Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.878
Поени од реакции
3.995
Neves bi bil srekjen da ni go prodadese..Cutrone ne bi go prodal za vie cigani sto ne povrzuvaat nikogas ali oni znaat..sekogas dava maksimum. Na kraj ke propadne transferot na Silva i kje go imame sminkerot na klupa
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.913
Поени од реакции
34.549
Освен што се труди и игра со срце друго ништо. Не го бива и прифатете го тоа.
Ниеден дуел не може да добие, никаков прием на топка, помина времето на ваквите некомплетни напаѓачи.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
Леао 35мил, Силва 38. Млади, надежни пуни со потенцијал играчи.
Топ, ќе ги продадемо после и за профит, профитујем им га мајци.

За 60 мил го земаш Аубемајанг, и 13 мил ти остануаат.

Калдара 40 милиона, Лео Дуарте 11 милиона, млади и пуни со потенцијал, ќе ги продадемо за профит, профтијуем им го на мајка им.

за 51 мил го земаш Хумелс и ти остануваат 15тина милиони да му дадеш асална плата на Годин.


Прает или некој рандом кој ќе го земат 25мил, Бенацер 16мил, Кореа 40 и кусур.
Цирка 80 мил.

Додај ги Раде, Биља и компанија и моеш кој сакаш везњак у свет да го купиш.

До курца ми е дојдено од "млади надежни" фудбалери, од кои од 10 еден ќе ти се погоди да го продадеш у ПСЖ догодина за 70 милиони.
А другите после ни на Севиља немоеш да им ги увалиш каде Мончи купуе по 4356 играча по преоден рок
Без лига шампиони ниту еден сериозен и докажан играч не ти доаѓа. Башка ако напраат ко што викаш клупа 0 ќе иаме ќе се случи некоја повреда и ќе го јадеме стапот. Осбено за во средина.Нас ни треба прво стабилност и ЛШ па играчи од висок калибар ќе ти дојдат.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
Леао најкасно до утре треба да пристигне во Милано, за Дуарте не се точно ама и тој трансфер е скоро готов. Не е ни повикан за следниот натпревар на Фламенго, а не ни тренира веќе во тимот. Од што читав по нет се рабори за ок дефанзивец ништо wow ама бил доста брз и добар во маркирање на играч. Нешто што фали во штоперската линија. Овој трансфер е благодарение на Сержињо. Не кошта многу доколку се снајде одма ќе крене вредност а ќе му се остави простор и на Калдара полека да се враќа. Сакаат и на него му дадат шанса.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.783
Поени од реакции
5.455
Стајте нова анкета - "Џампаоло?"
со истите одговори. :)

Се најдобро му посакувам на Кутроне, неизбежен беше трансферот од повеќе причини.
Мислам дека ги имаше сите услови на светот да прерасне у играчиште, ама он премногу малку напредна индивидуално. Можеби грешката е во тренерите(гатузо + екипата), ама добар дел и самиот има одговорност ради својата лична стагнација.
Многу треба да работи на физичка подготвеност човекот, од тип на сила, издржливост, експлозивност и тн, со и без топка. Исто и технички мора да напредува.
Не сакам да бидам мрчатор, али мислам дека ќе се изгуби уште толку во Волвс. Му се глеа дека е видно потресен шо ќе си иде, а и таков е на терен - емотивец.

Тешко е од оваа дистанца да се има јасна слика за тоа како ќе изгледа милан оваа сезона.
Мислам лани се знаеше дека ќе се мачиме за тоа 4то место и дека сме "тука некаде".
Оваа сезона милан ми е као - може и ќе бидат 2ро место, може и 12то.
Купија крајно сумњиви играчи од Сосиедад и Емполи, и тоа онака за релативно висока цена.
Кореа ми е баш таков недефиниран играч од кој може многу да се очекува, а може и права катастрофа да се покаже.
Леао ми е тотален анонимус и 35 мил за него се ризичен трансфер. 8 гола на 24 утакмици, ветувачки, ама ништо спектакуларно.

Милан ми е скроз недефиниран моменално.
Добро е што барем го подисчистија ѓубрето.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.913
Поени од реакции
34.549
Само управата си ја знае причината зошто се откажаа, дали е финансиска или преку оноа им дојде што воопшто не напредна и додека држи цена да се продаде.

Кај нас и играчи со добри сезони зад нив може да се покажат полошо. Леао игра на двете крилни позиции и двајцата со Кореа се брзи играчи.

Него Борини RM :icon_mrgr:
На подготовките може нема којзнае колку достапни играчи, ама мора да се донесе уште еден, Прает, Де Пол сеедно кој и да е. Бонавентура и Хакан не се знае какви ќе бидат со нов тренер.

Не може за еден трансфер да ги уништат сите други како изминатите сезони што потрошија доста, а не земаа LM/LW.

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.913
Поени од реакции
34.549
Да во трансфер период кога не можат да купуваат, па ќе продаваат и тие што ги имаат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.527
Поени од реакции
42.430
Да во трансфер период кога не можат да купуваат, па ќе продаваат и тие што ги имаат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Па има вишок играчи, посебно во средина. Овие двајца секако не се потребни.

Ама ништо чудно да ви побараат повеќе сега ако го побарате Бакајоко, откако не беше искористена клаузулата.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.412
Поени од реакции
14.103
Па има вишок играчи, посебно во средина. Овие двајца секако не се потребни.

Ама ништо чудно да ви побараат повеќе сега ако го побарате Бакајоко, откако не беше искористена клаузулата.

Сигурно некој ќе даде повише од 35 мил за играч кој беше енормен флоп и за кој тренерот јавно кажува дека може да ди иде.

Колку си го поврати кредибилитетот и си ја дигна цената у прошлава сезона у Милан, после изјавиве на Лампард треба среќни да се 25-30 да земат
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.527
Поени од реакции
42.430
Сигурно некој ќе даде повише од 35 мил за играч кој беше енормен флоп и за кој тренерот јавно кажува дека може да ди иде.

Колку си го поврати кредибилитетот и си ја дигна цената у прошлава сезона у Милан, после изјавиве на Лампард треба среќни да се 25-30 да земат
Кои изјави на Лампард?
И реков дека на Милан најверојатно повеќе би им побарале, не општо.
 
На врв Bottom