и толку од него.


 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
Milan are very close to signing Flamengo central defender Leo Duarte for €11M, according to the reliable
@aleaus81
.
Автоматски споено мислење:

BREAKING: Lille forward Rafael Leao is set to join Milan for €35M with medicals expected to be held in the coming days, according to
@mohamedbouhafsi
Cenata treba se zeme so rezerva poso i Eliot imaat del na sopstvenost vo Lil.
Автоматски споено мислење:

Pietro Pellegri wants to return to Italy. Milan and Inter have had discussions with his agent. [via
@NicoSchira
Isto i Oscar izjavi deka bil vo kontakt so Inter i Milan i sakal da igra vo Italija.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.559
Поени од реакции
30.991
Mojot covek od Primaverata Djalo isto taka pred transfer vo Lil, za 500k evra go donesoa ovaa zima, go davaat za 5m evra.

Epten potencijal ima u deteto, neka mu pratat razvoj i ako moze buy back klauzula nema da e loso.

Da ne praam maleri pred vreme ama epten dobar napad nekako sakaat da mu sklopat na Dzampaolo, ke vidime samo na teren kako ke oraat.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.132
Поени од реакции
35.520
Некако премногу пари ќе потрошат, а ова значи сигурна продажба на Сусо, Силва и Кутроне па и Лаксалт.

Ако сите овие се официјализират уште CM ќе фали.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.559
Поени од реакции
30.991
Некако премногу пари ќе потрошат, а ова значи сигурна продажба на Сусо, Силва и Кутроне па и Лаксалт.

Ако сите овие се официјализират уште CM ќе фали.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.133
Поени од реакции
1.931
Кoи пoѓaвoлите се Рaфaел Леao и Леo Дуaрте и зoштo не пoврзувaaт сo нив?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.429
Поени од реакции
14.150
Од овој Леао сеа глеав клип на јутуб.
Клипот траеше 10 мин.

На 4:35 беше првиот гол, и ако имаше уште 2-3, на 6:22 беше првата и единствена асистенција.
10 минута клип, чизс !!

Јанкер у Тетекс што играше кој замина у Бугарија му напраеа клип на Јутуб од 4 минута, со 12 дадени голои и 4-5 асистенције.


35 мил, чизс крајст

А ја се жалев за Кореа 55 што барал Атлетико, ај добро барем овој не е докажан непендек ко Кореа што 4 године игра по 12 минуте на утакмица
 
На врв Bottom