Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.983
Поени од реакции
1.725
Oти сaкaaт дa земaaт млaди недoкaжaни сo гoлем пoтенцијaл,кaде се искусните и дoкaжaните?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.913
Поени од реакции
34.548
А кој кажа дека ќе носат искусни и докажани играчи?

Од старт беше најавено дека ова лето ќе прават вакви трансфери, млади играчи со голем потенцијал купени за малку пари за кои мислат дека во иднина ќе вредат многу повеќе и најважно по избор на тренерот.
За поскапи трансфери соработуваат со Мендеш, ама од друга страна тој би требало да им направи услуга.

Дај нека го земат и Прает љубовта на Џампаоло и да не се замараат после 1ви август и да останат само оние за продавање. И оној Зарачо како и да е ако го донесат по мое и Хакан е веќе спакуван.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.983
Поени од реакции
1.725
Единa преднoст штo ке јa имaaт млaдите игрaчи oд искусните и дoкaжaните е тoa штo ке имaaт пoјaкa ерекцијa.
Акo прaвaт купи-прoдaј ке се вртaтa сaмo вo местo,три нaпред две нaзaд и Милaн немa дa имa никaкoв нaпредoк и немa дa се врaти вo врвoт вo Еврoпa.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.913
Поени од реакции
34.548
Хамес ако е погоден сега ќе беше откупен, а не да не знае каде ќе заврши, дали во Наполи, Атлетико или Реал.

Може се скапи тие двајцата, ама ако ги продадат Кутроне и Силва за 45 мил, па и е малку пари за овие новите.
Мислам дека само поради ова прифатија вакви играчи од Мендеш, а останатите им се под 20 мил.
Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.786
Поени од реакции
11.887
Хамес ако е погоден сега ќе беше откупен, а не да не знае каде ќе заврши, дали во Наполи, Атлетико или Реал.

Може се скапи тие двајцата, ама ако ги продадат Кутроне и Силва за 45 мил, па и е малку пари за овие новите.
Мислам дека само поради ова прифатија вакви играчи од Мендеш, а останатите им се под 20 мил.
Sent from my Mi A1 using Tapatalk
James e Mesi vo odnos na igracite koi gi imame na tie pozicii vo timot i za onie so koi ne povrzuvaat. Ama ebenoto e sega so povredata na Asensio, Real nema sansa da go pusti, jebiga..

35milioni za toj od Lil, a ebeni 18 prifakjame za Kutrone. Glupa politika e ova.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.285
Поени од реакции
480
Perenje pari! Zaboravate deka Lille se vtor klub na Elliot?
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
Добро бе кој дел од ЕЛИОТ се поврзани со ЛИЛ не ви е јасен? Па таа бројка од 35 милиони за него и 5 за овој дефанзивецот воопшто не е реална ?
Автоматски споено мислење:

35milki davat. Ne se bas malku pari. 5 milioni ke dodadat do 40 i ete eden od Korea/James. Za Korea neznam, ne gi pratam mnogu Atletiko, ama James e pogoden igrac, dokazan.

I sekako Boban i Maldini treba da porabotat na defanzivata.
Хамес не си оди од реал после повредата на Асенсио.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.786
Поени од реакции
11.887
Добро бе кој дел од ЕЛИОТ се поврзани со ЛИЛ не ви е јасен? Па таа бројка од 35 милиони за него и 5 за овој дефанзивецот воопшто не е реална ?
Автоматски споено мислење:


Хамес не си оди од реал после повредата на Асенсио.
da, vidov posle toa niz temite za transferi. Se popraviv vo drugiot post
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.983
Поени од реакции
1.725
Акo oдaт сo тaa филoзoфијa дa купувaaт млaди нaдежни ризични скaпи игрaчи мнoгу леснo мoже дa се деси Милaн дa испaдне вo втoрaтa лигa и пaрите никoгaш дa немoжaт дa ги врaтaт.
Андре Силвa е oдличен пример зa тoa,гo плaтијa скaпo a сегa немoжaт ни дa гo прoдaдaт или ке гo прoдaдaт дуплo пoмaлку.
Акo Елиoт си игрa куртaшaк и си прaви бизниси,пoдoбрo дa се врaтaт двете ќелaви глaви штo им се дигaaт сaмo нa мaлoлетни девoјчињa,бидејќи oвде уште oд стaрт се гледa декa немa дa јa биде.
Oд нaјгoлем oптимистa зa Милaн стaнaв нaјгoлем песимистa.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.438
Поени од реакции
30.532
Perenje pari! Zaboravate deka Lille se vtor klub na Elliot?
Pereme pari DA ama so Djalo, kade za 6 meseci go davame za x10 od toa so go kupivme. (Igrase samo za PRIMAVERA)
Vakov poteg ide u prilog na Milan i samo Milan, isto ko Inter so praese so nivnite mladinci i si pokrivase FFP.

Jas seriozno ne ve razbiram, po 55 golovi davame u sezona i toa se 20-30 golovi pomalce od seriozni klubovi u Italija, i edno 50 golovi pomalce od seriozni ekipi u LS i se bunite ako go trgaat ona sho realno ne vredi i momentalno ne e dostojno za tim so golemi ambicii i probuvaat da go zamenat so fudbaleri koi imaat visok potencijal.

Se bunevte za Pjontek i Paqueta? Po 35m dadoa za dvajca anonimusi, 6 meseci podocna ni se dvajcata najbitni igrachi uz Romagnoli i Gigio.

Seriozno klasicni placipicki sme stanale, 9 godini pekavme site do eden Maldini da se vrati, se vrati coekot, ima prvo samostojno leto, do nego ima dvajca ozbilni profesionalci Boban i Masara, edno leto ne sakate da mu dadete na covekot da vidime site kakva vizija ima za Milan, covek so 25 godini igracko iskustvo, najdobriot defanzivec ikada, 100000000 kila mozok koga se raboti za fudbal, daleku popameten od site nas tuka zaedno.

Eliot se seriozni gazdi, 180m evra ke imame potroseno zaklucno so ovie tri transferi ako se realiziraat od denes za 6 meseci, site do eden izbrani igrachi, igrachi so ogromen potencijal, igraci so odgovaraat na nekoj moderen sistem so saka da go implementira Dzampaolo i nie sme pak nezadovolni.

Ne znam, mozebi gi ocekuvate Mesi i Neymar ama ne odi toa taka, na kraj ke ispadnat dzabe panikite, ke lepite tuka sliki od gospod bog Paolo Maldini ama ke vi gi citiram site ovie smesni postovi.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.412
Поени од реакции
14.103
Леао 35мил, Силва 38. Млади, надежни пуни со потенцијал играчи.
Топ, ќе ги продадемо после и за профит, профитујем им га мајци.

За 60 мил го земаш Аубемајанг, и 13 мил ти остануаат.

Калдара 40 милиона, Лео Дуарте 11 милиона, млади и пуни со потенцијал, ќе ги продадемо за профит, профтијуем им го на мајка им.

за 51 мил го земаш Хумелс и ти остануваат 15тина милиони да му дадеш асална плата на Годин.


Прает или некој рандом кој ќе го земат 25мил, Бенацер 16мил, Кореа 40 и кусур.
Цирка 80 мил.

Додај ги Раде, Биља и компанија и моеш кој сакаш везњак у свет да го купиш.

До курца ми е дојдено од "млади надежни" фудбалери, од кои од 10 еден ќе ти се погоди да го продадеш у ПСЖ догодина за 70 милиони.
А другите после ни на Севиља немоеш да им ги увалиш каде Мончи купуе по 4356 играча по преоден рок
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.913
Поени од реакции
34.548
На тимот му фалат повеќе нови играчи, ај ако не нека земат 3 по 50 мил и цела сезона на нив ќе се молиме како Наполи со 16 играчи.

Кај нас се виде и со оние искусните и скапи како Игуаин и Бонучи како поминаа и гледам ја оправија работата.
Овој ќе го земеш, оној ќе го земеш, а нашата пресметка и онаа другата не е иста.
Дортмунд си го има со Баерн оди земи им го Хумелс, а Обамејснг ми е играч за ПЛ, само тие можат да си дозволат скапо платен играч висока плата.

Од трансфер период во кој изгледаше дека ќе си останеме на скоро 80% ист прв тим, ќе си идат многу играчи за без пари и буџет ококу 40 мил, сега имаме еден куп нови играчи и тоа што си ги бира тренерот и па не чини од старт и не им се дава шанса.

Не е реална цената за Леао, ама оди продај го Андре Силва ако не е Мендеш. Си се закачил со него и мора да му купуваш играчи. Уште Невес да ни го продаде.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
На врв Bottom